НОВИНИ

26.11.2008 | Єврокомісія вперше в історії ЄС позбавила Болгарію 2,2 млн євро допомоги за неналежне використання бюджетних ресурсів
Джерело - УКРІНФОРМ

Єврокомісія позбавила Болгарію траншу у 2,2 млн євро з так званого "перехідного фонду" за неналежне використання бюджетних ресурсів ЄС. Крім того, тимчасово призупинено освоєння ще 5,6 млн євро, які виділялися Болгарії у рамках "допомоги перед вступом до ЄС" для адаптації країни до норм та правил Євросоюзу. Ці кошти заборонено витрачати упродовж періоду, необхідного уряду Болгарії для корегування власної політики з використання наданих ЄС грошових ресурсів. Про це сьогодні під час брифінгу у Брюсселі заявила речник Єврокомісії Христина Нагі.


 За її словами, Єврокомісія перед вжиттям штрафних санкцій вела інтенсивний діалог з урядом Болгарії, але не змогла отримати переконливої інформації щодо належного використання наданих фондів. Таким чином, за будь-яких умов Болгарія вже не може розраховувати на допомогу від ЄС на суму у 2,2 млн євро, адже ці гроші остаточно повернуті до громадського бюджету Євросоюзу.


Це перший подібний випадок в історії ЄС, коли країну-члена позбавлено вже затвердженої програми фінансування. За словами речника, у своїх діях Єврокомісія керувалася необхідністю захистити від неправомірного використання гроші всіх платників податків Євросоюзу, в тому числі й болгарських громадян.


Як повідомляв УКРІНФОРМ, розслідування щодо нецільового використання фондів Євросоюзу колишніми високопоставленими урядовцями Болгарії велося вже протягом кількох років за допомогою Європейського агентства боротьби проти фінансових зловживань ОLAF. У поточному році Болгарія опинилася у центрі фінансового скандалу після того, як з урядових джерел країни було допущено витік інформації у болгарські ЗМІ про деталі розслідування ОLAF, що зашкодило розслідуванню. Слід відзначити, що випадки нецільового використання фондів були вперше викриті правоохоронними органами самої Болгарії і торкалися подій дворічної давнини.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект