НОВИНИ

12.11.2008 | Учасники 54-ї Генасамблеї Асоціації Атлантичного Договору у Берліні обговорили перспективи співробітництва НАТО з Україною
За матеріалами - УКРІНФОРМ

У рамках 54-ї Генеральної Асамблеї Асоціації Атлантичного Договору (АТА), яка 10-12 листопада проходить в німецькій столиці, відбулася подіумна дискусія на тему перспектив співпраці НАТО та України.


Дебати про приєднання України до Плану дій щодо членства (ПДЧ) в НАТО занадто політизовані. Таку точку зору української сторони на форумі висловив голова Комітету євроінтеграції Верховної Ради України Борис Тарасюк. Де-факто, на його погляд, Україна вже давно виконує положення плану, залишилося тільки закріпити це де-юре. Україна вже робить великий внесок для підтримання безпеки в Європі, беручи участь у багатьох операціях НАТО ще з 1992 року, нагадав Борис Тарасюк. "Україна не є джерелом нестабільності, - наголосив екс-керівник українського МЗС. - Ми не додаємо нових проблем, а допомагаємо вирішувати їх іншим".


Після збройних подій на Кавказі Україна опинилася перед обличчям нових загроз, вважає Надзвичайний та Повноважний Посол України у ФРН Наталія Зарудна. Тому особливо зараз, на її думку, питання подолання стереотипів "холодної війни" стає більш актуальним. "Насправді Берлінський мур ще не зник, він присутній у нашому мисленні, - зазначила дипломат. - Він зникне лише тоді, коли Україна стане членом НАТО".


НАТО потребує трансформації, і Україна має стати частиною цього процесу. Такої думки дотримується Крістіан Шмідт (Christian Schmidt), парламентський держсекретар Міністерства оборони ФРН, керівник Німецької Атлантичної Асоціації. "НАТО потрібні стратегічні члени, і Україна є таким стратегічним партнером вже зараз", - наголосив політик. Від імені країни-членa НАТО він подякував Україні за її внесок у стабільність на континенті. Крістіан Шмідт висловив сподівання, що протягом наступних місяців НАТО та Україна зроблять крок уперед у двосторонніх відносинах.


Менш оптимістичний прогноз висловив Карл-Хайнц Камп (Karl-Heinz Kamp), директор дослідницького центру Оборонної колегії НАТО в Римі. На його думку, політики у Брюсселі ще не готові відчинити двері Альянсу для України та Грузії, у тому числі з огляду на Москву. "На рішення стосовно приєднання України та Грузії до ПДЧ не варто очікувати ані в грудні на зустрічі глав МЗС країн-членів НАТО, ані на ювілейному саміті організації в квітні наступного року", - сказав Камп. Але не потрібно робити з цього трагедію, зазначив він, адже в заключному документі Бухарестського саміту чітко написано, що ці країни будуть членами Альянсу.


Наступна ювілейна, 55-а Генеральна Асамблея Асоціації Атлантичного Договору відбудеться наступного року в Києві.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект