НОВИНИ

24.11.2008 | Україна може наближатися до членства в НАТО з використанням існуючих механізмів співробітництва - представник Генштабу ЗСУ
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Україна може наближатися до членства в НАТО з використанням існуючих механізмів співробітництва, оминаючи зайву політизацію питання ПДЧ (План дій щодо членства в НАТО). Таке переконання висловив українським журналістам у Брюсселі начальник Управління євроатлантичної інтеграції Генерального штабу Збройних сил України генерал-майор Борис Кременецький за підсумками зустрічі Україна-НАТО на рівні начальників штабів.


"На сьогодні Україна має унікальний орган - Комісію Україна-НАТО, який дозволяє нам успішно просуватися до членства в Альянсі. Коли ініціатива ПДЧ була створена у 1999 році, це був суто технічний механізм, до якого могла приєднатися будь-яка країна. Якби ми тоді забажали, ми б гарантовано отримали його, адже це був технічний процес. Зараз ведеться багато політичних дискусій. Водночас, у Бухаресті ми вже отримали гарантії членства. В цьому контексті ПДЧ, як вкрай заполітизований механізм, уже не має жодного сенсу. Й таку позицію поділяють багато з начальників генеральних штабів НАТО," - зауважив Борис Кременецький.


Він повідомив, що під час двосторонньої зустрічі з начальником Генерального штабу - Головнокомандувачем ЗС України генералом армії Сергієм Кириченком голова Військового комітету НАТО адмірал Джампаоло Ді Паоло, зауважив: зараз питання стоїть не про те, буде чи не буде Україна в НАТО, а коли саме вона увійде до Альянсу.


Коментуючи участь українських підрозділів в операціях під егідою НАТО і, зокрема, в складі Сил реагування НАТО, Борис Кременецький наголосив, що як держава-партнер Україна залучається й надалі залучатиметься виключно до антикризових операцій і не братиме участі у жодних діях відповідно до статті 5 Вашингтонського договору про колективну оборону. Причина проста - Україна не є членом НАТО.


З цієї ж причини українська делегація не брала участі в закритому обговоренні на рівні військових керівників країн НАТО можливого розширення участі Альянсу в протидії піратам поблизу узбережжя Сомалі, хоча ця тема прямо стосується інтересів України. "Я не можу виключити участі Збройних сил України також у цій операції. Наразі це питання потребує, в першу чергу, політичного рішення, по друге - відповідних ресурсів і по-третє - часу на підготовку", - прокоментував ситуацію Борис Кременецький.


На запитання кореспондента УКРІНФОРМу про вплив на хід дискусії в рамках зустрічі начальників Генеральних штабів України і НАТО політичної нестабільності в Україні, генерал-майор зауважив, що ця тема не порушувалася взагалі, адже військові керівники НАТО переконані у надійності української системи цивільного контролю над збройними силами. "Як свідчить досвід останніх років, Збройні сили залишаються поза політикою і займаються бойовою підготовкою для захисту нашої держави. Тому питання будь-якої участі в якихось політичних питаннях всередині держави не стоїть і не може стояти перед Збройними силами," - зауважив представник Генерального штабу| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект