НОВИНИ

27.11.2008 | Ярослав Качинського: те, що діється зараз у Польщі, – це великий сором
За матеріалами - УНІАН

Глава найбільшої у Польщі опозиційної партії «Право і справедливість» (PiS) Ярослав КАЧИНСЬКИЙ назвав «політичним» рапорт Агенції внутрішньої безпеки (ABW), який вказує на організування обстрілу кортежу президентів Грузії та Польщі в неділю, 23 листопада, грузинськими спецслужбами. Про це він заявив журналістам в середу, 26 листопада.
 


Я.КАЧИНСЬКИЙ, який є братом-близнюком польського президента Лєха КАЧИНСЬКОГО, сказав, що ABW не мала підстав, аби за один день підготувати рапорт з таким змістом.


«Це політичне рішення», - заявив він.


Я.КАЧИНСЬКИЙ висловив жаль, що інсинуації на тему інсценування обстрілу кортежу президентів почались від моменту, як тільки з’явилась інформація про інцидент.


«Те, що діється зараз у Польщі, – це великий сором»,- сказав він.


Глава PiS, який очолював польський уряд з липня 2006 по листопад 2007 року, висловив думку, що така ситуація є наслідком діяльності потужного російського лобі в країні.


Він також підкреслив необхідність відстоювати незалежність Польщі, здобуту завдяки поваленню комуністичного режиму в країні в 1989 році, зауваживши, що в польських інтересах є також незалежність Грузії.


«Є зв’язок між незалежністю Польщі та Грузії, і тільки повний ідіот цього зв’язку не бачить», - сказав Я.КАЧИНСЬКИЙ.


У середу, 26 листопада, польська щоденна газета Dziennik написала, що рапорт ABW підготовлений та відправлений 16 найвищим особам Польщі у понеділок, 24 листопада, свідчить, що інцидент із обстрілом президентського кортежу 23 листопада був, «найвірогідніше, провокацією грузинських спецслужб».


Цю версію, згідно з рапортом, підтверджує спокійна реакція грузинського президента Михаїла СААКАШВІЛІ та його охоронців у момент пострілів, відсутність польських охоронців біля Л.КАЧИНСЬКОГО в момент інциденту, а також неочікувана присутність журналістів на чолі президентського кортежу.


Крім цього, пише газета, М.СААКАШВІЛІ завдяки інциденту зміг відвернути увагу від внутрішніх проблем, зокрема, недільних антиурядових протестів у Тбілісі та проведення його колишньою соратницею Ніно БУРДЖАНАДЗЕ з’їзду нової опозиційної партії.


ABW в своєму рапорті, за даними авторів статті, однозначно не стверджує, що інцидент спровокували грузини, але наводить більше доказів такої можливості, ніж інших варіантів.


У середу винними в інциденті назвали грузинів віце-глава польського уряду Гжегож СХЕТИНА, голова політичного кабінету прем’єра Славомір НОВАК та, за даними інформагентства ІТАР-ТАРС, сам глава польського уряду Дональд ТУСК.


Незвично м’яко прокоментував інцидент міністр закордонних справ Польщі Радослав СІКОРСЬКИЙ, який гостро конфліктує з президентом з моменту, коли обійняв міністерську посаду.


«Намір був непоганим, але виконання безнадійним», - сказав він, додавши, що президентам варто було поінформувати представників делегацій та журналістів про свій намір відвідати зону конфлікту.


Як повідомляв УНІАН, 24 листопада Д.ТУСК, який програв Леху КАЧИНСЬКОМУ президентські вибори у 2005 році, доручив спецслужбам підготувати рапорт про інцидент з кортежем польського та грузинського президентів в Ахалгорі 23 листопада.


За даними віце-прем’єра Г.СХЕТИНИ, готовий рапорт мав бути переданий Д.ТУСКУ 26 листопада.


Варшавська прокуратура також розпочала попереднє розслідування в цій справі.


Агенція внутрішньої безпеки ABW входить в структуру уряду Польщі, який з листопада 2007 року контролює ліберальна партія «Громадянська платформа» (РО), яку очолює прем’єр Д.Туск.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект