НОВИНИ

30.04.2010 | ЄС обмежив Україну в часі на реформи
За матеріалами - Української правди

Європейський Союз уперше поставив перед Києвом терміни виконання реформ.


Про це пише "Комерсант-Україна", посилаючись на документи, які передав Україні єврокомісар із питань розширення ЄС та політики сусідства Штефана Фюле в ході візиту в Київ 21-23 квітня.


"Я передав українській стороні список ключових реформ, які Україна повинна терміново реалізувати, а також список можливих стимулів і відповідних дій Євросоюзу", - повідомив Фюле на засіданні комітету з закордонних справ Європарламенту 28 квітня, роблячи звіт.


Копії списку передані президенту Віктору Януковичу, керівництву МЗС України й лідеру опозиції Юлії Тимошенко.


Цей документ містить таблицю, розбиту на 7 розділів за секторальною приналежністю, - в Єврокомісії це називають "матрицею співпраці з Україною", розповіло джерело газети в дипкорпусі.


На відміну від попередніх документів ЄК, які регламентують співпрацю з Україною, у ньому містяться не просто тези, а прогнозні терміни реалізації реформ.


Формально Євросоюз не має права вимагати від України виконання реформ у ті чи інші терміни, тому матриця не має статусу офіційного двостороннього документа. Але джерела в ЄК стверджують, що вона була узгоджена на рівні голів МЗС ЄС. Фюле запевнив європарламентарів, що план реформ пройшов узгодження в службах ЄК.


У МЗС України не коментують робочі документи, розглянуті в ході переговорів із ЄК. Але заступник міністра закордонних справ Павло Клімкін визнав, що єврокомісар готовий шукати нові форми і методи співпраці з Україною.


За словами Клімкіна, Фюле "хоче досягти реальних і значимих результатів в євроінтеграції України", а на переговорах акцент останнім часом "змістився убік бюджетної підтримки Євросоюзом реформ у ключових секторах".


Чимало уваги в матриці приділено фінансовій допомозі ЄС. Як і раніше, Україні пропонується кредит у розмірі 610 млн євро для покриття бюджетного дефіциту за умови поновлення співпраці з МВФ. Умови кредитування будуть ідентичні до запропонованих МВФ.


Зазначена також низка секторальних програм, для яких буде надано грантове фінансування на сукупну суму 470 млн євро. Наприклад, на підтримку судової реформи після затвердження її концепції в адміністрації президента планується виділити 10 млн євро.


"Нерухомість за ці гроші купувати не дозволять, але якщо буде потрібно організувати систему передачі і збереження даних, ці витрати можуть бути профінансовані", - запевнив співрозмовник, близький до переговорів.


Ключовими ж дипломати вважають розділи "Мобільність" і "Енергетичний сектор", більшість вимог яких мають бути виконані протягом 6-ти місяців.




| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 5210. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект