Notice: Undefined index: monthList in /var/www/user65/data/www/ea-ua.info/archive.php on line 7

Notice: Undefined index: d in /var/www/user65/data/www/ea-ua.info/archive.php on line 58
Євроатлантична Україна

АРХІВ

НОВИНИ

За матеріалами - Української правди

"Я передав українській стороні список ключових реформ, які Україна повинна терміново реалізувати, а також список можливих стимулів і відповідних дій Євросоюзу", - повідомив Фюле на засіданні комітету з закордонних справ Європарламенту 28 квітня.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Президент Росії Дмитро Медведєв та прем’єр Володимир Путін цими днями об’їжджають європейські столиці, підписуючи нові угоди про постачання російського газу, будівництво нових газогонів, роз’яснюючи претензії Росії на поклади енергоносіїв на півночі.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Надзвичайну процедуру, що серед політиків Бельгії називають «аварійним сигналом», «увімкнули» вдруге за всю історію цієї країни. Таким чином франкомовні політичні партії заблокували на місячний термін розгляд болючої міжспільнотної проблеми.


Джерело - "The Washington Post"

Аналітики говорять, що подія може нашкодити зусиллям Заходу, спрямованим на підтримку демократичних перетворень на Україні, шляхом зупинки реформ в її корумпованому енергетичному секторі і провокації чергового раунду політичного протистояння.


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

Парламентська Асамблея Ради Європи (ПАРЄ) призупинила контакти з владою Білорусі. Про це йдеться у схваленій вчора резолюції. “За” проголосували 58 депутатів, проти - 6, утрималися - 3.


Джерело - Голос Америки

Держсекретар США Хілларі Клінтон повідомила про низку нових ініціатив спрямованих на зміцнення прав і розширення можливостей жінок у світі завдяки ознайомленню їх з новою технологією, включенням у державне й приватне партнерство.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Росія не виконуватиме "політизованих" резолюцій Парламентської Асамблеї Ради Європи щодо Абхазії та Південної Осетії. Про це заявив Лавров, виступаючи на пленарному засіданні ПАРЄ у Страсбурзі.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Спочатку Греція, тепер Португалія та Іспанія – європейські країни як доміно втрачають довіру рейтингових агентств. Погані оцінки для країн-боржників непокоїть і без того знервовані ринки.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

«Харківська перемога» може вже незабаром луснути, немов мильна бульбашка. Адже контрактні умови залишаються кабальними, Росія лише відмовляється від акцизних зборів на газ.


Джерело - УКРІНФОРМ

Під час засідання військового комітету НАТО-Україна, яке відбудеться 5 травня у брюссельській штаб-квартирі Альянсу, сторони обговорять спільні виклики для розвитку майбутньої військової співпраці.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Представник НАТО нагадав, що делегація Альянсу прибула до України для розробки оновленого пакету Цілей партнерства 2010 р. НАТО та Україна мають близько 90 цілей партнерства.


Джерело - Главред

Про це заявила заcтупник глави МЗС Грузії Ніно Каландадзе. За її словами, грузинська сторона категорично виключає питання перегляду грузино-українських відносин.


Джерело - Прес=служба МЗС України

Костянтин Єлісєєв підкреслив прагнення України розвивати співробітництво з НАТО на основі «партнерської формули», зосередившись на взаємодії в рамках Програми «Партнерство заради миру» та реалізації існуючих галузевих програм та проектів.


За матеріалами - УНІАН

Прем`єр-міністр Польщі Дональд Туск представив громадськості інформацію про перший етап розслідування обставин авіакатастрофи урядового літака під Смоленськом.


Джерело - АР, Korespondnt

Колишня перша леді США Лора Буш припускає, що її та чоловіка Джорджа Буша-молодшого, можливо, отруїли на саміті Великої вісімки у Німеччині у 2007 році.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Це катастрофа, якої ще не було в європейському валютному союзі. Міжнародні рейтингові агентства опустили кредитний рейтинг Греції до рівня "сміття". Курс єдиної валюти знижується – у Європі готуються до банкрутства Афін.


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Поки голова Єврогрупи Жан-Клод Юнкер клопотався фінансовими проблемами майже збанкрутілої Греції, у його власній країні, Люксембургу, хоч і з запізненням, але таки заявила про себе економічна криза.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Відкриття конференції позначилося звинуваченнями на адресу представника Єврокомісії, який виступив із промовою.


За матеріалами - Української правди

"Я презентував українській стороні список ключових реформ, яких Україна терміново потребує", - сказав комісар, додавши, що цей список також містить "можливі стимули та відповіді з боку ЄС".


Джерело - Голос Америки

Враховуючи, що кількість нелегалів становить від 11 до 12 мільйонів людей, не дивно, що це питання викликає великі пристрасті.


За матеріалами - Офіційного сайту НАТО

«День НАТО», що відбувся на площі Свободи в Таллінні, дав змогу громадськості обговорити майбутнє НАТО, поточні операції і нові загрози, такі як кіберзлочини.


Джерело - УНІАН

“Сьогодні ми бачимо, як у форсованому стилі відбувається дезінтеграція України. До чого далі це може призвести - не хочу говорити”, - сказав Євген Марчук.


За матеріалами - УНІАН

Депутати української делегації в Парламентській Асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) від опозиції просять групу Європейської народної партії ініціювати термінові дебати по Україні на наступній сесії ПАРЄ в червні.


Джерело - Гарт

Марчін Войчеховський зауважив, що Янукович лише від Росії міг отримати гроші без проведення реформ, на проведенні яких наполягають МВФ та Європейський Союз, та які б змушували владу запроваджувати західні стандарти державного управління.


Джерело - Європейський простір

Переговори про борги Греції тривають успішно, і про якусь їхню реструктуризацію навіть не йдеться, заявив президент Європейської ради Герман Ван Ромпей.


За матеріалами - Сайту "Україна-НАТО" МЗС України

"Ми будемо і надалі розвивати наші відносини з НАТО в рамках Річної національної програми, Комісії Україна-НАТО, Військового комітету Україна-НАТО та Спільної робочої групи Україна-НАТО з питань воєнної реформи", – наголосив Григорій Педченко.


За матеріалами - УНІАН

До основної доповіді щодо Голодомору існують радикальні доповнення, напрацьовані юридичною комісією Асамблеї.


Джерело - Korespondent.net

"Ми дійшли до такої стадії, коли Хезболла володіє більшою кількістю ракет, ніж багато урядів у світі, і очевидно, що це дестабілізує весь регіон. І ми дуже уважно спостерігаємо за розвитком ситуації", - наголосив Гейтс.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

"На сьогодні жодна з версій розслідування не відкинута, однак і жодна з них не стала основною", - наголошується в документі.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Серед основних пунктів угоди – гарантування Україною недоторканності російських підприємств на її території, безперешкодного транзиту газу, створення низки спільних підприємств – зокрема, для реалізації газу на території України.


Джерело - Голос Америки

Реформу фінансової сфери особисто просуває Президент США Барак Обама. Він пропонує запровадити найбільший з часів Великої депресії 30-их років пакет регулювань діяльності фінансових інституцій.


За матеріалами - Голосу Америки

Колишній заступник Державного Секретаря США Дейвид Креймер також наголошує, що ратифікація цієї угоди ставить під загрозу здатність України приймати самостійні зовнішньополітичні рішення:


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

Депутат зазначила, що представники української опозиції протестували, зокрема, проти здачі українських інтересів. “Тому що це виступав не Президент України, а губернатор української області Російської імперії”, - сказала О.ГЕРАСИМ’ЮК.


За матеріалами - УНІАН

Продовження терміну перебування Чорноморського флоту Росії у Криму є зрадою українських національних інтересів, заявляє Український Конґресовий Комітет Америки (УККА).


За матеріалами - УНІАН

Депутат зазначила, що представники української опозиції протестували, зокрема, проти здачі українських інтересів. “Тому що це виступав не Президент України, а губернатор української області Російської імперії”, - сказала О.ГЕРАСИМ’ЮК.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Cьогоднішня ратифікація «харківських угод» Януковича-Медведєва в українському парламенті заклала «під російсько-українські стосунки міну уповільненої дії, котра рване пізніше, як лише у Києві зміниться влада


За матеріалами - Korespondent

"Як до президентських виборів, так і після них моя позиція щодо недопущення пролонгації угоди стосовно перебування російського Чорноморського флоту до 2017 року була чіткою і публічною", - цитує слова Тимошенко прес-служба БЮТ.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Верховна Рада підтримала угоду по ЧФ Росії, незважаючи на те, що два комітети парламенту – з закордонних справ та євроінтеграції – рекомендували цього не робити.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Країни з перехідною економікою матимуть у Світовому банку більший вплив при голосуванні. Особливо вдалося збільшити свою вагу Китаю, витіснивши Німеччину з третьої позиції.


Джерело - Європейський простір

В Україну сьогодні, 26 квітня, з робочим візитом прибуває делегація Північноатлантичного Альянсу на чолі з начальником Управління військового співробітництва - заступником начальника штабу Стратегічного командування НАТО з операцій генерал-майором Франтіш


Джерело - Korespondent.net

Газпром і італійська ENI віддадуть по 10% у проекті газопроводу Південний потік на користь французької EDF. Про це заявив журналістам прем'єр-міністр РФ Володимир Путін.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

У ході робочого обіду в Парижі Саркозі та Баррозу погодилися з необхідністю негайно стабілізувати ситуацію в єврозоні.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Віктор Янукович зараз – дуже добрий привід для перезавантаження системи. Саме він має шанс з усім, що робить і наробив, об’єднати країну, стверджує письменниця Оксана Забужко.


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Тому у партнерів по єврозоні фактично немає вибору: доведеться давати стільки грошей, скільки буде треба, аби Греція не потягнула за собою решту країн єврозони.


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

На парламентських виборах в Угорщині впевнено перемогла опозиція. Націонал-консервативна партія ФІДЕШ на чолі з Віктором Орбаном отримала за підсумками другого туру дві третини голосів.


Джерело - УНІАН

«У попередні роки - та ось зовсім недавно - ми з попереднім урядом України, зокрема і з Юлією Володимирівною, обговорювали питання про можливе продовження перебування російського флоту в Криму. Ніхто не заперечував», - сказав В. Путін.


Джерело - TVN24

«Польща є нашим великим спільним обов'язком. Не зважаючи на особисті страждання, вважаю потрібним узяти на себе цю роботу. Я вирішив балотуватися на посаду президента Польщі. Моя сім'я підтримала це рішення», — підкреслив Качиньський.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Росія і Австрія домовилися про будівництво газогону «Південний потік», що з’єднає Росію та європейські країни, і пройде в обхід України дном Чорного моря. Експерти запитують: а чи справді потрібен цей проект?


Джерело - Українська правда

"Росія не буде затягувати реалізацію великих інфраструктурних проектів у сфері енергетики, в тому числі й у зв'язку з ситуацією в Україні", - сказав Путін.


Джерело - Флот2017

Міжнародні угоди України продовжуються на підставі норм самої міжнародної угоди. У чинній угоді про базування Чорноморського флоту чітко прописана процедура. Підписання цих угод — це пряме порушення закону.


Джерело - Закарпаття онлайн

Проблеми розширення двосторонньої співпраці в економічній, соціальній, гуманітарній та культурній сферах і поєднання зусиль країн Вишеградської четвірки для більш ефективного лобіювання інтересів України в Європейському Союзі на всіх рівнях.


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Значного покращення економічного зростання для країн Східної Європи, за оцінками експертів, не слід очікувати і у період з 2011 до 2013.


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

Міністри планують обговорити питання європейської політики, питання безпеки, відносин Європейського Союзу зі східними сусідами, в тому числі з Україною.


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

Греція попросила Єврокомісію, Європейський центральний банк та голову Єврогрупи – прем’єр-міністра Люксембургу Жан-Клода Юнкера надати їй фінансову допомогу.


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

Пропозиція передбачає провести переговори зі США про забезпечення захисту персональних даних при обміні фінансовою інформацією, а також – інформувати Європарламент про всі етапи переговорів.


Джерело - CNN, Korespondent

Пуски проводилися в рамках масштабних навчань іранської армії "Великий пророк 5".


Джерело - Українська правда, Радіо "Німецька хвиля".

"Ми знаємо, що у росіян були більшими апетити. Можливо, вони хочуть таки об'єднань авіабудівних комплексів Росії та України", - каже Олексій Гарань.


За матеріалами - Української правди

"В кінці кінців, вже на обрії однозначно фінляндізація України. Це 1945 рік, після війни які стосунки були у Радянського Союзу з Фінляндією. У нас зараз виникають ідентичні стосунки з Росією. Невже ми повинні в це вв'язуватися", - заявив він.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

За попередніми даними, ФІДЕС отримає 262 з 386 депутатських місць. Це більше двох третин, що дозволить партії змінити Конституцію, якщо буде така потреба.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

За кандидатуру Фішера віддали свої голоси 78,7% виборців.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

"Гадаю, що в Росії точно є візія, точне відчуття стратегії, і вона зараз в наступі, а ми відступаємо. Це видно і в Україні, і в Грузії, і в Киргизстані", - Рональд Асмус.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

«Такий підхід суперечить інтересам країни, але цілком відповідає газовому синдикатові, який по суті й привів нинішнього Президента до влади», – заявляє експерт.


Джерело - УНІАН

«Сьогодні- важливий день в історії «Південного потоку». Австрія стала сьомою країною-учасницею сухопутної частини проекту",- О.Міллер.


Джерело - УНІАН

Час – найголовніший наш чинник. Будь-яке зволікання у створенні консорціуму приведе до того, що Україна як транзитна держава втратить своє значення в плані транзиту газу…


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

У національному телевізійному зверненні Папандреу пояснив, що дві хвилі фінансових скорочень та заощаджень, які Греція запровадила за останні місяці, не переконали фінансові ринки в тому, що Греція уникне дефолту.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Напередодні політичні пристрасті у Брюсселі досягли найвищого загострення. Ультиматуми, погрози та падіння бельгійського уряду. Переговори між політиками, щодо головної міжспільнотної проблеми під назвою «Брюссель-Халл-Вілворде» закінчилися безрезультатно


Джерело - УНІАН

"Рішення про запуск ПДЧ для Боснії і Герцеговини прийнято, але з низкою додаткових умов", - сказав Дж.Аппатурай.


Джерело - Golos.UA

Коли з великим апломбом оповіщають про досягнення щодо низької газової ціни взамін військової окупації я не можу вітати ні як громадянин, не як політик такої домовленості. Це є капітуляція.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Метью Зегерс: «Кремль зробив те, що хотів – показав, що у цій частині земної кулі він головний переговорник і геополітичний господар».


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Наступною поступкою Кремлю може стане атомна енергетика. І хоча зараз вона не підлягає приватизації, хто може заборонити нинішній владі вчинити це? Потім Росії відійде вітчизняне авіабудування, газотранспортна система і загалом уся енергетика.


Джерело - Gazeta.ua

... і відмовились визнати сферу впливу Росії


За матеріалами - Української правди

"Янукович захотів зниження ціни на газ на 100 доларів і поставив себе у становище, коли просто мав відплатити тим, чого хочуть росіяни. Янукович отримав те, чого хотів, але заплатив за це дорогу політичну ціну", - вважає Андерс Ослунд.


Джерело - Українські новини, Українська правда

Про це заявив Генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен на прес-конференції в ході неофіційної зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО у Талліні.


За матеріалами - Korespondent.net

Мирний процес залежить від однієї речі - усунення попередніх умов для переговорів", - заявив прем'єр-міністр Нетаньяху в ефірі Другого каналу ізраїльського телебачення.


Джерело - Голос Америки

Президент закликав керівників провідних фінансових установ припинити лобіювання Конгресу і облишити спроби заблокувати фінансову реформу.


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Президент Віктор Янукович має пояснити своє рішення європейським партнерам, вважає політолог, директор Брюссельського офісу Фонду Ганса Зайделя Крістіан Форстнер.


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Якщо сказати, що перехідні положення написані неоднозначно і можна на цій основі підписувати новий договір, то це невірне трактування Конституції. Легітимність президентських домовленостей повинні бути підтверджені тільки на референдумі.


Джерело - Gazeta.ua

"В останньому випадку зона євро приречена на розпад, навіть якщо нинішня криза у Греції буде подолана", - відзначив банк США.


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

Згідно з проектом, кредит може бути наданий на три роки під 5% річних.


Джерело - Korespondent.net

Пентагон представив у Конгрес доповідь, в якій висловлюється думка, що Тегеран за сприяння з-за кордону зможе розробити і випробувати міжконтинентальну балістичну ракету, здатну досягти території США до 2015 року.


Джерело - Korespondent

За словами Роберта Гейтса, уряд буде продовжувати боротьбу із загрозами безпеці з боку неспроможних держав, проте сценарій, який був в Афганістані та Іраку, навряд чи повториться найближчим часом.


Джерело - Gazeta.ua

Політик переконаний, що збільшення терміну перебування Чорноморського флоту РФ на 25 років є лише формальним приводом для реалізації планів Росії щодо повернення Севастополя і Криму під свій політичний і адміністративний контроль.


Джерело - RMF24, УНІАН, РосБізнесКонсалтинг

Батарея американських ракет протиповітряної оборони (ППО) Patriot буде розквартирована в місті Мораг на півночі Польщі, неподалік кордону з Калінінградською областю Росії.


Джерело - УНІАН

"Ми дізналися про це з повідомлень ЗМІ. Це двостороння справа Росії і України, які є партнерами НАТО", - сказав Аппатурай.


Джерело - Українська правда

"Обраний президентом, хоча голосами переважно і південно-східної України, але все ж - України, відтепер Янукович сам позбавив себе права називатися главою Української держави. Префект російського територіального округу - він і є префект", - зазначив Грице


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Бакієв прибув до Білорусі через Казахстан, його від’їзд із Киргизстану забезпечували представники Росії, Казахстану і США.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Фракція БЮТ внесе на розгляд Верховної Ради проект постанови, «яка нівелюватиме підписані Януковичем документи про пролонгацію перебування Чорноморського флоту в Україні».


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Оглядачі цитують високих російських чільників, котрі кажуть, що чекають від України все нових і нових поступок у відповідь на зниження ціни на російський газ.


Джерело - УНІАН, TVN24.

За словами прес-секретаря Головної військової прокуратури Польщі Збігнєва Жепи, польські слідчі звернулися до російської сторони після опублікування у ЗМІ інформації та фотографій, на яких видно, як працівники аеродрому замінюють лампи.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

У зв’язку з неформальною зустріччю міністрів закордонних справ держав-членів НАТО, що відбудеться 22-23 травня в Талліні, Генеральний Секретар альянсу Андерс Фог Расмуссен дав ексклюзивне інтерв’ю "Радіо Свобода".


Джерело - ІМК

"Усі розмови про нейтралітет, позаблоковість України — це ширма для правлячої еліти, щоб приховати свою бездіяльність", — переконаний директор військових програм Центру Разумкова Микола Сунгуровський.


Джерело - Сайт "Молодіжний Союз Нашої України"

16-18 квітня в Києві Представництвом Фонду Фрідріха Наумана в Україні та Інститутом сприяння становленню демократії було проведено семінар «Євроатлантична перспектива України» для представників Молодіжного Союзу.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Представники Євросоюзу і Міжнародного валютного фонду мають почати сьогодні в Афінах десятиденні переговори з грецькими урядовцями.


Джерело - Korespondent.net

"З належною допомогою з-за кордону Іран, швидше за все, зможе сконструювати і випробувати міжконтинентальну балістичну ракету (МБР), здатну долетіти до США, до 2015 року", - йдеться в доповіді.


Джерело - УКРІНФОРМ

Основні її положення глава держави представить у четвер під час виступу у коледжі Cooper Union College в Нью-Йорку. Про це повідомив речник Білого дому Роберт Гіббс.


Джерело - УКРІНФОРМ

Єврокомісар з питань конкуренції Хоакін Алмунья у Брюсселі представив нову Директиву Єврокомісії, яка вводить у дію оновлені правила конкуренції на ринку товарів і послуг.


За матеріалами - УНІАН "Новини ЄС", Прес-служба Представництва ЄСї в Україні

Європейський комісар Штефан Фюле, який відповідає за розширення ЄС та Європейську політику сусідства, 21-23 квітня відвідає Україну.


За матеріалами - УНІАН "Новини ЄС"

Разом з тим, прес-служба повідомляє, що оскільки подорожі з окремих країн ЄС є практично неможливими, то Європарламент цього тижня, скоріш за все, не проводитиме голосувань, через географічну розбалансованість депутатського складу.


Джерело - Українська правда, Інтерфакс-Україна

Про це заявив президент Білорусії Олександр Лукашенко у вівторок, відповідаючи на питання депутатів у рамках традиційного послання до білоруського народу і парламенту.


За матеріалами - Української правди

За словами віце-прем'єра, "дуже важко будуть йти переговори по бюджету".


Джерело - Європейський простір

«Україна стикається з багатьма політичними та економічними викликами», - наголосив Ш. Фюле напередодні своєї подорожі.


За матеріалами - УНІАН "Новини ЄС"

До порту Севастополя з неофіційним візитом сьогодні прибув фрегат Військово-морських Сил США «Джон Л. Хол».


За матеріалами - Сайту "Україна-НАТО" МЗС України

У Німеччині на військових полігонах Бундесверу “Берген” та “Мюнстер” розпочалася активна фаза міжнародного сертифікаційного навчання Сил реагування НАТО “Голден Маск – 2010”.


За матеріалами - Korespondent

Про це свідчать результати опитування TNS OBOP, які у вівторок, 20 квітня, були оприлюднені в популярній газеті "Fakt". Коморовський, який є прихильником прем'єра Дональда Туска, у другому турі виборів набирає 55% голосів.


Джерело - УКРІНФОРМ

На основі рекомендацій, які були одноголосно погоджені національними органами та експертами з 38 держав-членів Євроконтролю, міністри транспорту погодилися інтенсифікувати загальноєвропейську координацію та оцінку ризиків при організації повітряного руху.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Московська «Нєзавісімая газета» вважає, що «ціна дешевого російського газу для України буде дорогою». Росія може не лише отримати контроль над українськими газовими сховищами,але й отримати прямий доступ до українських газорозподільних мереж і навіть...


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Київ уже не може грати на суперечностях між Москвою і Заходом, бо змінилася геополітична ситуація в Європі.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Повідомлення про ліквідацію двох провідних терористів у Вашингтоні сприйняли як новину першорядної ваги. Віце-президент Джо Байден поставив цю подію в контекст міждержавних зв’язків, оскільки незабаром американські війська повертатимуться додому.


За матеріалами - Бюлетень "Україна-НАТО"

Протягом 7-9 квітня п.р. в Україні перебувала делегація Північноатлантичного Альянсу на чолі з директором Міжнародного військового штабу НАТО генерал-лейтенантом Джо Годдеріжом.


Джерело - УНІАН

Міністри під час засідання у понеділок планують серед іншого обговорити можливість підтримати мобільність в Європі за рахунок використання додаткових можливостей інших видів транспорту.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Військовий удар по Ірану був би на сьогодні «останнім вибором», засвідчив голова Об’єднаного комітету начальників штабів Майк Муллен.


Джерело - Українська правда

"Я вважаю, що Польща і Об'єднана Європа втратила у цій катастрофі польського Рейгана. Ще не було такого політика, який би так розумів місію Польщі", - зазначив він.


Джерело - РБК, Korespondent

Згідно з раніше ухваленим рішенням Єврогрупи, Греція може сподіватися на пакет допомоги у 45 млрд євро в нинішньому році. Також сторони почали розробку програми середньострокової допомоги Греції на 2011-2012 року, розмір якої поки не визначено.


Джерело - Associated Press

Таку заяву зробив президент Ізраїлю Шимон Перес, виступаючи напередодні з промовою на церемонії Пам’яті солдатів загиблих у війнах Ізраїлю на тлі Стіни плачу в Єрусалимі.


Джерело - Korespondent

Міністр фінансів США Тімоті Гайтнер заявив в інтерв'ю телеканалу NBC, що економіка США зростає швидше, ніж очікувала адміністрація президента США Барака Обами.


Джерело - Korespondent

Про це повідомив в інтерв'ю телекомпанії Fox News командувач американськими військами в Іраку генерал Рей Одьєрно.


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Оглядачі зазначають, що ключ до влади після виборів може опинитися саме в руках «третьої сили». Адже за прогнозами вперше за десятки років може статися так, що жодна з партій не зможе отримати понад 50 відсотків місць у нижній Палаті Громад.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

У неділю третій день поспіль у більшості країн Європи не літають літаки. Хмара вулканічного попелу з Ісландії паралізувала авіасполучення на континенті. Але чи справді ситуація така небезпечна?


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

"Водночас значно краще для системи безпеки, коли немає такої великої країни, котра залишається «за бортом». Можна назвати й так. Така країна лише б розхитувала човен спільної системи безпеки", - Януш Онишкевич.


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

Місія буде направлена внаслідок офіційного запиту про підготовку програми допомоги Греції від грецького уряду, а також відповідно до заяви країн-членів зони євро від 11 квітня цього року


Джерело - УНІАН

Зараз Молдова намагається здійснити ряд кроків для поновлення переговорів щодо політичного врегулювання Придністровської проблеми. Так, молдовський міністр зазначив, що з 2006 року фактично не відбулося жодного офіційного раунду переговорів в форматі “5+2


Джерело - УНІАН

Припинення повітряного руху пов’язане з активізацією вулкану Ейяфьялдаекюдль.


Джерело - Korespondent

Це найсерйозніша за кількістю жертв атака талібів на іноземні війська в 2010 році.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Зараз можна говорити про початок переговорів, а не про терміни їх закінчення.


За матеріалами - Української службии "Радіо свобода"

Пенсії у Франції перетворюються на вирішальний тест для політичного майбутнього президента Ніколя Саркозі. З огляду на це, Париж розпочинає велику перебудову пенсійної системи.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Щодо статусу Україна має визначатися на всеукраїнському референдумі, каже Марчук, а виведення Чорноморського флоту до 2017 року за умов „позаблоковості” є неминучим, з чим не згодні окремі політичні сили.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Зокрема, МАГАТЕ може надіслати в Україну своїх експертів для оцінки ситуації та надання консультацій щодо упакування та безпечного транспортування високозбагаченого урану.


Джерело - Офіційний сайт НАТО

«Мене заохочували ділитися своїми ідеями і брати ініціативу на себе, – каже Мартін Янку з Чеської Республіки. – Я особливо вдячний за можливість дотримуватися активного підходу, обирати новий напрямок або започатковувати новий дослідницький проект».


За матеріалами - Офіційного сайту НАТО

1 квітня Албанія і Хорватія відсвяткували першу річницю свого повноправного членства в НАТО.


За матеріалами - УНІАН

Глава Світового банку Роберт Зеллік вважає, що необхідно припинити використання терміну "третій світ" для означення країн, що розвиваються.


Джерело - Голос Америки

Іран заявив про те, що він буде готовий приєднатись до клубу ядерних держав вже за декілька місяців.


Джерело - Українська служба ВВС

У Польщі спалахнула суперечка довкола рішення поховати президента Леха Качинського у Вавельському соборі у Кракові, де поховані польські королі та національні герої.


Джерело - Українська правда

"В мене дуже неприємне відчуття, що Україну принижують...Дуже неприємно, що Україну розглядають як державу, яка може потенційно сприяти терористам", - зазначив Турчинов.


Джерело - УКРІНФОРМ

Будуть перекинуті дві самохідні артилерійські установки PZH 2000. Крім того, німецький загін отримає протитанкові ракетні комплекси TOW та додаткові бойові машини піхоти Marder.


Джерело - УКРІНФОРМ

За результатами переговорів двох делегацій в МЗС України очікується підписання Протоколу про співробітництво між МЗС України і МЗС Словацької Республіки.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Між валлонами й фламандцями в Бельгії знову розгорілася мовна суперечка. В деяких околицях Брюсселя існувала домовленість продавати будинки тільки тим бельгійцям, які говорять фламандською.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Після словаків торік, естонці, найімовірніше, стануть поки останніми членами у євро-клубі.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Аргентинці, зокрема, зацікавлені в участі росіян для розбудови своїх атомних станцій і російських криголамах для арктичних експедицій. Є плани розвивати співпрацю у нафтовій і військовій галузях.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Із кожного боку кордону, який простягається на більш, ніж тисячу кілометрів, – по три офіси місії. Європейські експерти співпрацюють з українцями та молдаванами окремо, але в майбутньому планують створити спільні українсько-молдовські патрулі.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Політична нестабільність в Киргизстані йде на шкоду інтересам обох цих країн, адже і Америка і Росія мають в Киргизстані свої військово-повітряні бази.


За матеріалами - Української служби ВВС

Лідери підтримали амбітну пропозицію пана Обами - за 4 роки убезпечити всі вразливі ядерні матеріали.


За матеріалами - ІА "Контекст-Причорномор'я".

12 країн планують взяти участь у міжнародних навчаннях "Сі Бриз-2010", які відбудуться на території Одеської області у липні 2010 року.


Джерело - ГолосUA

«Ми домовилися, що вивіз високозбагачених ядерних матеріалів з України буде здійснюватися поступово, із наданням фінансової допомоги, необхідних технологій для зменшення ризиків, що існують на сьогодні в нашій державі стосовно зберігання."


Джерело - Korespondent

"У нас непроста історія стосунків. Ми намагаємося шукати відмінності, а потрібно вибудовувати довгострокові, прагматичні відносини, засновані на загальних цінностях демократії та економічної свободи, спільних цілях боротьби з глобальними погрозами".


Джерело - Korespondent.net

У свою чергу, Президент Франції Ніколя Саркозі вважає, що нові санкції стосовно Ірану необхідно запровадити вже в квітні-травні цього року.


Джерело - Голос Америки

«Я вірю в максимум свободи, мінімум уряду. Уряд повинен контролюватись народом, а не народ контролюватись урядом. Думаю, саме це платформа Руху чаювання».


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Погодившись з Бараком Обамою щодо глобальної загрози, учасники саміту приєдналися до заклику президента США посилити охорону ядерних матеріалів 47 країн-учасниць у наступні чотири роки. Щоправда, вони не уточнюють – як саме буде досягнуто цієї мети.


Джерело - УКРІНФОРМ

За словами Віктора Януковича, йшлося принаймні про дві програми, перша з яких оцінюється в 500 млн доларів США, а друга - 350 млн.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Більша частина збагаченого урану буде вивезена за межі України ще цього року, повідомив у Вашингтоні Віктор Янукович. Утім, куди його повезуть, поки залишається незрозумілим


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Європейський банк реконструкції та розвитку втретє переніс розгляд питання про виділення Україні кредиту на будівництво високовольтної лінії електропередач «Запорізька АЕС – Каховська».


Джерело - Українська правда, 5 канал

"Підкреслюю, я категоричний противник ядерної зброї. Але вважаю, що проблеми ядерної безпеки необхідно вирішувати не з України. Треба розібратися з Іраном, в першу чергу, Північною Корею та терористами, які на цьому заробляють", - зазначив Яценюк.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

"Деякі аналітики пророкують, що незабаром європейці відчують усі переваги присутності на їхніх кордонах відродженої російської імперії, особливо, після того, коли Обама «пожертвував Москві всім «російським ближнім зарубіжжям».


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Эамість проекту знайшли ще одну причину для зволікання – переговори з Міжнародним валютним фондом.


Джерело - Інтерфакс-Україна.

Швидше за все, говоримо про кількість у декілька десятків кілограм. Якщо говорити про масштаби, це взагалі мізерні цифри. Інша справа, це дуже важливо з точки зору нерозповсюдження.


Джерело - УКРІНФОРМ

Федеральний канцлер Німеччини запросила Президента України відвідати Берлін.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Трагедія під Смоленськом не лише стала тяжким ударом для польського народу, а й паралізувала політичне життя країни. На запитання, хто може її очолити, експерти лише розводять руками. Польща не готова зробити вибір.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

«Україна вільна у виборі своїх рішень й іноземні спостерігачі повинні краще утриматися від своїх коментарів із цього приводу», - сказав Келлер.


Джерело - УНІАН

Україна до 2012 року відмовиться від використання високозбагаченого урану і переорієнтує дослідницькі центри на роботу з низькозбагаченим паливом, сказав офіційний представник Білого Дому Роберт Гіббс на брифінгу в рамках самміту з ядерної безпеки.


Джерело - УНІАН

«Україна, Білорусь і Казахстан стали неядерними державами. Чисто в договорі ми не прописували про те, щоб якимось чином забезпечити безпеку цих держав», - сказав М.Макаров.


Джерело - УКРІНФОРМ

Як очікується, під час засідання до членів Північноатлантичної Ради звернуться Генеральний Секретар НАТО, голова Військового комітету НАТО та посол Польщі у НАТО.


Джерело - Економічна правда

За словами Сороса, розвалу може запобігти тільки втручання Німеччини, а саме надання Греції кредитів з пільговими ставками.


За матеріалами - Українська правда, "Німецька хвиля"

На зустрічі анонсовано обговорення широкого кола питань щодо "ядерного нерозповсюдження, подолання наслідків глобальної економічної кризи, енергетичної безпеки та військової співпраці".


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

На дводенний захід, де обговорюватимуть проблеми збереження й охорони ядерних матеріалів із тим, щоб вони не потрапили до рук терористів, до американської столиці прибувають керівники й високопосадовці 47 країн.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Країна без державного керівництва – такі перші коментарі в Польщі після авіакатастрофи в Росії.


За матеріалами - Радіо «Свобода», УНІАН

Упевнену перемогу, як і передбачали опитування, отримала опозиційна правоконсервативна партія "Фідес" на чолі з Віктором Орбаном - вона набрала майже 53% голосів.


За матеріалами - УНІАН

Естонія виконує всі необхідні для переходу на євро критерії і готова вступити до єврозони в 2011 році, заявив, перебуваючи з візитом у Фінляндії прем`єр-міністр Естонії Андрус Ансіп під час зустрічі зі своїм фінським колегою Матті Ванханеном.


За матеріалами - УНІАН

«За нашими оцінками вони (іранці) поки що не мають можливості створити ядерну зброю», - сказав Р.Гейтс в ефірі програми на телеканалі NBC.


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Під час кризової відеоконференції у неділю міністри фінансів єврозони остаточно узгодили рятівний план для Греції. Найближчим часом майже збанкрутіла країна може отримати 30 мільярдів євро кредитів. Греція відмовляється.


Джерело - INTV, Прес-служба Міністерства оборони України

Таку надію висловив директор Міжнародного військового штабу НАТО Джо Годдериж у ході зустрічі з начальником Генерального штабу Збройних сил Іваном Свидою у Києві.


За матеріалами - Сайту "Україна-НАТО" МЗС України

Йшлося також про забезпечення ефективного механізму координації виконання Річних національних програм України, пріоритети співпраці в сфері стратегічних авіаперевезень та невійськових галузях.


Джерело - УНІАН

У бухті Портова відбулося символічне зварювання для з`єднання російських і європейських газотранспортних мереж.


Джерело - ВВС, Українська правда

"Формування Митного союзу означатиме, що Україна приєднається до спільних зовнішніх тарифів з трьома країнами, торгівля яких з ЄС дуже мало лібералізована. І, боюсь, ми опинимося у глухому куті", - заявив Хьюг Мінгареллі.


Джерело - УНІАН, РБК-Україна

З відповідною заявою виступив вчора президент Румунії Траян Басеску перед тим як вирушити до Праги на зустріч з президентом США Бараком Обамою.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Традиційно Барака Обаму зустрічали в Празі оплесками. Але цього разу переважає скептицизм. Багато хто в Чехії та інших країнах Центральної Європи вважають, що Вашингтон пожертвував ними на вівтарі відносин з Росією.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Сергій Лавров має намір незабаром завершити кар'єру міністра закордонних справ і вже не буде намагатися зрушити з місця накопичені двосторонні проблеми.


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Як для Барака Обами, так і для Дмитра Медведєва щойно підписана угода є політичним, а водночас і матеріальним успіхом. Американський президент почав втілювати в життя свою мрію про без’ядерний світ.


Джерело - УКРІНФОРМ

"Енергоефективні технології, атомна енергетика - це ті напрямки, в яких зацікавлені шведські інвестори", - наголосив Карл Більдт.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Офіційні китайські ЗМІ і Мінфін США дуже скупо повідомляють про зустріч, обмежуючись загальними фразами і не інформуючи про те, чи піднімалася "болюча" тема ревальвації юаня.


Джерело - УНІАН

Перший, очевидно, - це прохання України отримати перспективу членства. Другий – це прохання України про запровадження вільного руху громадян в більш короткі терміни... Є також дискусії щодо формулювання принципів забезпечення територіальної цілісності.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Водночас до чеськаої столиці з’їжджаються лідери – президенти і прем’єри 11 східно-європейських держав, які проведуть з Бараком Обамою переговори.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Низка європейських видань наголошує, що Президент Віктор Янукович наближається до моменту істини з Росією та до межі, за якою в України вже може й не бути можливостей для маневру.


Джерело - Офіційний сайт НАТО

Говорячи про протиракетну оборону, Генеральний секретар Расмуссен сказав, що нова система має надати можливість зблизити НАТО і Росію: «Нам потрібна система протиракетної оборони, яка включала б не тільки усі країни НАТО, але й Росію".


За матеріалами - Голосу Америки

Згідно з новою стратегією, США зобов’язуються не застосовувати і не лякати застосуванням ядерної зброї країни, які не володіють такою зброєю.


Джерело - Голос Америки

Колишній керівник Федеральної резервної системи США Ален Грінспен звинуватив у виникненні фінансової кризи у США, а відтак у завданій нею шкоді американській економіці, комплексні інвестиції пов’язані з іпотечними кредитами.


За матеріалами - Українська правда, "Фергана.ру"

Опозиція контролює владу в Киргизії. Про це заявила глава сформованого в середу уряду народної довіри, екс-глава МЗС країни Роза Отунбаева.


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

На думку президента Чехії Вацлава Клауса, факт підписання угоди, яка відома під назвою START, саме в Празі є подією світової ваги і нема підстав його применшувати.


Джерело - Korespondent

Таким чином, голова італійського МЗС Франко Фраттіні відреагував на жорстку критику Ізраїлю, з якою виступив у середу під час візиту до Парижа прем'єр-міністр Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган.


За матеріалами - РІА «Новости», УНІАН

"Нічого такого, що приховувало б правду про цей злочин, про механізми цього злочину не закрито за сімома замками, все розкрито і показано, зокрема в тому мільйоні документів, які передані нашим польським партнерам", - сказав В.Путін.


Джерело - УНІАН

Виступ Бакієва перед громадськістю очікується сьогодні на мітингу в Джалал-Абаді.


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

“Це була б гарна ідея, якби щонайменше одна важлива подія, така, як засідання Європейської Ради, проводилася б в країні, що головує в ЄС... Це було б символом того, що Європа – це не лише Брюссель, а 27 країн-членів”, - сказав Х.Ван Ромпей.


Джерело - РИА Новости, Korespondent

У середу, 7 квітня, в Киргизстані колона опозиції, прорвавши міліцейське оточення, зайняла центральну частину столиці країни Бішкека.


Джерело - Сайт "Україна-НАТО" МЗС України

В Україну з триденним візитом прибуває делегація Північноатлантичного Альянсу на чолі з директором Міжнародного військового штабу НАТО генерал-лейтенантом Джо Годдеріжом.


Джерело - "Сегодня", Українська правда

Україна в обмін на зниження ціни на російський газ може, серед іншого, відмовитися від співпраці в атомній енергетиці з американською фірмою "Вестингауз".


За матеріалами - УНІАН "Новини ЄС"

Вчора з аеропорту “Бориспіль” до Королівства Данія літаком Іл-76МД відбула група українських військових льотчиків з бригади транспортної авіації Повітряних сил Збройних сил України,


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Цього разу вони відвідають з візитами доброї волі турецький порт Ереглі, болгарську Варну і румунську Констанцу. А на переходах кораблі проведуть спільні навчання з відпрацювання цілої низки бойових і гуманітарних завдань.


Джерело - Українська правда

"У телефонній розмові з президентом РФ Дмитром Медведєвим голова правління "Газпрому" Олексій Міллер доповів, що в Балтиці були розпочаті роботи з укладання "Північного потоку". Перша труба газопроводу покладена на дно моря", - повідомили у "Газпромі".


Джерело - УНІАН

Відповідно до положень доктрини, Білий Дім обіцяє не застосовувати атомну зброю проти неядерних країн і навіть у випадку хімічної чи біологічної атаки проти США не вдаватися до цього (попередня адміністрація залишала за собою таку можливість).


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Сполучені Штати Америки мають скорочувати роль ядерної зброї у стратегії національної безпеки країни. І перший крок у досягненні цієї амбітної мети президент США Барак Обама вбачає у прийнятті нової ядерної концепції Nuclear Posture Review.


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Британська королева дала свій формальний дозвіл на розпуск парламенту. В політиків залишився тільки місяць, щоб переконати своїх виборців. Лейбористи мають нині слабші позиції, однак розрив скорочується.


За матеріалами - Європейського простору

Таких у Франції понад 50%, у Польщі – понад 60%, у Литві – майже 60%, біля половини Чехії, Болгарії, Іспанії за членство України в НАТО, і лише понад 50% німців та близько 40% італійців проти того, щоб українці були в НАТО.


Джерело - Сайт НЦПЄАІ, МОУ

В ході операції “Північний сокіл – 2010” українські військові льотчики планують перевезти військово-транспортним літаком Іл-76МД з авіабази ВПС США “Туле” на данську полярну станцію “Норд” на острові Гренландія до 500 тисяч літрів пального та іншого ванта


Джерело - Голос Америки

Експерти кажуть, що цей договір ефективно обмежує кількість російських та американських ядерних боєголовок, а також включає сучасну та ефективну систему підтвердження і моніторингу його виконання.


За матеріалами - Української правди

Зокрема, можливість безпосередньо звертатися до консульських установ, чітку процедуру оскарження рішення консульського працівника, можливість апеляційного оскарження.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Президент Афганістану погрожував приєднатися до заколотників із «Талібану», якщо західні партнери вимагатимуть від нього перестановок в уряді.


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Ліквідація Януковичем міжвідомчої комісії з підготовки до вступу в НАТО суперечить національним інтересам України, вважають експерти. Така позаблоковість повинна демонструватися не лише в напрямку США, але й щодо Росії.


За матеріалами - Європейський простір, Польське Радіо для Закордону

Комісар Європейського Союзу у справах бюджету вважає, що криза в Греції може негативно вплинути на реалізацію спільної європейської економічної стратегії.


Джерело - Українська правда, "Комерсант-Україна"

"Я не знаю точно, скільки це займе часу - 9, 12 чи 20 місяців. Але в будь-якому випадку вирішення проблеми візового режиму - питання місяців".


За матеріалами - Korespondent

Як йдеться у повідомленні Білого дому, у четвер, 1 квітня, увечері Обама протягом години розмовляв по телефону з головою Китаю.


Джерело - Korespondent

Авіаналіт став відповіддю Ізраїлю на періодичні обстріли його території з палестинського боку. За даними ізраїльського військового командування, у четвер ввечері палестинці завдали ракетного удару по території Ізраїлю, під час якого ніхто не постраждав.


За матеріалами - Української правди, "Комерсант-Україна"

Переговори про створення газотранспортного консорціуму за участю Росії й України зайшли в глухий кут. У НАК "Нафтогаз України" вважають, що спільна модернізація є більш реальним проектом, ніж створення консорціуму з управління ГТС.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Колишній заступник голови місії ООН Пітер Галбрейт заявив, що слова Хаміда Карзая «сміховинні», «безглузді» і «абсурдні» й викликають сумніви у сприйнятті афганським президентом реальності.


За матеріалами - Голосу Америки

«Тегеран повинен припинити збагачувати уран і перейти до мирного діалогу. Якщо його дії призведуть до використання атомної зброї – чи то окремою державою чи то терористичним угрупованням - уже не буде значення, де розірвалися ці бомби".


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Лише 28 відсотків опитаних французів довіряють главі держави, повідомив у четвер журнал «Фігаро».


Джерело - УКРІНФОРМ

"Доцільно поставити крапку в старій програмі, і почати нову, з новим фінансуванням". При цьому Прем'єр-міністр додав, що якщо керівництво МВФ підтримує такий варіант, то Уряд України готовий до його реалізації.


Джерело - Радіо "Ніімецька хвиля"

У парламенті з'явився законопроект про повну заборону носіння паранджі у громадських місцях.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Міграційна політика - непроста тема напередодні виборів, що відбудуться у Великобританії у травні. Прем’єр-міністр Гордон Браун пообіцяв, що у разі перемоги його Лейбористської партії, ситуація поліпшиться.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Оголошення про курс на нові санкції Барак Обама зробив у Білому домі на спільній прес-конференції з президентом Франції Ніколя Саркозі.


Джерело - УКРІНФОРМ

Глава Білого дому повідомив, що його адміністрація розгляне можливість розробки нових родовищ у середній і південній Атлантиці та у Мексиканській затоці, вивчаючи та захищаючи при цьому вразливі регіони Арктики.


Джерело - УКРІНФОРМ

В абсолютних показниках це означає, що в лютому 2010 року в Євросоюзі залишалися без роботи 23 млн 19 тис. працездатних людей, з яких 15 млн 748 тис. проживають у країнах єврозони.


Джерело - УКРІНФОРМ

В Україні немає підстав для внутрішнього чи зовнішнього дефолту.


За матеріалами - УНІАН

Українська влада має пам'ятати, що вона є членом Світової організації торгівлі. "Використовуйте це і не починайте інші переговори, які не беруть до уваги той факт, що ви є членом СОТ", - сказав Солана.


За матеріалами - Української правди

"Не думаю, що сьогодні було б добре думати про союз з третіми країнами, які не є членами СОТ", зазначив він.


АНАЛІТИКА

Українська служба "Радіо свобода" - Томаш Валашек, Центр європейських реформ

Виглядає, що новий Президент просто не дуже добре грає свою гру в утримання балансу. Він навряд чи міг вибрати гірший час, щоб поторгуватися. Україна робить це з безпрецедентно слабкої позиції.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Володимир Горбач: Впевнено наближаємося до встановлення російського протекторату над Україною.…а інший підпорядковує свої інтереси цьому російському президенту і підіграє йому, так би мовити, грає другим номером.


Олексій Коломієць - Центр європейських та трансатлантичних студій

«Кремлівські мрійники» ненавиділи Ющенко виключно із геостратегічних розрахунків. З тих самих розрахунків вони й боялися його. Януковича цей дует ненавидить та ставиться з презирством одночасно.


Сергій ЗГУРЕЦЬ (Defense Express) - Дзеркало Тижня

За новою угодою про Стратегічні наступальні озброєння, яку Барак Обама і Дмитро Медведєв підписали в Празі, дві країни за сім років скоротять наступальні арсенали приблизно на третину. Точка відліку — ратифікація договору в сенаті США та російському парла


Джон Болтон - Washington Times

ЄС може бути слабкішим, але Захід, в цілому, стане сильнішим.


Андерс Фог Расмуссен, Генеральний Секретар НАТО - Газета "День"

Ті, хто займається поширенням зброї масового ураження і засобів постачання, повинні знати, що союзники НАТО непохитні в своєму зобов’язанні про колективну оборону, включно з ядерною забороною.


ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

За матеріалами - EUobserver, УНІАН "Новини ЄС"

Єлісєєв шантажує європейців Москвою...


За матеріалами - Korespondent

Питання не тільки в цьому договорі. Україна багато років обіцяла зробити певні кроки щодо інтеграції в ЄС. Вона їх не зробила. Тому що не розуміє ні того, що потрібно робити, ні того, навіщо це потрібно. Кредит довіри до України в країнах Європи вичерпани


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

"Це значна зміна, і, як на мене, перша реакція Сполучених Штатів та Державного Секретаря США Гілларі Клінтон є цілком помилковою. Навіть якщо Янукович щиро вірить у вступ України в ЄС та в те, що він зможе підтримувати баланс, то зараз він втратив можливі


Джерело - "Financial Times"

"Це відкидає Україну назад на 20 років до Радянського Союзу. Незалежність під загрозою. Я не хочу, щоб наша країна потрапила під авторитаризм та контрольовану демократію. На кону – безпека Європи та всього регіону", - сказала Юлія Тимошенко.


Джерело - Кавказцентр

Саакашвілі заявив, що Грузія вимушена будувати демократію практично «під дулом пістолета» — в умовах постійної загрози з боку Росії. Досі «російські танки стоять у 30 милях від нашої столиці».


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Янукович втратив шанс стати Президентом цілої України. А після цих угод у Харкові, від Януковича відвернеться навіть та частина виборців, котрі в останній момент ризикнули проголосувати за Партію регіонів.


За матеріалами - Associated Press, Korespondent.net

Між західними і східними країнами НАТО зберігається розкол з питання про тактичну ядерну зброю США в Європі.


Джерело - УНІАН

Уже немає більших доказів, що в Україні діє неукраїнська, окупаційна влада.


За матеріалами - Голос.UA

Нерозуміння, у яких політичних координатах відбувається ця потужна гра, просто приводить нинішнє українське керівництво до фатальних помилок. Вони самі себе заводять у таку ситуацію, у якій через дуже короткий проміжок часу для них виходу вже не буде.


За матеріалами - Korespondent

Виконуючий обов'язки президента Польщі Броніслав Коморовський призначив вибори глави держави на 20 червня.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Важливим елементом ядерного стримування залишається протиракетна оборона. Расмуссен висловив переконання, що саміт Альянсу в Лісабоні у листопаді має визнати таку оборону прямим завданням НАТО: "Для цього є, принаймні, три причини".


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Президентське подружжя Леха і Марію Качинських поховали у крипті замку Вавель.


За матеріалами - Korespondent

Як повідомляє Sky News, за підсумками глядацького голосування їх переможцем визнано Ніка Клегга, що очолює Партію ліберальних демократів.


Джерело - УНІАН "Новини ЄС", Євростат

У лютому, за наявними даними, найбільше зростання промислового виробництва порівняно із січнем зареєстровано в Словенії (6,4%), Люксембургу (3,6%) та Данії (1,8%).


За матеріалами - УНІАН

Білий Дім, у свою чергу, пообіцяв виділити 250 мільйонів доларів для Чорнобильської АЕС.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Президент України Віктор Янукович та Президент США Барак Обама підтвердили стратегічний характер партнерства між двома державами та прагнення реалізовувати його значний потенціал.


Джерело - УНІАН

На борту літака Президента Польщі Леха КАЧИНСЬКОГО, який розбився під російським містом Смоленськ, перебувало 88 пасажирів та 8 членів екіпажу.


За матеріалами - РІА Новости, Korespondent

Церемонія підписання відбудеться в Іспанській залі, який є одним з найкрасивіших приміщень Празького Граду - найвідомішої архітектурної та історичної пам’ятки Чехії.


За матеріалами - УНІАН

США збережуть "ядерну тріаду" - наземні пускові установки, ядерну зброю морського базування і дальню авіацію, що несе ядерні боєзаряди, - з урахуванням положень нового договору про СНО.


Джерело - Лента.ру, УНІАН

Грузинський російськомовний канал "Перший кавказький" розповсюдив аудіозапис від імені лідера чеченських сепаратистів Доку Умарова, який вважає, що до вибухів на "Луб`янці" і "Парку культури" причетні російські спецслужби.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект