НОВИНИ

24.11.2008 | Євросоюз надасть фінансову допомогу Латвії
Джерело - УКРІНФОРМ, "Deutsche Welle"

Фінансова криза завдала Латвії більше шкоди, ніж решті країн ЄС. Щоб стабілізувати економіку, латвійський уряд попросив допомоги у міжнародного співтовариства.


Латвія стала другою після Угорщини країною Євросоюзу, яка звернулася за фінансовою допомогою до МВФ і ЄС. У спільній заяві Єврокомісії і Ради міністрів фінансів країн ЄС, оприлюдненій у Брюсселі, йдеться про те, що представники ЄС і МВФ мають намір надати країні великий кредит.


Уряд Латвії з початку фінансової кризи здійснював кроки з урегулювання економічної ситуації. Так, на початку жовтня 2008-го завдяки націоналізації вдалося врятувати від банкрутства другий найбільший в країні Parex-Bank. Банківський сектор Латвії, Литви й Естонії постраждав від кризи більше, ніж в інших країнах ЄС, оскільки його зростання значною мірою здійснювалося за рахунок іноземного капіталу.


На початку листопада ЄС більше, ніж удвічі - з 12 до 25 мільярдів євро - збільшив розмір фонду, з якого виділяється допомога країнам співтовариства, які постраждали від економічної кризи. Минулого тижня Угорщина отримала кредит на загальну суму 20 мільярдів євро - таким чином МВФ і ЄС намагалися врятувати економіку країни, що накопичила величезний зовнішній борг.


Про суму кредиту, що нададуть Латвії, поки не повідомляється. За деякими даними, вона буде меншою, ніж фінансова допомога, надана Угорщині.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект