НОВИНИ

20.11.2008 | Генеральний секретар головував на консультаціях високого рівня Україна – НАТО
Джерело - Офіційний сайт НАО

Генеральний Секретар НАТО Яап де Хооп Схеффер з 12 по 13 листопада 2008 року перебував у столиці Естонії Таллінні, де він головував на шостих неформальних консультаціях високого рівня Україна – НАТО за участю міністрів оборони та інших вищих посадових осіб з України і держав – членів НАТО. Ця зустріч була спільно організована НАТО і Міжнародним центром оборонних досліджень.
Учасники обмінялись поглядами на поточний стан безпеки в євроатлантичному регіоні і зосередились на можливостях України долати нинішні виклики безпеці та її здатності робити свій внесок в операції на чолі з НАТО. Вони також проаналізували хід трансформації українських національних структур безпеки і практичних підходів до неї.


Під час відкриття засідання Генеральний Секретар сказав: ”Загальна тема наших консультацій така: „Відносини між НАТО і Україною в мінливому середовищі безпеки”. Наша зустріч дає нам чудову можливість обмінятися поглядами, на високому рівні, на поточний стан безпеки в євроатлантичному регіоні, а також розглянути можливості України давати відповідь на нинішні виклики безпеці і робити свій внесок в операції НАТО”.


„Право країни самій вибирати для себе союзників у галузі безпеки є ще одним важливим принципом... і випробуванням для Європи, яку ми усі прагнемо побудувати. Цим принципом ми не поступимось”, – додав він.


Президент Естонської Республіки Тоомас Хендрік Ільвес у своїй ключовій промові сказав: „Той факт, що Україна сьогодні представлена тут, поряд з міністрами оборони країн НАТО, має переконати будь-кого в тому, що НАТО розуміє важливість України для європейської безпеки. Я можу запевнити вас в тому, що НАТО залишається на захисті безпеки Європи. Саме тому ми ніколи не полишимо демократичну Україну напризволяще, бо вона є невід’ємним стовпом європейської архітектури безпеки”.


Перед консультаціями Україна –НАТО Генеральний секретар провів у Таллінні двосторонні переговори з естонським керівництвом. Він зустрівся з Президентом Тоомасом Хендріком Ільвесом, прем’єр-міністром Андрусом Ансіпом та іншими.


Попередні зустрічі в такому форматі проводились у Берліні (2002 рік), Вашингтоні (2003 рік), Варшаві (2004 рік), Вільнюсі (2005 рік) і Сінтрі (2006 рік).


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект