НОВИНИ

14.11.2008 | Європа: Чехія планує самміт зі східними сусідами
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Під час головування в Європейському Союзі наступного року Чехія планує влаштувати самміт зі східними сусідами ЄС: Україною, Молдовою, Грузією, Азербайджаном, Вірменією та, можливо, Білоруссю.


Посол Чехії при ЄС Мілена Віценова не виключила, що на самміт запросять білоруського президента Олександра Лукашенка, якого інколи називають «останнім диктатором у Європі».  За її словами, це залежатиме від того, чи розпочне Лукашенко до запланованого на квітень самміту демократичні реформи.


Можливе запрошення білоруського президента на самміт ЄС стане продовженням курсу спільноти на наближення з Білоруссю. У середині жовтня Євросоюз скасував заборону на видачу візи Лукашенку після звільнення в Білорусі кількох осіб, яких вважали політичними в’язнями.


Метою самміту в квітні Чехія бачить заснування «Східного партнерства» між ЄС та країнами-сусідами. Таку ідею висунули недавно Польща та Швеція у відповідь на ініціативу Франції створити Середземноморський союз.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект