НОВИНИ

06.11.2008 | Єврокомісія вважає можливим в 2009 році завершити переговори з Хорватією про вступ до ЄС
Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

Єврокомісія вважає можливим в 2009 році завершити переговори з Хорватією про вступ до ЄС та надати Сербії статус кандидата.

Про це йдеться в представлених доповідях про прогрес, здійснений Туреччиною та країнами Західних Балкан на шляху приєднання до ЄС, а також у комюніке для Європарламенту та Ради ЄС щодо розширення.

У представлених документах зазначається, що політика розширення слугує стратегічним інтересам ЄС в сфері стабільності, безпеки та попередження конфліктів, сприяє зростанню добробуту європейців, полегшує транспортні зв’язки тощо.

“Дорожня карта з умовами та індикаторами, яку ми представляємо сьогодні для Хорватії має покликати інші країни продовжити шлях по дорозі реформ”, - заявив вчора на прес-конференції комісар ЄС з питань розширення Оллі Рен.

Як повідомляв УНІАН, напередодні презентації документів щодо розширення, деякі країни-члени ЄС і, зокрема, Франція, здійснювали тиск на Комісію, вважаючи, що до ратифікації Лісабонської угоди не можна надавати будь-якій країні-кандидату перспективу швидкого приєднання до ЄС.

У своїх доповідях Єврокомісія відзначила прогрес практично всіх країн Західних Балкан на шляху до ЄС, а також висловила готовність за виконання ряду вимог Сербією, надати їй офіційний статус країни-кандидата в члени ЄС вже наступного року.

У доповіді стосовно Туреччини, Єврокомісія відзначила конструктивну роль, яку відігравала Туреччина під час російсько-грузинської війни, водночас, підкресливши, що внутрішнє життя країни характеризувалося суттєвим політичним тиском, що не дало її можливості провести необхідні реформи.

Єврокомісія щорічно готує доповіді про прогрес, здійснений країнами-кандидатами на членство в ЄС.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект