НОВИНИ

03.11.2008 | США уже відклали Україні НАТО на наступний рік
За матеріалами - Інтерфакс, Української правди

Посол США в Україні Вільям Тейлор визнає, що буде дуже важко ухвалити рішення по ПДЧ для України на зустрічі голів МЗС країн НАТО в грудні цього року.


"Звісно, для НАТО буде дуже важко ухвалити рішення по ПДЧ для України на зустрічі в грудні. Тому що один із критеріїв, які вивчають і враховують міністри закордонних справ перед підготовкою до зустрічі, – політична стабільність ", - сказав він в інтерв'ю "Газеті 24".


"Але в України й надалі існує можливість за допомогою старої чи за допомогою нової коаліції знову прийти до політичної стабільності", - додав Тейлор.


Він нагадав, що в квітні 2009-го відбудеться наступний самміт НАТО, на початку літа відбудеться нова зустріч міністрів закордонних справ країн НАТО.


"Ці зустрічі стануть новою можливістю для того, щоб глянути на питання політичної стабільності України, а також на бажання лідерів країни приєднатися до ПДЧ", - зазначив посол.


"Готовність Альянсу запропонувати ПДЧ залежить від керівництва України. Остаточне рішення щодо її членства в НАТО в руках громадян України. Таким чином, якщо українське керівництво і надалі буде зацікавлено в отриманні ПДЧ у квітні, у червні наступного року, то, безумовно, можливість буде існувати", - підкреслив він.


На запитання, чи є необхідність написання нового звернення лідерів України до НАТО, на зразок листа, спрямованого в Альянс президентом, прем'єром і спікером на початку цього року, Тейлор відповів:


"Якщо посадові особи, які підписали цей лист на початку року, і надалі будуть обіймати свої посади, то я не бачу необхідності в новому зверненні. Якщо ж стануться зміни, то очевидно, що представники НАТО будуть зацікавлені почути, що думає нове керівництво України".


У той же час, за словами посла, Вашингтон не покладає персональну політичну відповідальність на когось із українських керівників за провал інтеграції України в НАТО: "Ми розуміємо, що політична стабільність – це результат складних процесів і взаємодії різних факторів та сил. Саме політична стабільність є ключовим критерієм для України на даний час".


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект