НОВИНИ

27.11.2008 | ЄК розробила конкретні пропозиції співпраці в рамках Східного Партнерства
Джерело - Європейський простір

3 грудня Європейська Комісія представить конкретні пропозиції щодо співробітництва з шістьма східними сусідами ЄС: Україною, Грузією, Молдовою, Вірменією, Азербайджаном та, можливо, Білоруссю під назвою Східне Партнерство, урочиста інавгурація якого запланована на червень 2009 року.


Проект документа – до якого дісталося Польське Пресове Агентство і який ще не отримав схвалення Європейської Комісії, а отже може бути змінений – передбачає поступову і далекосяжну інтеграцію східних сусідів з політикою, економікою та законодавством Євросоюзу. Хоча і без гарантій членства.


ЄК підкреслює, що в світлі конфлікту в Грузії у серпні цього року, який "усвідомив беззахисність східних партнерів", ЄС мусить негайно "докласти додаткових зусиль, щоб допомогти партнерам у завершенні процесу реформ і трансформації, консолідації держави та укріплення стабільності і безпеки".


Пропозиція ЄС передбачає зміцнення співпраці зі східними сусідами однаковою мірою як у поглиблені двосторонніх взаємин (через підписання угод про асоціацію), так і у розвитку багатостороннього регіонального співробітництва. ЄК пропонує створення зони вільної торгівлі, скасування візового режиму, значне збільшення фінансової підтримки. Переговори.щодо угод про асоціацію мають вестися окремо з кожною країною, на зразок України, яка вже веде розмови у цій справі.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект