НОВИНИ

10.11.2008 | Преса: складний початок для Обами і Медведєва
За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Щойно стало відомо про телефонні дзвінки новообраного американського президента низці глав держав і урядів, газети одразу звернули увагу на те, що серед набраних номерів не значився Кремль.


«Колись Куба, сьогодні Калінінград. Як і його великому кумиру Джону Кеннеді Бараку Обамі доводиться розпочинати президентство із напруги у стосунках із Москвою», - відзначає газета ділових кіл Німеччини Handelsblatt. Оглядачі видання відзначають, що крім системи ПРО в Європі попередник Обами Джордж Буш неабияк роздратував Кремль ще й наполегливою підтримкою членства України і Грузії в НАТО. «Тепер Обама отримав квитанцію з Москви», - пише Handelsblatt. У виданні у погрозах Кремля бачать шанс з чистого аркуша почати переговори про скорочення стратегічних озброєнь.


Інше німецьке видання - Süddeutsche Zeitung звертає увагу на той факт, що новообраний президент США ішов на вибори під гаслами визнання багатополярності світу і відмови від постійної гри мускулами.


 


«Зменшення сподівань України і Грузії»


 


«Для України і Грузії це означає, що треба зменшити сподівання на швидке приєднання до НАТО», - пише мюнхенська газета. Погрожуючи Обамі ще до прийняття ним присяги, президент Медведєв припускається помилки, вважає Sächsische Zeitung. «Натомість обом сторонам слід якнайшвидше сісти за стіл переговорів і співпрацювати у розв’язанні глобальних проблем. Зміна влади у Білому домі є шансом для цього», - наголошує видання. | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект