НОВИНИ

13.11.2008 | Медведєв уже торгується з Обамою
Джерело - УНІАН

Росія не розміщуватиме ракетні комплекси «Іскандер» в Калінінградській області, якщо США відмовляться від розгортання ПРО в Європі.


Як повідомили УНІАН у прес-службі Кремля, про це сказав Президент РФ Дмитро МЕДВЕДЄВ в інтерв`ю французькій газеті «Фігаро» від 13 листопада.


“Ми взагалі можемо відмовитися від цього рішення, якщо нова адміністрація Сполучених Штатів Америки візьме і ще раз проаналізує всі наслідки відповідних рішень про розміщення ракет і радара, проаналізує їх ефективність, проаналізує масу інших чинників, у тому числі і те, наскільки ці засоби адекватні, щоб реагувати на погрози з боку так званих країн-ізгоїв», - сказав Д.МЕДВЕДЄВ.


“Перша реакція, яка надійшла із Сполучених Штатів Америки з боку нової адміністрації, обнадіює. Принаймні, наші майбутні партнери думають над тим, корисно це чи ні, ефективно чи не ефективно. Отже, є про що говорити. Ми до таких переговорів готові, але, водночас, готові і до «нульового варіанту». Це буде абсолютно нормальним виходом з цієї ситуації», - підкреслив Президент РФ.


Він додав, що Росія готова до продовження роботи над ідеєю глобального захисту, в якій би брали участь і Сполучені Штати Америки, і країни Євросоюзу, і Російська Федерація.


Д.МЕДВЕДЄВ пояснив, що РФ неодноразово попереджала діючу адміністрацію США про адекватну відповідь у разі розміщення ПРО, але її ігнорували.


“Ми не можемо не реагувати вже на відповідні рішення про противоракети, які ухвалили, по суті, в односторонньому порядку наші американські колеги. І таке рішення мною було озвучено в ході виголошення відповідного Послання. Я вважаю, що це абсолютно адекватна відповідь: не ми почали цю тему – це лише дії у відповідь на, по суті, односторонні рішення, які були ухвалені для розміщення відповідних ракет і радара», - сказав він.


Більш того, додав Д.МЕДВЕДЄВ, «ми пропонували зробити інший крок – створити глобальну систему захисту з використанням наших радіолокаційних засобів, а також радіолокаційних засобів наших найближчих партнерів, таких як Азербайджан. По жодному з цих напрямів руху вперед не було».


“Тому рано чи пізно нам потрібно було вживати заходи у відповідь, про це говорив і мій попередник, про це говорив якийсь час тому я», - підкреслив Д.МЕДВЕДЄВ.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект