НОВИНИ

14.11.2008 | Енергетичний самміт у Баку: погляд з Києва
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Як уникнути надмірної політизації питання купівлі – продажу і транспортування енергоносіїв, сьогодні у Баку з’ясовуватимуть Президенти України, Азербайджану, Грузії, країн Балтії. Про це ітиметься на Четвертому самміті з питань енергетичної безпеки, що їх започатковано весною 2007 року під час бізнес – самміту у польському Кракові. 


Півтора роки тому у Кракові на зустрічі Президентів регіону «нової Європи», України і Грузії одним з головних питань було – як зменшити залежність європейців від російських енергоносіїв. Адже ні для кого не було секретом, що Росія занадто політизує економічну, по суті, проблему продажу і транзиту енергоносіїв.


«Саме у рамках Краківської ініціативи є спроба знайти адекватні відповіді у контексті пошуку справедливого балансу інтересів між постачальниками, споживачами і транзитерами енергоресурсів. Україна тут грає ключову роль на євразійському просторі», – каже спеціальний представник Президента України Богдан Соколовський. 


 
Нині, за умов глобальної фінансової кризи, питання забезпечення національних економік ресурсами набуває особливої ваги. Його і дискутуватимуть учасники енергетичного самміту у Баку, при цьому – як стверджує пан Соколовський – ідеться про пошук розумних пропозицій для росіян і про можливості транспортування в Європу енергоресурсів з Азійсько-Каспійського регіону.


Ростислав Павленко – експерт Школи політ-аналітики Києво-Могилянської академії – сподівається, що учасники нинішнього самміту від декларацій про наміри перейдуть до конкретних справ, серед яких - «реанімація» проекту нафтогону «Одеса – Броди – Плоцьк».


«Тут питання до українського уряду, оскільки, на жаль, влітку певні мотиви керівництва уряду перешкодили реалізації уже готового проекту. Але будемо сподіватись, що у контексті і самміту, і нових умов, які пов’язані зі світовою фінансовою кризою, і з ситуацією на ринках вистачить державної мудрості цього разу дати розвиток цього проекту», – зазначив експерт Школи політ-аналітики Києво-Могилянської академії Ростислав Павленко.


А за даними Посольства Азербайджану, у Баку фахівці пророблятимуть і бізнес – проект зі створення енергетичного коридору з Каспію через Чорне море до країн Балтії. За словами Посла – Талята Алієва - у здійсненні цього проекту зацікавлені і постачальники, і споживачі, і транзитери енергоресурсів.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект