НОВИНИ

12.11.2008 | США знову підтримають прагнення України
За матеріалами - Української правди, Радіо "Свобода"

Підтримка України, а також Грузії і країн Балтії буде метою візиту міністра оборони США Роберта Гейтса до Таллінна в середу й четвер.


На неформальній зустрічі міністрів оборони країн НАТО в столиці Естонії Гейтс планує чітко дати знати, що США підтримують прагнення України і Грузії вступити до НАТО і поділяють занепокоєння країн Балтії й Польщі агресивною поведінкою Росії, повідомив речник Міноборони США Джефф Моррелл.


За його словами, невідомо, чи поїхав би Гейтс на цю зустріч, якби не вторгнення Росії до Грузії, але тепер міністр хоче дати "дуже чіткий сигнал підтримки" Україні, країнам Балтії й іншим союзникам у НАТО в Східній Європі, що США підтримують їх.


У середу Гейтс має зустрітися з міністрами оборони країн Балтії, а в четвер узяти участь у неформальній зустрічі міністрів оборони країн НАТО і України, щоб обговорити прагнення Києва вступити до Північноатлантичного Союзу.


На зустрічі також розглянуть поступ України в військових реформах, які необхідні для формального надання Плану дій для членства в НАТО.


Адміністрація нинішнього президента США Джорджа Буша сподівається, що міністри закордонних справ країн НАТО погодяться надати Україні План дій для членства на своїй зустрічі на початку грудня в Брюсселі, але американські урядовці сумніваються, що до цього часу вдасться досягти консенсусу з цього питання.


Майбутній президент США Барак Обама теж висловлювався на підтримку євроатлантичних прагнень України, зазначає радіо.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект