НОВИНИ

04.11.2008 | «Війна проти Росії?»
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Криза на Кавказі зникла із телеекранів та газетних передовиць. Тим часом у штаб-квартирі НАТО у Брюсселі ламають голову: які ж висновки треба зробити із кількаденної війни між Росією і Грузією, пише FAZ.


У Північноатлантичному Альянсі розгортається дискусія про те, чи варто розглядати Росію як потенційну небезпеку для країн НАТО, пише у своїй статті «Війна проти Росії?» оглядач провідного німецького видання Frankfurter Allgemeine Zeitung Ніколас Буссе.


Переглянути оборонну стратегію Альянсу з урахуванням нових реалій, які постали після війни на Кавказі, вимагають представники країн Балтії. Вони нарікають, що не почувають себе достатньо захищеними. „Якщо відповідь на запитання про небезпечність Росії буде ствердною, це матиме серйозні наслідки для Альянсу. Замість нинішньої концепції НАТО як структури, яка надає послуги із гарантування безпеки по всьому світі, цьому об’єднанню знову доведеться перетворитися на «союз із відлякування», яким НАТО було у часи «холодної війни», - зазначає Ніколас Буссе.


 


Німеччина і Франція – проти перегляду


 


Проти зміни стратегії виступають насамперед Франція і Німеччина. У Парижі і Берліні побоюються, що це лише збільшить напруження у відносинах із Москвою.


«У нових членів НАТО складається враження, що в разі серйозної небезпеки з боку Росії вони можуть покладатися лише на допомогу Сполучених Штатів, але не всього Альянсу, як це мало би бути у принципі. … Аби розвіяти такі побоювання, німці постійно нагадують, що літаки Бундесверу беруть участь у патрулюванні повітряного простору над країнами Балтії. Це, мовляв, має бути сигналом, що в крайньому разі Німеччина заступиться за східних сусідів», - підсумовує оглядач. 
 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект