НОВИНИ

22.04.2010 | Уряд України «влазить» у ще більші борги і здає державу на милість Кремля (європейська преса)
За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Оглядачі цитують високих російських чільників, котрі кажуть, що чекають від України все нових і нових поступок у відповідь на зниження ціни на російський газ. Йдеться не лише про продовження перебування російського флоту в Севастополі на «вічні часи», але й про здачу Росії Президентом Януковичем, особисто, без будь-яких консультацій з парламентом і народом України, ключових, стратегічних галузей української економіки. Європейська преса дивується з того, що влада Януковича хоче отримати від МВФ негайно ще 12 мільярдів доларів боргу, ніби-то для впровадження економічних реформ.

Московська «Нєзавісмая газета» наголошує, що Янукович і Медведєв ставлять у Харкові в середу «крапку в «п’ятирічці декларації». І йдеться не лише про газ, а й про широкомасштабну здачу Україною Росії ключових галузей української економіки. Все це видається навіть за трьохсторонні угоди між Україною, Росією і Казахстаном, які ніби-то зроблять Україну «рівноправним партнером Заходу»... Газета також пише, що йдеться про широкомасштабне включення Росії і Казахстану у співпрацю з Україною в авіабудуванні, оборонному, аграрному комплексах... «Нєзавісімая газета» наводить також думки експертів, що, мовляв, таким чином Україна «посилить свої позиції не лише на зовнішніх ринках, але й за столом переговорів із європейськими партнерами».

Інша російська газета – «Время новостей» – наводить слова російського віце-прем’єра Сєчіна, котрий каже, що Росія хоче від України максимальних поступок у відповідь на зниження ціни за російський газ, і не лише в атомній галузі, але й в гідроенергетиці, й поверненні російської власності («Укртранснафти», яка тепер у руках Коломойського). Газета пише про великий поспіх української влади догодити Росії і завершити все якнайскоріше, і цитує «вкрай емоційного Азарова перед вильотом до Москви».

Європейське видання «Волл Стріт Джорнал» інформує, що Україна, за словами українського віце-прем’єра Сергія Тігіпка, потребує від МВФ щонайменше 12 мільярдів доларів у продовж найближчих 30 місяців... І все це, як стверджує Тігіпко, необхідне для нової програми, котра сприятиме економічному зростанню... Газета також наголошує, що виконання умов МВФ щодо збалансованого бюджету українського уряду залежить від зниження ціни на російський газ. «Все залежить від доброї волі Росії», – цитує «Волл Стріт Джорнал» главу уряду в Києві, Миколу Азарова. Видання нагадує, що МВФ вже надав Україні 11 мільярдів доларів США за програмою кредиту в понад 16 мільярдів доларів.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект