НОВИНИ

26.11.2008 | Через Україну - на кону єдність і надійність НАТО?
Джерело - УНІАН, The New York Times

США розпочали дипломатичну кампанію в Європі, закликаючи країни-члени НАТО запропонувати Україні та Грузії членство в Альянсі без проходження тривалої процедури отримання Плану дій щодо членства й виконання багатьох вимог.




За інформацією видання, яке посилається на власні дипломатичні джерела в Альянсі, Державний секретар США Кондоліза Райс проводить телефонні переговори з французькими, німецькими та іншими європейськими високопосадовцями, вмовляючи їх погодитись спростити для України та Грузії формальний процес вступу в НАТО.


Ця ініціатива США викликає у дипломатів подив, зазначає “Нью-Йорк Таймс”.


“Це дійсно поворот у позиції США”, - заявив виданню один з вищих дипломатів НАТО, який попросив не називати його ім’я через делікатність питання.


“У Брюсселі ми досягнули компромісу після довгих суперечок. А зараз нас просять відмінити це рішення і в результаті відмовитись від програми ПДЧ. На кону єдність і надійність Альянсу”, - заявив дипломат.


У вівторок заступник Держсекретаря США Деніел Фрід заявив у Вашингтоні, що міністри закордонних справ країн-членів НАТО можуть обговорити питання вступу України та Грузії в Альянс через інші інструменти, а не шляхом отримання ПДЧ.


Франція, Німеччина, Норвегія, Іспанія, Італія та ще чотири країни висловились проти цієї ідеї на зустрічі в штаб-квартирі НАТО в Брюсселі у вівторок, 25 листопада.


“Країни-члени НАТО обговорюють буквально зараз, яким чином пришвидшити членство цих двох країн в Альянсі”, - заявив прес-секретар НАТО Джеймс АППАТУРАЙ у коментарі “Нью-Йорк Таймс”.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект