НОВИНИ

18.11.2008 | У Польщі через Обаму розгоряється ”расистський скандал”
За матеріалами - "Новини ЄС" УНАН

Найбільша опозиційна польська партія ”Право і справедливість” (PiS) домагається притягнення до судової відповідальності міністра закордонних справ Польщі Радослава СІКОРСЬКОГО за расистський жарт про новообраного Президента США Барака ОБАМУ. Як пише польський Dziennik, таку ініціативу озвучив глава фракції PiS у Сеймі Пшемислав ГОШЕВСЬКИЙ у неділю, 16 листопада.


”Ми хочемо розслідування у справі расистського висловлювання СІКОРСЬКОГО”, - сказав він.


За даними польської газети, зокрема мова йде про жарт, який глава польського МЗС нібито розповідав в кулуарах міністерства.


”Чи ви знаєте, що Барак ОБАМА має польське коріння? Його дідусь з`їв польського місіонера”, - сказав Р.СІКОРСЬКИЙ, який пізніше пояснював, що лише цитував цей жарт.


Представник Бюро національної безпеки, структури підконтрольної Канцелярії Президента Польщі, Вітольд ВАШИХОВСЬКИЙ підтвердив, що чув цей жарт Р.СІКОРСЬКОГО, й заявив про готовність бути свідком у суді.


”Я чув цей жарт з вуст пана міністра. Якщо буде потрібно, я буду свідком у суді”, - сказав він.


Тим часом в понеділок, 17 листопада, глава іншої опозиційно партії ”Союз лівих демократів” (SLD), також представленої у польському Сеймі, Войчех ОЛЕЙНІЧАК заявив, що чув цей же жарт від глави PiS Ярослава КАЧИНСЬКОГО, брата Президента Польщі Леха КАЧИНСЬКОГО. ”Я чув жарт про Барака ОБАМУ та його родинних зв`язках від Ярослава КАЧИНСЬКОГО”, - сказав він в ефірі Radiо ZET.


”Расистський скандал” виник після того, як на минулому тижні представник PiS Артур ГУРСЬКИЙ з трибуни Сейму зокрема заявив, що обрання Б.ОБАМИ стане ”кінцем цивілізації білої людини”.


Представники Соціал-демократичної партії подали подання до прокуратури за ”расистські” висловлювання А.ГУРСЬКОГО, які знеславлюють органи влади Польщі. У разі доведення вини депутату загрожує три роки тюрми.


За даними газети, глава PiS Я.КАЧИНСЬКИЙ у понеділок став на захист А.ГУРСЬКОГО, відзначивши, що кожен має право висловлювати свою власну думку, навіть якщо вона суперечлива. Однак глава PiS підкреслив, що А.ГУРСЬКИЙ висловлював свою власну точку зору, а не озвучував позицію партії.

| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект