НОВИНИ

26.11.2008 | Єхануров збирається переводити війська на кордони
Джерело - "Дело", Українська правда

У 2009 році українські військові передислокують війська, щоб підсилити оборону південно-східних рубежів країни.


Так міністр оборони Юрій Єхануров офіційно підтвердив, що грузино-російський конфлікт змусив військове відомство зміцнювати обороноздатність держави.


"Події на Кавказі змушують кожну країну в цьому регіоні думати про безпеку в зв'язку з новими викликами. Виявилося, що не все так спокійно, і в Європі можуть бути збройні конфлікти", - пояснив ініціативу свого відомства Єхануров.


Серйозні зміни мають торкнутися в першу чергу південно-східних регіонів країни.


"Плани по нарощуванню боєздатності збройних сил і готовності виконувати задачі в мирний час стосуються всієї території країни", — заявив на підсумковому засіданні колегії Міноборони начальник Генерального штабу Сергій Кириченко.


У той же час він зазначив, що пропозиції Генштабу про посилення боєздатності армії стосуються "південних, східних, південно-східних частин країни, Криму, західного регіону".


За словами генерал-полковника Кириченка, міністр Єхануров уже схвалив першочергові заходи на 2009 рік: підвищення боєздатності частин протиповітряної оборони і посилення захисту стратегічних об'єктів. Плани по загальній передислокації військових частин української армії можуть бути готові до кінця тижня, повідомив у вівторок міністр.


Правда, пропозиції військових ще мають затвердити уряд і президент.


Тим часом планам військових може зашкодити брак фінансування і фінансова криза, що погіршила ситуацію. Програма по розвитку збройних сил на 2006-2011 роки зривається вже по низці напрямків через проблеми з ресурсним забезпеченням, заявив у вівторок глава оборонного відомства.


Одночасно джерело в міністерстві повідомило, що уряд має намір скоротити суму витрат Міноборони, яка була закладена в проекті бюджету на 2009 рік.


"Замість запланованих 17 мільярдів можуть залишити 13-15 мільярдів. З урахуванням інфляції фінансове забезпечення погіршиться в порівнянні з цим роком", — повідомив офіцер військового відомства.

| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект