НОВИНИ

25.11.2008 | США пропонують Україну одразу прийняти в НАТО
За матеріалами - УНІАН "Новини ЄС"

США вважають надання Україні Плану дій з набуття членства в НАТО неактуальним.


Про це сказав посол США в Україні Уільям ТЕЙЛОР «Голосу Америки».


З погляду США Україна готова приєднатися до Альянсу вже зараз. Вашингтон, очевидно, не буде переконувати партнерів з Альянсу надати Києву ПДЧ у грудні. В разі згоди Україна взагалі може оминути цей етап і після досягнення критеріїв відразу говорити про членство в організації, зауважив посол.


За словами В.ТЕЙЛОРА, США підтримають такий сценарій, якщо його обере українське керівництво. Відтак, членство України в Альянсі залежатиме від її бажання і досягнення критеріїв НАТО, адже на Бухарестському саміті у квітні цього року члени НАТО одноголосно висловилися за надання Україні перспективи членства.


«Весь цей процес приєднання до ПДЧ, можливо, вже неактуальний. Він настільки заполітизований і контроверсійний, що, можливо, варто від нього відмовитися. Існують інші шляхи, як підійти до наступного етапу – членства в (Альянсі). Польща, Угорщина і Чеська Республіка не мали ПДЧ, вони приєдналися (до НАТО), як тільки досягли критеріїв… Декілька країн-членів Альянсу дали чітко зрозуміти, що Україна, як і Грузія, не отримають ПДЧ у грудні. Якби це було б можливо, ми б це підтримали. Якщо (ПДЧ) неможливий, ми пошукаємо інших шляхів, як зробити те, чого хочуть українці, лідери й уряд. Ми підтримаємо бажання України. Ми вважаємо, що вона готова приєднатися (до НАТО) вже зараз», - зазначив посол США.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект