НОВИНИ

27.11.2008 | Єврокомісія представила план з подолання економічної кризи
Джерело - УКРІНФОРМ

Бюджетна допомога та фіскальні пільги на суму близько 200 млрд євро будуть задіяні Європейським Співтовариством для подолання поточних тенденцій зниження економічного розвитку, головною причиною якого стала глобальна фінансова та економічна криза. Про це сьогодні у Брюсселі заявив Президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу, який представив громаді змістовний план з подолання фінансової і економічної кризи в країнах Євросоюзу.Європейський план рунтується на двох головних елементах. Перший стосується короткострокових заходів, спрямованих на підвищення попиту, збереження робочих місць та відновлення довіри людей до європейської економічної системи. Друга складова - вкладення так званих "розумних інвестицій", які мають забезпечити у майбутньому довгострокові перспективи економічного зростання та підвищення рівня добробуту європейців.


План закликає вчасно впровадити цільові та тимчасові фіскальні стимули на загальну суму у 200 млрд євро, що складає близько 1,5 відсотка від ВНП Євросоюзу. Ці витрати будуть розподілені між національними бюджетами, які покриють суму у 170 млрд євро, або 1,2 відсотка від ВНП ЄС. Решта коштів - близько 30 млрд євро (0,3 відсотка від ВНП ЄС) - надійде з бюджету ЄС та фондів Європейського інвестиційного банку.


При цьому Баррозу наголосив, що кожна з країн має вживати антикризові заходи у залежності від власних економічних реалій, які є різними для різних членів Євросоюзу. Загальноєвропейський план економічного відновлення спрямований на прискорення реформ, передбачених так званою Лісабонською стратегією зростання та зайнятості, а також на координацію зусиль з подолання кризи у рамках усього Європейського Союзу .


План включає широкі дії на національному та загальноєвропейському рівні з підтримки домашніх господарств та промисловості, у рамках яких головні зусилля мають бути спрямовані на підтримку найбільш вразливих економічних суб'єктів. Документ передбачає конкретні кроки для подальшого розвитку підприємництва, досліджень та інновацій, включаючи автомобільну та будівельну промисловість, які є ключовими для європейської економіки. Ще одним результатом "рятувальних" заходів має стати підвищення ефективності боротьби з кліматичними змінами за рахунок вкладення стратегічних інвестицій та створення нових робочих місць у секторі енергозберігаючих технологій для побутового сектору та для промисловості.


"Надзвичайні часи закликають до надзвичайних дій. На кону - робота та рівень життя наших громадян. Європа відчуває безпрецедентну необхідність у координації фінансових ринків в умовах реальної економіки. Запропонований План відновлення є великим та амбітним, він є стратегічним та ефективним. Я дуже задоволений бачити готовність до спільних дій з подолання кризи, яку проголосили країни-члени," - наголосив з цього приводу Президент Єврокомісії.


Єврокомісія запропонувала главам держав та урядів країн Євросоюзу розглянути та затвердити антикризовий план під час саміту, який має відбутися в Брюсселі 11-12 грудня поточного року.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект