ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

06.11.2008 | Хто займе ключові пости в адміністрації Обами?
За матеріалами - Korespondent.net

"Новий президент Сполучених Штатів Америки Барак Обама не повинен даремно витрачати дорогоцінний час",- пише Карен Бохан, Reuters.



 
Дві війни й прогресуюча фінансова криза передбачає те, що Обама швидко оголосить тих, хто буде працювати на головних урядових посадах.

Обама - демократ, що переміг республіканця Джона Маккейна й став першим темношкірим президентом США, - перебуває в активному процесі формування списку тих, хто працюватиме на головних державних постах, і зокрема на постах міністра фінансів і державного секретаря.


Колишні урядові чиновники й експерти говорять, що такі швидкі кроки є розумними й необхідними, з огляду на проблеми США з Іраком і Афганістаном і економічну кризу.


"Потреба в плавній зміні кадрів більша, ніж була в часи зрілої політики нашої країни", - повідомив Вільям Галстон, що був радником із внутрішньої політики президента Біла Клінтона, що зараз працює професором в Університеті Меріленда.


"З огляду на дві війни за кордоном і світову фінансову кризу, у нової адміністрації немає часу для розгойдування", - додав Галстон.


Деякі аналітики впевнені, що імена претендентів на головні пости, такі як пост міністра фінансів, можуть бути оголошені протягом  декількох днів після виборів. Уже повним ходом відбуваються спекуляції навколо ряду прізвищ.


Майбутній міністр фінансів займе один із найбільш проблемних постів у Вашингтоні. Він зіштовхнеться з необхідністю правильно розпорядитися 700 мільярдами доларів з економічного пакету допомоги й регуляторною реформою, необхідною для того, щоб запобігти повторенню нинішньої кризи.


Ось список можливих претендентів на пост міністра фінансів в адміністрації Обами: колишній міністр фінансів Лоренс Саммерс, екс-голова Федеральної резервної системи Пол Волкер, а також президент Федерального резервного банку Нью-Йорка Тімоті Гейтнер.


Обама також прихильно відгукувався про інвестора Уорене Баффетте. Крім нього, важливими економічними радниками нового президента є економіст Чиказького університету Аустан Гулсбі, і колишній радник Клінтона в Білому домі Джейсон Фурман.


Радники із зовнішньої політики


На пост Держсекретаря претендують: сенатор-демократ від штату Массачусеттс Джон Керрі, дипломат Річард Холбрук, сенатор- республіканець Чак Хагел і колишній сенатор- демократ штату Джорджія Сем Нун.


Джеймс Штайнберг, що був радником Клінтона, є головним претендентом на пост радника з національної безпеки. Також на цей пост претендує ще один колишній радник Клінтона Сьюзен Райс.


Обама також дуже сподівається на трьох експертів із зовнішньої політики, що працювали на нього під час виборів, і які, швидше за все, будуть у Білому дДмі або в Держдепі. Йдеться про Марка Ліпперте, Денніса Макдонафа й Беневі Роудса.


Зважаючи на те, що США зайняті війною в Іраку й Афганістані, Обама, цілком можливо, залишить Роберта Гейтса міністром оборони. Він також може захотіти залишити колишнього секретаря військово-морського флоту Річарда Данзіга.


Разом з тим команда Обами тримає в таємниці плани щодо кадрових змінах, які відбудуться протягом  11 тижнів з 4 листопада по 20 січня, коли він буде приведений до присяги.


Обама сказав, що в нього є "цікаві ідеї" щодо людей, які будуть поставлені на головні пости держави, і що в його уряд потраплять республіканці.


Багато політичних аналітиків говорять, що нова адміністрація повинна якомога швидше  призначити людей на ключові пости в Білому домі, щоб створити дієздатну урядову ієрархію.


Екс-глава сенатської більшості Том Дашл і представник Іллінойсу в Палаті представників Рам Емнуель, як очікується, можуть зайняти пост голови адміністрації Білого дому.


Один з головних радників Обами Роберт Гіббс вважається одним із претендентів на пост прес-секретаря Білого дому.


Як повідомила з посиланням на джерела в оточенні Обами телекомпанія CNN, переможець президентських виборів у США Барак Обама вже в середу розпочне процес передачі влади.


 



USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект