НОВИНИ

11.11.2008 | Долю України визначить оточення Обами, де є і скептики?
Джерело - Українська правда, Радіо "Свобода"

Місце України у зовнішній політиці нового президента США Барака Обами залежатиме значною мірою від нового оточення американського президента та його радників із зовнішньої політики, вважає низка експертів.


Так, президент Центру імені Ніксона та видавець журналу "Національний інтерес" Димитрій Саймз ділиться з приводу цього своїми думками на сторінках "Москоу Tаймз", повідомляє в огляді Радіо "Свобода".


 


Саймз вважає, що нова команда Обами із зовнішньої політики, очевидно, формуватиметься з трьох груп відомих американських політиків-реалістів, таких як міністр оборони США Роберт Гейтс, сенатор-республіканець Чак Хайгел чи колишній сенатор-демократ Сем Нан.


Ця група, як наголошує американський експерт, помірковано налаштована щодо Росії і скептично щодо натовських перспектив України.


Також не виключено, каже Саймз, що у нову зовнішньополітичну команду Обами можуть потрапити люди з лібералів-інтернаціоналістів, які мали другорядні посади в адміністрації Білла Клінтона і вважають, що демократію американського зразка варто поширювати у світі, але менш конфронтаційно.


До таких належать колишній радник президента США з національної безпеки Джеймз Стайнберг, правник Білла Клінтона Греґорі Крейг.


І третя група ймовірних радників та нової зовнішньополітичної команди Обами, як пише Саймз, може бути створена з лібералів-інтервенціоністів як Річард Холбрук, що є другом нового віце-президента США Джо Байдена. Холбрук прихильник вимогливої позиції США стосовно Росії і виступає за негайне прийняття України та Грузії до НАТО.


У свою чергу, польська "Жечпосполіта" вважає, що "те задоволення, з яким Москва зустріла обрання Обами, не несе нічого доброго", бо "можна побоюватися, що Обама, на відміну від свого суперника, дасть Москві карт-бланш на відновлення її колишньої імперії".


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект