НОВИНИ

10.11.2008 | Обама не обіцяв Польщі систему ПРО
Джерело - Українська служба ВВС

Новообраний президент США Барак Обама не давав обіцянок щодо встановлення протиракетної системи ПРО на території Польщі, повідомив його помічник.Ця заява з’явилася після телефонної розмови між паном Обамою та польським президентом Лехом Качинським, і представники останнього заявили, що новий американський керівник дав тверду обіцянку під час цієї розмови.


Але пізніше радник президента Обами з закордонної політики Деніс МакДону заперечив це.


Росія протистоїть планам США побудувати систему ПРО на території Польщі і заявила, що розташує свої ракети середнього радіусу дії на кордоні з тією країною.


У п’ятницю лідери ЄС сказали, що це не сприятиме клімату впевненості і не сприятиме зміцненню безпеки.


«Обіцянки не було»


У суботу офіс польського президента розмістив заяву на його вебсайті про те, що пан Обама «наголосив на стратегічному партнерстві між Польщею та Сполученими Штатами і висловив надію на продовження політичної та військової співпраці між нашими країнами.»


«Він також сказав, що проект з протиракетної оборони триватиме,» - сказано в заяві.


Проте, коли радника Барака Обами з закордонної політики Деніса МакДону попросили прокоментувати польську заяву, він сказав, що два керівники мали «гарну» бесіду, але жодних обіцянок новий президент не робив.


«Його позиція лишається тією ж, якою вона була протягом всієї кампанії: він підтримує встановлення протиракетної системи, коли технологія точно працюватиме,» - сказав пан МакДону в інтерв’ю агентству АР.
Барак Обама
Барак Обама може стати дипломатичнішим президентом за свого попередника


У минулому Барак Обама казав, що хоче переглянути план протиракетної системи у Центральній Європі, аби переконатися, що він буде ефективним і не поставить під загрозу Росію.


Росія теж готова на поступки?


Тим часом, у неділю заступник міністра закордонних справ Росії Олександр Грушко сказав в інтерв’ю агентству «Інтерфакс», що, коли США відмовиться від планів ПРО у Польщі, Росія не розміщатиме ракетні комплекси «Іскандер» у Калінінградській області.


Він сказав, що комплекси «Іскандер» планувалися Росією як захід у відповідь на плани США.


Російський представник сказав, що його країна не тримає «каменя за пазухою» що стосується її військових намірів.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект