ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

20.11.2008 | НАТО: останні приготування до грудневої зустрічі
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

19 листопада у штаб-квартирі Північноатлантичного Союзу відбулося засідання Комісії Україна – НАТО на дипломатичному рівні. Її учасники обговорили підготовку до грудневої зустрічі голів зовнішньополітичних відомств країн-союзниць НАТО, де має розглядатися можливість надати Україні План дій для членства. У роботі комісії взяв участь український міністр закордонних справ Володимир Огризко; він також зустрівся з Генеральним Секретарем НАТО Яапом де Хоопом Схеффером. Практичні питання військової співпраці мають розглянути на засіданні Комісії в четвер.


Засідання Комісії Україна – НАТО – останнє перед зустріччю міністрів закордонних справ країн-членів Північноатлантичного Союзу, де 2–3 грудня вирішиться доля ПДЧ для України. Тому сьогодні у брюссельській штаб-квартирі НАТО говорили про внутрішньополітичну ситуацію в Україні, реформи Збройних сил, пріоритети її зовнішньої політики та прогрес після Бухарестського самміту НАТО.
 
Голова української дипломатії Володимир Огризко також прибув до Брюсселя для участі в засіданнях комісії. У першій половині дня міністр закордонних справ мав зустріч із Генеральним секретарем НАТО Яапом де Хоопом Схеффером.
 
Представник прес-служби НАТО Роберт Пшель в інтерв’ю Радіо Свобода повідомив: «Сторони говорили насамперед про ситуацію з теперішнім станом політики безпеки. Йшлося, звичайно, про План дій для членства, військові реформи. (Генеральний секретар НАТО) наголосив на важливості України для багатьох сфер, що мають вирішальне значення для країн-союзниць. У свою чергу, український міністр поділився думками щодо внутрішньополітичної ситуації в Україні, стосунків із сусідами й таким іншим. Це був останній із численних заходів перед наступним самітом, адже (між Україною і НАТО) відбувається дуже інтенсивний діалог».
 
Підсумовуючи участь у засіданні Комісії Україна – НАТО, міністр закордонних справ Володимир Огризко зазначив, що Україна інтенсивно посувається до членства в Північноатлантичному Союзі.
 
Україна й НАТО плануватимуть майбутні військові місії
 
20 листопада має відбутися наступна сесія засідання Комісії за участю представників оборонних відомств країн-членів НАТО та України. Обговорюватимуть суто військову співпрацю.
 
Участь у цій сесії братиме голова оборонного відомства України Юрій Єхануров. Особливу увагу приділятимуть обговоренню практичних проектів військової співпраці та участі української армії в майбутніх операціях НАТО.
 
Представник Військового комітету Північноатлантичного союзу полковник Массімо Паніцці пояснив: «На засіданні обговорюватиметься участь України у військових операціях Північноатлантичного альянсу, адже відомо, що вона є його важливим партнером. Одна з тем порядку денного – планування військових операцій та співробітництва на наступний рік».
 
Він додав, що під час зустрічі також йтиметься про британсько-французьку ініціативу щодо залучення України до модернізації військових вертольотів НАТО і підготовки екіпажів.
 
«НАТО дасть Україні місце в світовій системі безпеки» – Єхануров
 
Міністр оборони України цього тижня ще раз підтвердив серйозні наміри України стосовно євроатлантичної інтеграції. Юрій Єхануров заявив, що саме НАТО дає Україні можливість знайти своє місце у світі та глобальній системі безпеки.
 
Тим часом речник Північноатлантичного союзу Джеймз Аппатурай наголосив, що План дій для членства в НАТО останнім часом дуже політизується.
 
«Без сумніву, слово «ПДЧ», як і самий процес надання Плану дій для членства в НАТО, стали дуже заполітизованими. І незалежно від того, яким буде остаточне рішення, ми не повинні поглиблювати цього явища. «Так» наданню ПДЧ  не означає власне членства (України й Грузії) вже наступного дня. Так само, як «ні» (з наданням ПДЧ) – не означає остаточного «ні» самому членству в НАТО», – наголосив речник Північноатлантичного союзу Джеймз Аппатурай.
 



USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект