НОВИНИ

27.11.2008 | Райз: плани США щодо України і НАТО не змінились
За матеріалами - Української правди, УНІАН

Держсекретар США Кондоліза Райз заявляє, що плани НАТО стосовно Грузії та України не змінились, але є "британська ідея" про те, за допомогою якого саме механізму може вирішитись питання про членство цих країн в Альянсі.


Про це вона сказала на прес-конференції в держдепартаменті США.


"Є британська ідея, і я хочу підкреслити, що це не американська, а британська ідея про те, щоб ми подивились на інші шляхи виконання Бухарестської декларації", - заявила Райз.


За її словами, для вирішення питання про членство Грузії та України в НАТО можуть бути використані інші механізми.


"Ми вважаємо, що комісія Грузія-НАТО і комісія Україна-НАТО можуть бути органами, за допомогою яких ми можемо активізувати наш діалог... і тому на даний момент часу немає необхідності проводити обговорення по Плану дій щодо членства в НАТО", - сказала Райз.


"Це просто питання про те, як ми здійснюватимемо Бухарестське рішення. Це не зміна політики", - наголосила держсекретар США.


Як відомо, на Бухарестському саміті НАТО була прийнята декларація, в якій сказано, що Україна та Грузія в майбутньому стануть членами Альянсу. Водночас у документі не вказані будь-які терміни.


Напередодні посол США в Україні Вільям Тейлор заявив, що Америка вважає надання Україні ПДЧ з набуття членства в НАТО неактуальним і шукає інші шляхи для надання можливості цим країнам вступу в Альянс.


У свою чергу, британська газета New York Times повідомила, що США розпочали дипломатичну кампанію в Європі, закликаючи країни-члени НАТО запропонувати Україні та Грузії членство в Альянсі без проходження тривалої процедури отримання ПДЧ й виконання багатьох вимог.





| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект