НОВИНИ

07.04.2008 | Буш станцював Путіну «козачка»
Джерело - Газета.ру, УНІАН

Володимир Путін і Джордж Буш зустрілися в російському Сочі у своїй президентській якості востаннє. Саме для підбиття підсумків їх 8-річного знайомства і задумувався імпровізований саміт, під час якого глави держав повинні були дати наказ своїм наступникам, як далі управлятися у сфері двосторонніх відносин, пише Газета.ру.


Зустріч у літній резиденції російського президента «Бочаров ручей» пройшла в улюбленій обома неформальній обстановці. Одягнений у напіввійськовий френч Путін, який зустрічав гостей біля дверей, спершу підніс Лорі Буш букет троянд, а потім повів її чоловіка оглянути макети олімпійських споруд у Сочі. Неофіційна частина продовжилася прогулянкою берегом Чорного моря, спільною вечерею у прес-центрі, і концертом солістів Кубанського козачого хору. Як розповіли наступного дня президенти, американський гість від надлишку емоцій пустився з казачками у танок.


Проте невимушена атмосфера ділових результатів не принесла – переговори глав держав тривали не більше запланованого терміну, президенти оголосили свої позиції, але главам дипломатичних відомств, Кондоліззі Райс і Сергію Лаврову, довелося чимало потрудитися, щоб погодити позиції сторін щодо підсумкової декларації.


На підсумковій прес-конференції президенти констатували відсутність проривних результатів. Володимир Путін відзначив в першу чергу, що «змін у наших позиціях не відбулося», а запропонований набір «заходів довіри і транспарентності» заслуговує детального розгляду. Такий же лаконічний був і президент Буш.


Більшість західних газет вельми скептично оцінюють підсумки двосторонньої зустрічі в Сочі, причому вони не втомлюються нагадувати про той неприємний осад, який залишив саміт НАТО в Бухаресті, підсумки якого були визнані більш ніж неоднозначними через протидію Москви наданню Плану дій з членства Україні і Грузії.


Британська The Guardian знову вказує на те, що російський президент, який фактично залишається у владі і після своєї офіційної відставки з поста в травні, дипломатично обіграв Буша, виключно непопулярного у себе в країні. «Путін, – продовжує видання, – судячи з усього, має намір залишитися при владі ще на невизначений термін. І в ситуації нездорових відносин між Москвою і Вашингтоном здається очевидним, хто сміятиметься останнім».


«Найбільше на світі Буш хотів укладення угоди по ПРО. Він за цим приїхав. Путін же відправив його додому з порожніми руками», – зазначає британська газета. «Ані дружні поплескування по спині, ані навіть імпровізований народний танець у виконанні Буша не могли приховати того факту, що Путін в черговий раз гримнув дверима перед носом свого гостя», – вказує видання.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект