НОВИНИ

06.11.2008 | Єврокомісія - за відновлення переговорів з Росією
Джерело - УНІАН

Європейська комісія виступає за поновлення переговорів з Росією про нову угоду.


Про це йдеться у підготовленому Комісією до засідання Ради міністрів із загальних справа та зовнішніх відносин ЄС комюніке щодо перегляду відносин з Росією.


У документі висловлюється переконання у необхідності призначити вже зараз дату чергового раунду переговорів.


“Ці переговори мали б продовжуватися, по-перше, тому, що вони дали б можливість ЄС переслідувати власні інтереси у відносинах з Росією, а по-друге, тому, що це кращий шлях співпрацювати з Росією на базі єдиної позиції”, - зазначається у висновках Єврокомісії.


Єврокомісія вважає, що засідання Ради міністрів, заплановане на 10 листопада, може визначитися щодо продовження переговорів з Росією.


У документі зазначається, що ЄС та Росія мають значну взаємозалежність у сфері торгівлі та інвестицій: Росія на сьогодні є третім торгівельним партнером ЄС, а 80% всіх іноземних інвестицій, що прийшли до Росії, прийшли з країн-членів ЄС, що, на переконання Єврокомісії, підвищує зацікавленість Євросоюзу у продовженні розвитку російської економіки в майбутньому. Росія також тримає значну частину своїх золотовалютних резервів у євро і виступає таким чином найбільшим власником активів у євро в світі. Країни ЄС, у свою чергу, багато в чому залежать від постачання російських енергоресурсів, зазначається у документі. Водночас і у питанні енергетики, на думку Єврокомісії, сторони ставлять відносини в умови взаємозалежності, оскільки експорт енергоресурсів Росії до ЄС сприяє суттєвому зростанню ВВП країни.


Разом з тим Єврокомісія також відзначає необхідність визнання Росією принципів Європейської енергетичної хартії для посилення прозорості в сфері постачання енергоресурсів.


В області спільного простору з міжнародної безпеки Єврокомісія наголошує на важливості діалогу з Росією при врегулюванні складних питань в Ірані, на Близькому Сході, в Афганістані, на Балканах та інших складних регіонах світу. Єврокомісія звертає увагу, що ЄС та Росія мають ряд схожих інтересів на міжнародній арені, зокрема, у нерозповсюдженні ядерної зброї. З іншого боку є й різні підходи до певних міжнародних питань, зокрема, до питання Косово, позиції щодо якого розійшлися ще більше після російсько-грузинської війни.


Єврокомісія також вважає, що ЄС має розробити спільну позицію щодо нових російських пропозицій про європейську безпеку.


У своєму комюніке Єврокомісія зазначає, що область забезпечення прав людини у РФ поки що викликає певне занепокоєння у європейських колег, і хоча діалог з Росією з питань дотримання прав людини проводиться двічі на рік, однак вплив цього діалогу на ситуацію в Росії залишається досить обмеженим.


Єврокомісія також висловилася за необхідність продовження співпраці з Росією в області юстиції, свободи та безпеки, зокрема, у розширенні можливостей для контактів між людьми, а також у сфері досліджень, освіти та культури.


Говорячи про подальше співробітництво, Єврокомісія висловила переконання у тому, що Росія та ЄС мали б бути здатними дискутувати зі спірних питань відкрито та конструктивно, що є необхідним для довірливого партнерства.


Водночас Комісія вважає, що ЄС має і надалі дотримуватися своєї позиції щодо засудження визнання незалежності Росією Абхазії та Південної Осетії, і намагатися посилити свою роль при розв’язання інших “заморожених” конфліктів в країнах-сусідах ЄС.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект