Notice: Undefined index: monthList in /var/www/user65/data/www/ea-ua.info/archive.php on line 7

Notice: Undefined index: d in /var/www/user65/data/www/ea-ua.info/archive.php on line 58
Євроатлантична Україна

АРХІВ

НОВИНИ

За матеріалами - Української правди, газета "Україна молода"

Голова Служби зовнішньої розвідки Микола Маломуж заявляє, що проти України проводяться інформаційні спецоперації, зокрема, у ситуації щодо постачання зброї Грузії.


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Вацлав Клаус,вислухавши вердикт Конституційного суду, він заявив, що судді не зважили на його «антилісабонські» аргументи, що їхнє рішення заполітизоване і що він як глава держави не підпише цього документу.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Барак Обама, який готується вступити на посаду 20 січня і нині визначає склад майбутнього уряду, має намір залишити Роберта Гейтса на посаді міністра оборони.


За матеріалами - Reuters, "Новини ЄС" УНІАН

Разом з тим, голосування у нижній палаті парламенту відбудеться не раніше, ніж нова адміністрація на чолі з Бараком Обамою отримає повноваження у січні 2009 року.


За матеріалами - "Новини ЄС" УНІАН

Китай відмовився від проведення самміту з ЄС через намір Саркозі зустрітися з Далай-Ламою у Польщі.


Джерело - УНІАН

Світові втрати від фінансової кризи становлять 5 трильйонів доларів. Про це заявив в інтерв`ю агентству Франс Прес глава Всесвітнього економічного форуму в Давосі професор Клаус Шваб.


За матеріалами - УНІАН, РБК

Швейцарія приєднається до Шенгенської зони 12 грудня ц.р. Таке рішення було ухвалене на зустрічі міністрів внутрішніх справ країн Європейського Союзу.


Джерело - Українська служба ВВС

Іракський парламент схвалив угоду зі США про безпеку, за умовами якої усі американські війська повинні бути виведені з Іраку до кінця 2011-го року.


Джерело - Українська правда, "Німецька хвиля"

На Григорія Перепелиці , "така лінія, очевидно, вибудовується, бо Німеччина і Франція не бажають бачити Україну як члена в НАТО".


За матеріалами - Української правди, Інтерфакс

"Поза всякими сумнівами, у деяких великих союзників США є небажання (підтримувати вступ до НАТО України і Грузії), і воно пов'язано з їхньою позицією стосовно Росії", - сказав Качиньський.


За матеріалами - УНІАН

Він також підкреслив необхідність відстоювати незалежність Польщі, здобуту завдяки поваленню комуністичного режиму в країні в 1989 році, зауваживши, що в польських інтересах є також незалежність Грузії.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

"Цей Цільовий план на 95% є тим самим ПДЧ. Головна відмінність у тому, що ПДЧ вимагає більш жорсткої системи контролю", - заявив Володимир Огризко.


Джерело - Європейський простір

3 грудня Європейська Комісія представить конкретні пропозиції щодо співробітництва з шістьма східними сусідами ЄС.


Джерело - УКРІНФОРМ, РІА "Новости"

"Країни ALBA ухвалили рішення про створення єдиної валютної зони, де всі взаєморозрахунки здійснюватимуться у власній валюті - сукре", - говориться в підсумковій декларації, яку зачитав президент Венесуели Чавес.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Сторони погодилися, що другий раунд переговрів між Єврокомісією та делегаціями України і Молдови щодо входження до Енергетичного Співтовариства пройде у Брюсселі в лютому 2009 року.


Джерело - УКРІНФОРМ

"Запропонований План відновлення є великим та амбітним, він є стратегічним та ефективним," - наголосив з цього приводу Президент Єврокомісії.


Джерело - Радіо "німецька хвиля", Українська правда

Люди прислуховуватимуться до влади, якщо їм доступно і зрозуміло розкажуть про те, як протистояти пожежам чи повеням, вважає Директор офісу зв’язку НАТО в Україні Джеймс Грін. І це, на його думку, буде дієвішим за політичні заклики.


За матеріалами - Української правди, УНІАН

"Є британська ідея, і я хочу підкреслити, що це не американська, а британська ідея про те, щоб ми подивились на інші шляхи виконання Бухарестської декларації", - заявила Райз.


За матеріалами - Української правди, Радіо "Німецька хвиля"

Вальтер Штайнмаєр, виступаючи в середу в німецькому бундестазі,заявив, що він вважає, що "немає підстав виходити за межі рішення самміту НАТО в Бухаресті".


Джерело - Офіційний сайт НАТО

Він присвятив свою промову розширенню НАТО, відносинам з Росією, Афганістану, військовій трансформації Альянсу і необхідності реагувати на нові загрози безпеці.


Джерело - УНІАН, The New York Times

Кондоліза Райс проводить телефонні переговори з французькими, німецькими та іншими європейськими високопосадовцями, вмовляючи їх погодитись спростити для України та Грузії формальний процес вступу в НАТО.


Джерело - УНІАН, ПРАЙМ-ТАСС

Разом з тим, прем`єр-міністр Італії Сильвіо Берлусконі, виступаючи на Генеральній асамблеї Римського індустріального союзу, заявив, що "Італія має всі підстави бути оптимістичнішою, ніж інші країни".


Джерело - УНІАН, АВС

Обама на посаду директора національної розвідки США призначить колишнього главу Тихоокеанського командування збройних сил США адмірала у відставці Денніса Блера.


Джерело - УКРІНФОРМ

Це перший подібний випадок в історії ЄС, коли країну-члена позбавлено вже затвердженої програми фінансування.


За матеріалами - УКРІНФОРМ, РІА "Новості"

Глава Польщі заявив: "Я поставив у незручну ситуацію тих європейських політиків, які у відносинах з Росією тільки поступаються".


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

«Аніж сперечатися стосовно ПДЧ, ліпше зосередитися на тому, що вже узгоджено, що ці країни приєднаються до НАТО, але вони ще мають провести велику роботу».


За матеріалами - Української правди, ABC NEWS

Гейтс вже прийняв пропозицію Обами і залишиться на цій посаді принаймні на один рік, повідомляє джерело, наближене до переговорів між Обамою та Гейтсом.


Джерело - ИТАР-ТАСС, Українська правда

Про це заявив помічник Держсекретаря США Деніел Фрід, виступаючи у вівторок на брифінгу для журналістів, присвяченому наміченій на 2-3 грудня у Брюсселі зустрічі голів зовнішньополітичних відомств країн-членів НАТО.


Джерело - "Дело", Українська правда

Пропозиції Генштабу про посилення боєздатності армії стосуються "південних, східних, південно-східних частин країни, Криму, західного регіону".


За матеріалами - Української правди, "Німецької хвилі", Euroaktiv.com

Відповідно до проекту комюніке, Україну, Молдову, Грузію, Вірменію, Азербайджан та можливо Білорусь планують наблизити до ЄС за допомогою укладання угод про асоціацію та створення нової європейської економічної зони.


За матеріалами - УНІАН "Новини ЄС"

"В разі згоди Україна взагалі може оминути цей етап (ПДЧ-ред.)і після досягнення критеріїв відразу говорити про членство в організації, зауважив посол США Уільям Тейлор.


За матеріалами - Korespondent, РІА Новости

Напередодні Обама заявив, що новій адміністрації доведеться переглянути "весь наш федеральний бюджет - рядок за рядком і здійснити змістовні скорочення, а також чимось пожертвувати".


Джерело - УКРІНФОРМ

Таке переконання висловив вчора чинний президент США Джордж Буш після консультацій з міністром фінансів Генрі Полсоном.


Джерело - УНІАН, РБК

"Деякі експерти вважають, що ми можемо втратити мільйони робочих місць наступного року", - зазначив Б.Обама і закликав американський Конгрес почати роботу над планом відновлення національної економіки.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Він зібрав економічну команду центристів. Обама підкреслив, що країна зіткнулася з економічною кризою історичних масштабів...


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Австрії не вистачало стабільного уряду. Новостворена коаліція вже визначилась з розподілом портфелів та спільним політичним курсом.


За матеріалами - "Голос Америки", Української правди

"Весь цей процес приєднання до ПДЧ, можливо, вже неактуальний. Він настільки заполітизований і контроверсійний, що можливо, варто від нього відмовитися", - сказав Уільям Тейлор.


Джерело - "Німецька хвиля", Українська правда

Про це, зокрема, йшлося на засіданні німецько-французької Ради з питань безпеки.


За матеріалами - Української правди, УНІАН

Президент Польщі Лех Качинський впевнений, що президентський кортеж було обстріляно з боку блок-посту, що контролюється російськими військами.


За матеріалами - Української правди

"У поточній політичній ситуації українські політичні сили, на жаль, виявилися неготовими діяти спільно заради національних інтересів, надаючи перевагу вирішенню вузько політичних цілей".


За матеріалами - Главред

Команда обраного президента США Барака Обами конструює нову програму заходів щодо підтримки економіки, що включає понад $500 млрд.


За матеріалами - ProEU

Радослав Сікорський зажадав у Вашингтоні відреагувати "пропорційною відповіддю" на наступне можливе порушення Росією кордонів інших держав, пам'ятаючи про недавню війну в Грузії.


Джерело - УКРІНФОРМ, "Deutsche Welle"

Про суму кредиту, що нададуть Латвії, поки не повідомляється.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

"В цьому контексті ПДЧ, як вкрай заполітизований механізм, уже не має жодного сенсу. Й таку позицію поділяють багато з начальників генеральних штабів НАТО," - зауважив Борис Кременецький.


За матеріалами - Українська служба "Радіо свобода"

В інтерв’ю німецькому журналу пан Сорос сказав, що нинішня криза перевищила його найгірші очікування.


Джерело - Українська служба ВВС

Мартін Обрі, мер міста Лілль і донька колишнього президента Європейської комісії Жака Делора, була міністром праці й авторкою законопроекту про 35-годинний робочий тиждень.


Джерело - Українська правда, Liga.net

Обраний президентом США Барак Обама вирішив призначити свого найближчого помічника Роберта Гіббса прес-секретарем Білого Дому в майбутній адміністрації.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Амбіції Саркозі широко відомі. Скоріше всього, він намагається вибороти для себе якусь певну європейську роль, зокрема, в царині європейсько-російських стосунків.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

«Тримай своїх друзів близько до себе, а ворогів – ще ближче».


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Новим канцлером стане лідер консерваторів Вернер Фейман.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Як заявив президент Польщі Лєх Качинський, обстріл є свідченням невиконання домовленостей Саркозі-Медведєва про припинення вогню.


За матеріалами - УНІАН "Новини ЄС"

Рада міністрів з питань освіти, молоді та культури ЄС погодилася визнати 2009 рік роком творчості та інновацій.


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

Ратифікацію документа було схвалено 243 голосами проти 39; 13 членів парламенту утрималися від голосування.


Джерело - УНІАН, РІА Новости

Пік глобальної фінансової кризи наступить через сім місяців, до середини 2009 року, а потім світова економіка почне відновлюватись.


За матеріалами - Української правди

"Насправді ніхто не має ілюзій з приводу надання плану в грудні. Країн-членів НАТО, що виступають проти цього, зараз ще більше, ніж у квітні перед саммітом НАТО в Бухаресті,– стверджує джерелов Cекретаріаті Президента.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Такий прогноз зробила Національна розвідувальна рада США у доповіді про глобальні тенденції до 2025 року, оприлюдненій у четвер.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Остання суперечка між Сербією і Косовом досягає точки кипіння. Обидві сторони, кожна по-своєму, незгодні з новою конфігурацією Місії ЄС із верховенства права в Приштині.


Джерело - Korespondent, РІА Новости, NEWSru.com

Глава Мінфіну США зазначив, що світовій спільноті не слід у відповідь на те, що сталося, поспішно брати під набагато жорсткіший контроль фінансовий сектор.


За матеріалами - Korespondent

Адміністрація Джорджа Буша, включаючи голову Пентагону Роберта Гейтса, рекомендувала обраному президенту США Бараку Обамі продовжувати нарощувати військові витрати ще, як найменше, п'ять років.


За матеріалами - Української служби ВВС

Президент Віктор Ющенко закликав країни НАТО відкинути тиск Росії та запропонувати Україні План з набуття членства у Альянсі.


Джерело - Українська правда

Відмова президента Росії Дмитра Медведєва взяти участь в заходах з нагоди 75-ї річниці Голодомору паплюжить пам'ять загиблих, переконаний президент Віктор Ющенко.


Джерело - УНІАН

Остаточні підсумки виборів президента США такі: Обама може розраховувати на підтримку 365 вибірників, Маккейн - 173.


Джерело - УКРІНФОРМ

Джампаоло Ді Паоло головує на черговій зустрічі в рамках Військового комітету Альянсу на рівні начальників штабів, яка розпочалася у брюссельській штаб-квартирі НАТО.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Метою є наближення енергетичного законодавства України до європейськогою.Слідом за Україною до енергетичного співтовариства Європейського Союзу підуть Молдова та країни Південного Кавказу.


За матеріалами - Главред

«Ми сподіваємося, що міжнародна присутність буде розширена. Якщо воно буде добре організовано, то від нього буде тільки користь», – сказав Денієл Фрід.


За матеріалами - УНІАН "Новини ЄС"

Міністр закордонних справ України Володимир Огризко сподівається на позитивну відповідь НАТО щодо надання Україні ПДЧ, однак головним називає реальне інтенсивне просування України до членства.


Джерело - Офіційний сайт НАО

Під час відкриття засідання Генеральний Секретар сказав: ”Загальна тема наших консультацій така: „Відносини між НАТО і Україною в мінливому середовищі безпеки”.


Джерело - "Новини ЄС" УНІАН

18 листопада у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі відбулося засідання Політичного та Політико-військового керівного комітетів (ПК/ПВКК) НАТО з Україною.


За матеріалами - ВВС, Української правди

Ющенко заявив, що розширення НАТО – особливо термінове після вторгнення Росії у Грузію.


Джерело - Українська правда

Українське підприємство "Науково-виробничий комплекс "Іскра" (Запоріжжя) завершило постачання радіолокаційної станції (РЛС) 36Д6-М в одну з країн-членів НАТО.


Джерело - "Інтерфакс", Українська правда

Про це заявив у середу начальник Генштабу ВР РФ генерал армії Микола Макаров.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Дженерал Моторз, Форд і Крайслер стверджують, що їм потрібно принаймні 25 мільярдів доларів для перебудови. Поки що цей порятунок під сумнівом.


За матеріалами - Європейський простір

За словами міністрів, одним з пріоритетних питань, які обговорювалися під час їх зустрічі, було створення до 2011 р. загальної українсько-польсько-литовської бригади для виконання миротворчих завдань.


За матеріалами - УНІАН "Новини ЄС"

“Ми з великим зацікавленням розглядаємо пропозиції української сторони щодо цього проекту. Це питання також було предметом нашого обговорення з міністром оборони України”, - зазначив міністр оборони Польщі.


Джерело - Радіо "Німецька хвиял"

На німецько-італійських міжурядових консультаціях, що пройшли у вівторок у Трієсті, сторони продемонстрували погодженість у цих питаннях.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Зараз український ОПК може в замкнутому циклі виробляти лише 8 % необхідної зброї та техніки. Партнерів для двосторонніх проектів знайти важко.


Джерело - УКРІНФОРМ

Американський міністр був змушений відстоювати перед законодавцями своє рішення про зміну акцентів у реалізації підходів щодо економічної допомоги фінансовим установам країни.


Джерело - УКРІНФОРМ

90 років тому в приміщенні Другого Ризького міського театру зібралися представники різних політичних партій для того, щоб у все ще окупованій німцями Ризі ухвалити рішення й оголосити про народження нової держави - Латвії.


Джерепло - УКРІНФОРМ

"Незалежно від того, яким буде рішення міністрів закордонних справ Альянсу щодо надання Україні і Грузії можливості приєднатися до ПДЧ, зрозуміло, що цей процес не має бути настільки заполітизованим", - наголосив речник Альянсу.


За матеріалами - Української правди, УНІАН

"Чи повинні ми вибирати між гарними відносинами з Росією та подальшим розширенням? Моя відповідь – "ні", ми не повинні вибирати, жертвувати одним заради іншого", - додав Генсек НАТО.


Джерело - "Інтерфакс-Україна", Українська правда

Заступник глави президентського секретаріату зазначив, що якщо Україну не запросять приєднатися до ПДЧ у грудні на зустрічі міністрів закордонних справ країн-членів НАТО, то не варто робити з цього трагедію.


Заматеріалами - Korespondent

17 листопада уряд Македонії надіслав до міжнародного суду позов із вимогою скасувати вето Греції на прийняття республіки в НАТО.


Джерело - Українська служба ВВС

Лідери країн так званих «нових» ринків відзначили, що самміт засвідчив історичний поворот у розподілі економічної потуги – від багатих країн до бідніших.


Джерело - "Новини ЄС" УНІАН

Частка робітників з країн центральної та східної Європи, які зараз живуть в ЄС-15 (тобто в “старих” країнах-членах ЄС) зросла лише з 0,3% до 0,5% від загальної кількості населення.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Обама та його колишній суперник у боротьбі за цей пост Маккейн у понеділок провели годинну зустріч, після якої виступили зі спільною заявою про початок нової ери реформ у США.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

«Консультації щодо глобальної економіки більше не є ексклюзивною цариною промислово розвинутих країн у межах «Великої Сімки».


За матеріалами - "Новини ЄС" УНАН

”Чи ви знаєте, що Барак Обама має польське коріння? Його дідусь з`їв польського місіонера”, - сказав Р.Сікорський, який пізніше пояснював, що лише цитував цей жарт.


За матеріалами - УНІАН "Новини ЄС"

19 листопада у Брюсселі відбудеться засідання Комісії Україна-НАТО на рівні послів за участю міністра закордонних справ України Володимира Огризка.


Джерело - УНІАН

Обраний президент США Барак Обама провів телефонну розмову з президентом Грузії Михайлом Саакашвілі.


Джерело - Українська правда

Відповідаючи на питання ведучого, хто на сьогодні являє загрозу для української держави, Єхануров сказав: "Той, хто має територіальні претензії до України".


За матеріалами - Української правди, Інтерфакс-Україна, ICTV

"Ми сперечаємося про питання вчорашнього дня... рухатися треба вперед, неважливо, якими були відносини НАТО з Радянським Союзом. Нам важливо, яка буде модель безпеки в майбутньому", - сказав Єхануров.


За матеріалами - Української правди, ІТАР-ТАРС

Саакашвілі: "Президент Франції, як глава країни, що головує в ЄС, заявив, що Грузія й Україна одержали політичну підтримку ЄС і їм буде надано статус привілейованих партнерів Євросоюзу".


Джерело - "Інтерфакс-АВН"

Росія вийде з Договору про звичайні збройні сили в Європі (ДЗЗСЄ) у випадку вступу України та Грузії до НАТО.


Джерело - Українська правда

"Навіть якщо Росія не запропонує ці ракети, ми придбаємо їх самі", - заявив Лукашенко.


За матеріалами - "Новини ЄС" УНІАН

У грудні міністри оборони України і США продовжать обговорення питання про можливість передачі американських військових кораблів українським Військово-Морським силам.


Джерело - УНІАН

Президент РФ запевнив, що Росія виконуватимемо всі свої зобов`язання і у разі зростання попиту готова інвестувати кошти в додаткові джерела.


Джерело - Українська служба ВВС

Троє з 27-ми членів ЄС уже купують увесь свій газ у Росії. План з 5-ти пунктів передбачає покращення сполучень між наявними мережами на побудову нових трубопроводів в обхід Росії.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

«Є різні шляхи до членства, але саму заявку вже підписали і поставили печатку в Бухаресті. Тому те, як просуватися далі, буде предметом консультацій міністрів закордонних справ до їхньої зустрічі на початку грудня», – наголосив Гейтс.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Як уникнути надмірної політизації питання купівлі – продажу і транспортування енергоносіїв, сьогодні у Баку з’ясовуватимуть Президенти України, Азербайджану, Грузії, країн Балтії.


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Генсек сказав, що для НАТО «не існує компромісів», коли йдеться про право кожної країни вибирати собі оборонні альянси.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Метою самміту в квітні Чехія бачить заснування «Східного партнерства» між ЄС та країнами-сусідами.


За матеріалами - Інтерфакс-Україна

Про це Генеральний Секретар НАТО заявив у четвер у Таллінні на прес-конференції, відповідаючи на питання українських журналістів про можливість для України "перестрибнути" ПДЧ.


Джерело - Nouvel Observateur, Українська правда

Значна частина російської армії під час військового конфлікту в Грузії в серпні "була готова йти до кінця і скинути" президента Михаїла Саакашвілі.


За матеріалами - Української правди

Наступний прогрес в україно-російському діалозі значною мірою залежатиме від можливості наших стратегічних партнерів у Москві сприймати Україну такою, якою вона є.


Джерело - УНІАН

Міністр оборони України Юрій ЄХАНУРОВ наголошує, що сьогоднішня політична боротьба в Україні ставить безпеку й оборону держави у розряд другорядних питань.


Джерело - УНІАН

Росія не розміщуватиме ракетні комплекси «Іскандер» в Калінінградській області, якщо США відмовляться від розгортання ПРО в Європі.


За матеріалами - УНІАН "Новини ЄС"

Міністр оборони Естонії Яак Авіксоо оптимістично оцінює перспективу розвитку відносин України і НАТО у сфері оборони.


За матеріалами - Главред, УНІАН

«Сьогодні світ став менш прогнозованим. У зв'язку з цим актуальним і важливим завданням є пошук дієвого механізму підвищення безпеки,» - підкреслив Єхануров.


За матеріалами - "Новини ЄС" УНІАН

Про це заявив міністр оборони України Юрій Єхануров в Таллінні за результатами зустрічі міністрів оборони країн Скандинавсько-Балтійської ініціативи, яка проходила 10-11 листопада в Данії.


За матеріалами - УНІАН

Заява пролунала у Талліні, де розпочинається дводенне засідання Комісії Україна-НАТО.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Глава Агентства з протиракетної оборони США Генрі Оберінг, який іде у відставку зі своєї посади, закликає Обаму не відмовлятися від планів розташування об’єктів ПРО у Польщі та Чехії.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Російська делегація на чолі із Путіним, прибула у середу до Дохи для переговорів із катарськими та іранськими урядовцями з приводу серйозного поглиблення співпраці в експорті природного газу.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

«Росія не має потреби перешкоджати бажанню суверенних країн повніше інтегруватися з Заходом», – наголосив керівник Пентагону, перебуваючи в середу в Таллінні.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Наступного року Італія переймає головування у групі країн Великої вісімки і нинішнє зібрання свідчить про готовність Рима перебрати естафету розв’язання нагальних міжнародних проблем.


За матеріалами - "Інтерфакс-Україна", Української правди

Генсек зазначив, що "цих ракет там немає і, сподіваюся, що вони туди і не потраплять".


За матеріалами - УКРІНФОРМ

"НАТО потребує трансформації, і Україна має стати частиною цього процесу",-Крістіан Шмідт, Парламентський Держсекретар Міністерства оборони ФРН


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Великобританія та США закликають решту країн-членів НАТО направити додаткові війська до Афганістану.


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Економічне зростання опуститься до нульової позначки, зросте безробіття і зменшиться кількість працездатного населення, наголошується в документі, витяги з якого стали відомі ще у вівторок ввечері.


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Нині міністри оборони країн-членів Альянсу воліють почути від українських чиновників, чи взагалі країна зможе виконати взяті на себе зобов’язання щодо НАТО і яким чином


Джерело - "Новини ЄС" УНІАН

Крім того, на самміті планується обговорити питання Спільної сільськогосподарської політики ЄС, питання зовнішніх відносин та безпеки, зокрема, ініціативу “Східне партнерство”.


За матеріалами - "Новини ЄС" УНІАН

Корвет Військово-Морських Сил Збройних Сил України «Тернопіль» сьогодні вирушив у Середземне моря для участі в антитерористичній операції НАТО „Активні зусилля”.


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

Рада міністрів із загальних справ та зовнішніх відносин ЄС затвердила угоду з Україною у формі обміну листами про взаємний доступ морських перевізників, що надають послуги “ріка-море” до внутрішніх вод.


Джерело - Українська правда, "Эхо Москвы"

Усама Бен Ладен віддав наказ про здійснення теракту на території США, масштаб якого перевищить терористичну атаку 11 вересня.


За матеріалами - Української правди, ВВС

Раніше високопосадовці НАТО вже говорили про те, що питання надання Україні ПДЧ на засіданні НАТО в грудні очевидно розглядатися не буде.


За матеріалами - Української правди, Радіо "Свобода"

Підтримка України, а також Грузії і країн Балтії буде метою візиту міністра оборони США Роберта Гейтса до Таллінна в середу й четвер.


За матеріалами - Українська служба "Радіо свобода"

Не поступилася тільки Литва: «Піти на діалог – заохотити російську агресію».


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Там він провів переговори з Джорджем Бушем, чий термін перебування при владі завершується. Про зміст бесіди подробиць не повідомляється.


За матеріалами - "Новини ЄС" УНІАН

Асамблея Асоціацій Атлантичного Договору під час цьогорічного 54-го засідання ухвалила рішення про проведення наступного 55-го ювілейного засідання Асамблеї восени 2009 року в Україні у м. Києві.


За матеріалами - Управлінні прес-служби Міністерства оборони України, УНІАН "Новини ЄС"

Головною метою проведення заходу, що відбудеться 11 листопада в м. Рьоне на данському острові Борнхольм, є обговорення стану реалізації Скандинавсько-Балтійської ініціативи та визначенні перспектив на майбутнє.


Джерело - "Новини ЄС" УНІАН

«Це буде одним із основних елементів дискусії в Ніцці», - сказав постійний представник Росії при ЄС Володимир Чижов.


За матеріалами - Управління прес-служби Міністерства оборони України, УНІАН

Головна мета візиту делегації полягає в обговоренні з українською стороною питань поточного стану та перспектив розвитку співробітництва Збройних Сил України зі Стратегічним командуванням НАТО з операцій.


Джерело - УНІАН

“Ми знайшли добрий шлях для продовження... Ми вважаємо, що прийшов час відновити переговори”, - сказала Беніта Ферреро-Вальднер.


Джерело - УНІАН

"Ми перебуваємо в стані дуже тяжкої і довготривалої боротьби за звільнення наших земель. У цій боротьбі ми діятимемо разом з нашими партнерами", - сказав Саакашвілі.


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля", Української правди

З огляду на нові виклики й загрози ювілейний саміт НАТО, який має відбутися в квітні, слід використати для початку розробки нової концепції, заявила Меркель.


Джерело - Українська правда

"Ми зараз вибудовуємо наші стосунки на новій основі ..., з чистої сторінки... я налаштована тут оптимістично".


Джерело - Українська правда, Радіо "Свобода"

Нова команда Обами із зовнішньої політики, очевидно, формуватиметься з трьох груп відомих американських політиків-реалістів.


Джерело - Офіційний сайт НАТО

Яаап де Хооп Схеффер і Ангела Меркель паралельно із щорічним зібранням Генеральної Асамблеї Асоціацій Атлантичного договору відкриють у Берліні нову комунікаційну платформу для обговорення питань трансатлантичної безпеки.


За матеріалами - Європейського простору, НАТО

12 листопада Генеральний Секретар НАТО Яаап Хооп де Схеффер відвідає Таллін (Естонія) для головування на шостому раунді неформальних консультацій Україна-НАТО.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Великобританія та Швеція зняли свої заперечення проти відновлення переговорів між Євросоюзом та Росією щодо угоди про співпрацю.


Джерело - Українська служба ВВС

Коли радника Обами з закордонної політики Деніса МакДону попросили прокоментувати польську заяву, він сказав, що два керівники мали «гарну» бесіду, але жодних обіцянок новий президент не робив.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Учасники зустрічі в Сан-Пауло виступили за регулювання й контроль в усіх сферах фінансової системи. Однак вони не змогли домовитися про конкретні пропозиції.


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

«Колись Куба, сьогодні Калінінград. Як і його великому кумиру Джону Кеннеді Бараку Обамі доводиться розпочинати президентство із напруги у стосунках із Москвою», - Handelsblatt.


За матеріалами - УНІАН "Новини ЄС"

”Якщо чесно, я дійсно не розумію деякі заяви, зроблені в Брюсселі президентом Саркозі, який сказав, що Росія дотримує угоду про припинення вогню, і що, таким чином, немає ніяких перешкод для продовження переговорів”, - глава грузинського МЗС.


Джерело - "Новини ЄС" УНІАН

Згідно із підсумковим документом неформального засідання Європейської Ради, лідери країн-членів визначили 4 основних принципи для побудови нової фінансової системи.


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

Н.Саркозі та Ж.Баррозу не надали деталей щодо того, коли переговори можуть бути відновлені.


Джерело - УНІАН, Радіо "Свобода"

Це буде перша особиста зустріч діючого і майбутнього президентів США після недавніх президентських виборів.


За матеріалами - Зеркало недели, Української правди

Зовнішньополітична команда новообраного президента США Барака Обами буде добре обізнана з українськими реаліями і налаштована на результативну співпрацю.


За матеріалами - Korespondent

Голова Центрального командування ЗС США генерал Девід Петреус ухвалив рішення вивести з Іраку цього місяця - на шість тижнів раніше , ніж було заплановано, - одну бригаду.


Джерело - Офіційний сайт НАТО

6 жовтня 2008 року у штаб-квартирі НАТО Міністр з питань надзвичайних ситуацій України Володимир Шандра підписав Меморандум про взаєморозуміння щодо сприяння життєво важливому транскордонному пересуванню.


За матеріалами - Європейського простору

Перед призначенням в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра працював у штаб-квартирі Європейської Комісії у Брюсселі і відповідав за відносини з країнами Південної Африки.


За матеріалами - Української служби ВВС

Обама запросив на посаду голови адміністрації конгресмена зі свого штату Ілінойс Рама Емануеля, який колись був радником президента Клінтона. Також очікують, що він незабаром призначить нового міністра фінансів.


Джерело - "Новини ЄС" УНІАН

Головна мета проведення засідання полягає у підвищенні ефективності та безпеки управління повітряним рухом в країнах-членах і партнерах НАТО.


За матеріалами - УНІАН

Барак Обама планує провести в 2009 році саміт світових лідерів з боротьби із загрозою ядерного тероризму.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

65-річний Джо Байден свого часу називав Обаму «першим афроамериканцем, який вміє чітко артикулювати, є розумним, чистим та приємним на вигляд».


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Серед понад десятка телефонних розмов новообраного президента США не було контактів із Кремлем.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

На консультаціях із представниками провідних 20 індустріальних країн, які братимуть участь у самміті, європейці вимагають протягом ста днів узгодити конкретний план реформ.


За матеріалами - Української правди, УНІАН

За словами Гончарука, цей документ є достатньо великим і змістовно наповненим.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Міністр закордонних справ Канади Лоуренс Кеннон заявив, що канадські війська вийдуть з Афганістану в 2011 році, навіть якщо наступний президент США Барак Обама проситиме продовжити військову присутність.


За матеріалами - Korespondent, Вести.ru

Ізраїль "не має наміру зривати перемир'я, однак, у кожному випадку, коли необхідно запобігти загрозі ізраїльським солдатам, армія діятиме", - заявив раніше міністр оборони Ехуд Барак.


За матеріалами - УКРІНФОРМ, РАР

Про це він сказав вчора у Варшаві після спільного засідання глав урядів країн Вишеградської групи та Прибалтики.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Як стверджував офіційний представник Пентагону Брайан Уїтмен, Москва ніяк не хоче зрозуміти, що дані об'єкти не представлятимуть загрози для Росії.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Обама проводив свою виборчу кампанію під гаслом «Yes, we can!“ – «Так, ми можемо». Перемогти на виборах він зміг. Залишилося довести, що новий президент зможе вилікувати найбільшу економіку планети.


За джерело - Радіо "Німецька хвиля"

«Це неправильний сигнал у неправильний час»,- сказав глава німецького МЗС у телевізійному інтерв’ю.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

За попередньою інформацією, цим процесом керуватиме впливовий конгресмен Рем Емануель, у минулому радник президента Білла Клінтона.


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

Про це йдеться в представлених доповідях про прогрес, здійснений Туреччиною та країнами Західних Балкан на шляху приєднання до ЄС.


Джерело - УНІАН

Єврокомісія вважає, що засідання Ради міністрів, заплановане на 10 листопада, може визначитися щодо продовження переговорів з Росією.


За матеріалами - Української правди, Радіо "Німецька хвиля"

Міжнародний валютний фонд відкрив для України кредитну лінію "до запиту" (stand-by) обсягом у 16,4 мільярди доларів, необхідну для підтримання стабільності кредитно-фінансової системи країни.


За матеріалами - Korespondent

Як повідомляє СNN, 66% молодих людей віком від 18 до 29 років підтримали Барака Обаму, тоді як Маккейну віддали свої симпатії всього лише 32%.


Джерело - Korespondent

"Думаю, що потрібно очікувати дуже тісних відносин, тісного співробітництва між Америкою й Україною під час адміністрації президента Барака Обами", - сказав Тейлор.


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Рада директорів МВФ, як очікується, розгляне у середу питання про надання Україні кредиту в 16,5 мільярдів доларів.


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Утім, поки незрозуміло, чи вдасться однопартійцям Обами здобути більшість у шістдесят зі ста мандатів, що унеможливило би блокування законопроектів з боку республіканців.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

"З тим, що зараз підтримка НАТО в Україні коливається від 20 до 25%, це може потривати від 5 до 7 років", - голова Естонської асоціації Атлантичного договору.


Джерело - "Новини ЄС" УНІАН

“МВФ має стати центральною частиною нової архітектури, яка координуватиме діяльність регуляторів та наглядачів фінансового ринку”, - сказала Крістін Лагард.


За матеріалами - Главред

Одним з ключових членів «перехідної команди» Обами буде колишній глава апарату співробітників Білого Дому в адміністрації президента США Біла Клінтона Джон Подеста.


За матеріалами - Главред, "РИА "Новости"

"Обравши Вас, американський народ вибрав зміни, відвертість, оптимізм", – мовиться в листі французького президента.


Джерело - УНІАН

У селі Когело, де народився батько кандидата від демократів, поліція виставила кордон навколо будинку бабусі Обами, аби врятувати будинок від нашестя.


За матеріалами - УНІАН

"Певний час тому для мене було честю подзвонити сенаторові Бараку Обамі та привітати його з обранням президентом країни, яку ми обидва любимо", - заявив Маккейн.


Джерело - УНІАН

Барак Обама перевищив необхідну для перемоги на президентських виборах кількість голосів вибірників - 270.


За матеріалами - Главред

Ще в дев'яти штатах США - Алабамі, Аризоні, Айові, Міннесоті, Оклахомі, Південній Дакоті, Теннессі, Техасі та Вісконсіні - почалося голосування на виборах президента країни.


Джерело - "Новини ЄС" УНІАН

«На мою думку, очевидно, що Лісабонська угода не буде ратифікована до кінця цього року», - сказав чеський прем`єр Мірек Тополанек.


За матеріалами - УНІАН

Арсеній Яценюк терміново відбув з робочою поїздкою до м. Вашингтон (США) з метою проведення переговорів щодо надання Україні кредиту від МВФ.


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Особисто від Маккейна слід очікувати поважного ставлення до Європи.


За матеріалами - Українська служба "Радіо свобода"

На початку 21-го століття головні європейські та євроатлантичні інституції стикнулися з викликами, яких вони не зустрічали раніше.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

"Замість нинішньої концепції НАТО, Альянсу знову доведеться перетворитися на «союз із відлякування», яким НАТО було у часи «холодної війни,"- оглядач Frankfurter Allgemeine Zeitung Ніколас Буссе.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

У понеділок на неформальній зустрічі у Марселі міністри закордонних справ ЄС обговорювали те, якими вони бачать відносини із майбутнім керівництвом Сполучених Штатів після виборів.


Джерело - УНІАН

У США офіційно розпочалися президентські вибори. Перші виборчі дільниці відкрилися в невеликих містечках штату Нью-Гемпшир - Діксвілл-Нотч і Хартс-Локейшн.


За матеріалами - УНІАН

“Не буде ніякої постійної структури”, - сказав він. “Я вважаю, це не буде насправді корисним”, - додав Ж.-К.Юнкер.


Джерело - РБК, Korespondent

Вчора, 3 листопада, уряд Португалії оголосив про майбутню націоналізацію банку Banco Portugues de Negocios (BPN).


Джерело - Українська правда

Президент Грузії Михайло Саакашвілі очікує чергову атаку з боку Росії протягом найближчих декількох тижнів.


Джерело - Korespondent

"Стратегічна важливість Києва для США не змінилася, - зазначив Тейлор. - Україна важлива для нас як лідер у впровадженні демократичної практики в регіоні".


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Рік Дейвіс, начальник штабу МакКейна, в інтерв’ю телемережі CNN сказав, що його кандидата «вже не раз вважали переможеним під час первинних виборів, а він там, попри прогнози, вигравав і може виграти й тепер на загальних виборах.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

МакКейн виступить на мітингах у 7 штатах – від Флориди на сході до Арізони на заході.


Джерело - "Новини ЄС" УНІАН

Президент Вацлав Клаус попросив відкласти слухання та винесення вердикту до його поїздки в Ірландію.


За матеріалами - УНІАН "Новини ЄС"

Міністри оборони Франції Ерве Морен та Іспанії Карме Чакон вчора підписали в Джибуті документ, що знаменує початок операції європейських військово-морських сил проти піратів Аденської затоки.


За матеріалами - Інтерфакс, Української правди

Посол США в Україні Вільям Тейлор визнає, що буде дуже важко ухвалити рішення по ПДЧ для України на зустрічі голів МЗС країн НАТО в грудні цього року.


За матеріалами - Інтерфакс-Україна

Глави МЗС країн ЄС у грудні, ймовірно, не досягнуть згоди про видачу Грузії і України плану дій щодо членства в НАТО, вважає міністр закордонних справ Латвії Маріс Рієкстіниш.


За матеріалами - Української правди

У міністерстві закордонних справ сподіваються, що документ про запровадження безвізового режиму між Україною та Євросоюзом буде ухвалено навесні 2009 року.


За матеріалами - Української правди

На думку президента Віктора Ющенка, угода про асоціацію, яку Україна та ЄС підпишуть через 8 - 10 місяців "буде однією з найсильніших" угод про асоціацію, які коли-небудь підписував Євросоюз.


АНАЛІТИКА

За матеріалами - The New York Times

США розпочали неочікувану дипломатичну ініціативу в Європі, закликаючи союзників по НАТО запропонувати Грузії та Україні членство в Альянсі без проходження тривалого процесу та виконання довгого списку вимог,


Джерело - Europolitics

Угоди про асоціацію, договори вільної торгівлі, безвізовий режим, структура багатосторонньої співпраці та збільшення фінансової допомоги – це головні елементи пропозиції Європейської Комісії «Східне партнерство», що побачить світ 3 грудня.


Автор - Олександр Сушко

«Україна є країною, де панує криза й нестабільність» — ось лейтмотив чималої кількості статей, що з’явилися останніми тижнями на сторінках таких авторитетних видань, як Wall Street Journal, Financial Times, Gazeta Wyborcza.


ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

Джерело - УКРІНФОРМ, ВВС

Україна та Грузія обов`язково приєднаються до НАТО, і План дій щодо членства - далеко не єдиний шлях реалізації цієї мети. Про це заявила Державний Секретар США Кондоліза Райс, спілкуючись з пресою у Вашингтоні.


Джерело - УКРІНФОРМ, ВВС

"Багато країн, що входять до ОЕСР, знаходяться у стані або на межі затяжної рецесії, небаченої за своїми масштабами з початку 1980-х років", - заявив головний економіст ОЕСР Клаус Шмідт-Хеббель.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Чеський глава держави Вацлав Клаус є відвертим критиком Лісабонської угоди.


Джерело - EUobserver, УНІАН "Новини ЄС"

В проекті зазначається, що нові угоди про асоціацію, які будуть схожими на такі ж документи, підписані з Польщею та Литвою перед розширенням ЄС в 2004 році, водночас не міститимуть обіцянок майбутнього приєднання до ЄС.


За матеріалами - Korespondent

Перше поповнення в складі 3,5 тисячі військових прибуде до Афганістану вже в січні 2009 року і стане під командування сил НАТО зони "схід".


За матеріалами - Korespondent

Один із радників Обами з питань передачі влади заявив, що про висунення Хілларі Клінтон оголосять після дня Подяки, який відзначатимуть 27 листопада.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

19 листопада у штаб-квартирі Північноатлантичного Союзу відбулося засідання Комісії Україна – НАТО на дипломатичному рівні. Її учасники обговорили підготовку до грудневої зустрічі голів зовнішньополітичних відомств.


За матеріалами - Korespondent.net

Десятки керівників зібралися на заході ради директорів Wall Street Journal у Вашингтоні, щоб визначити, що, на їхню думку, має стати пріоритетами для адміністрації Обами і нового Конгресу.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

«Європа терміново потребує скоординованого плану фінансового стимулювання», – заявив 17 листопада президент Комісії Європейського Союзу Жозе Мануель Баррозу.


За матеріалами - УНІАН

Політична фетишизація ПДЧ є надзвичайно прикрою. Я думаю, що ми не маємо містифікувати анахронізм, а натомість працювати з реальним змістом у наших відносинах", - заявив президент Естонії.


Джерело - ВВС

Кореспондент Бі-Бі-Сі в Беріліні каже, що ця новина стане справжнім шоком.


За матеріалами - Української служби "Радіо Свобода"

"Але зараз це питання стало надто заполітизованим. І в цьому сенсі з інструмента для вступу він перетворився на перешкоду.Тому питання, як подолати цю політизацію, буде викликом",- Посол США до НАТО Курт Волкер.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Рівно о 12-ій годині сьогодні на головній площі Варшави покладанням вінків біля пам’ятника Невідомому Солдатові на державному рівні почнуться відзначення Дня Незалежності Польщі.


Джерело - Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України

10 листопада 2008 року в конференц-залі інформаційної агенції "Укрінформ" відбувся круглий стіл Центру миру, конверсії та зовнішньої політики України «Політична криза в новому геополітичному інтер'єрі».


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Чинний президент США Джордж Буш та його наступник Барак Обама проведуть сьогодні переговори.


За матеріалами - Главред, ВВС

Лідери країн Європи збираються в Брюсселі на неофіційну зустріч, на якій обговорюватимуться нові заходи виходу зі світової фінансової кризи.


За матеріалами - Korespondent.net

На пост Держсекретаря претендують: сенатор-демократ від штату Массачусеттс Джон Керрі, дипломат Річард Холбрук, сенатор- республіканець Чак Хагел і колишній сенатор- демократ штату Джорджія Сем Нун.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Кандидат від Демократичної партії набрав 338 голосів у Колегії виборщиків, які представляють усі штати США та федеральний столичний округ Колумбія.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Сьогодні у Сполучених Штатах день виборів. Американці обирають нового президента. Цього разу вибори називають історичними.


Оксана Пилявець - Новинар novynar.com.ua

“The Ukraine”, яке пролунало з вуст Обами, можливого майбутнього президента США, викликало обурення української спільноти в Америці.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект