НОВИНИ

03.11.2008 | Франція та Іспанія домовилися про співпрацю у боротьбі з піратами
За матеріалами - УНІАН "Новини ЄС"

Міністри оборони Франції Ерве Морен та Іспанії Карме Чакон вчора підписали в Джибуті документ, що знаменує початок операції європейських військово-морських сил проти піратів Аденської затоки, які лише цього року скоїли близько 80 нападів на цивільні судна.


Іспанія і Франція за останній час часто стикалися з нападами піратів Сомалі, а елітні підрозділи французьких збройних сил вже двічі цього року проводили операції з порятунку заручників. При цьому морські розбійники часто використовують як виправдання інформацію про нелегальний морський промисел іспанських і французьких підприємців у водах Сомалі.


В ході візиту в Джібуті Е.МОРЕН і К.ЧАКОН підписали декларацію про наміри, згідно з якою Франція зобов`язується ”надати іспанським збройним силам можливість використовувати французьку базу в Джибуті” і забезпечити їм матеріально-технічну підтримку.


Іспанія, зі свого боку, надасть ”фрегат і супроводжуючий танкер на додаток до літака морської розвідки, який вже знаходиться в Джибуті”.


”Йдеться про нульову відмітку операції, яка повинна бути підтверджена 10 листопада (на Раді міністрів оборони ЄС 10 листопада в Брюсселі)”, - заявив Е.МОРЕН.


Глава французького Міноборони відзначив, що керувати операцією буде Велика Британія, а участь в ній візьмуть також НАТО і США.


За даними французьких джерел, для боротьби з піратами притягуватимуться також ЗС Великої Британії, Греції, Нідерландів і, можливо, Швеції і Норвегії.


Щороку через протоку Баб-едь-Мандеб, що сполучає Червоне море з Аденською затокою і Аравійським морем, проходить близько 16 тис. комерційних судів, що перевозять до 30% нафти, яка надходить на світовий ринок. Цього року пірати Сомалі вже скоїли удвічі більше нападів, ніж за весь попередній рік, і на даний час утримують близько 200 іноземних мореплавців.


 
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект