НОВИНИ

30.04.2010 | Хілларі Клінтон повідомила про нові ініціативи на підтримку жінок у світі
Джерело - Голос Америки

Держсекретар США Хілларі Клінтон повідомила про низку нових ініціатив спрямованих на зміцнення прав і розширення можливостей  жінок у світі завдяки ознайомленню їх з новою технологією, включенням у державне й приватне партнерство, підтримку їх субсидіями та планування саміту спеціально для жінок у підприємництві.

Наступного ранку після закінчення Конференції для підприємців у Вашингтоні, Клінтон звернулася із промовою під час сніданку до жінок, які  прибули на саміт з багатьох країн світу.

Вона сказала, що Сполучені Штати включили питання жінок у свою закордонну політику. Мета цього - змінити ставлення до жінок у світі і звернути увагу на виклики, що стоять перед ними.

Маючи саме це на увазі, вона повідомила про кілька нових ініціатив для створення більших можливостей для жінок на Близькому Сході і в Північній Африці. Вона згадала, що планується провести саміт для жінок у підприємництві в Японії і розповіла про державні й приватні субсидії для підтримки можливостей жінок у підприємництві, для боротьби з побутовим насильством щодо жінок і для поліпшення їх доступу до освіти і медичної опіки.

Держсекретар Клінтон зробила важливе повідомлення про започаткування видачу «Нагород за представлення ініціатив для поліпшення становища жінок і дівчат». Дві нагороди, десь по 500 тисяч доларів кожна, будуть видані особам, які запропонують щось істотно нове для розширення можливостей жінок і дівчат у світі на політичному, економічному і суспільному рівнях.

«Ми сподіваємося отримати конкретні пропозиції про те, як поліпшити життя жінок і дівчат та пропозиції про те як збільшити можливості для них із ширшим  їх застосуванням», - додала Клінтон.

Нагороди будуть фінансуватись з Фонду Рокфеллера. Представниця цього фонду Джудіт Родін переконана, що пошуки таких ініціатив та поліпшення перспектив діяльності жінок - це дуже ефективний засіб.  При цьому вона підкреслила, що питання гендерної нерівноправності потрібно вирішувати без зайвих зволікань.

«Жінкам все ще доводиться виконувати дві третини всього обсягу робіт у світі, але їхній заробіток становить лише 5 % із загальної суми. Вони збирають 90 % відсотків врожаїв у світі, але є власниками лише 1% усіх світових земельних угідь. Жінок втричі більше зайнято в неформальному секторі економіки, ніж чоловіків і вони страждають здебільшого від насильства і секс-торгівлі. Жінки позбавлені законних прав і захисту, що є загальнопоширеним явищем й неприйнятною дійсністю у багатьох частинах світу», - сказала  Джудіт Родін.

Представниця Фонду Рокфеллера повідомила, що перші дві нагороди будуть призначені вже цього року. Більш детальну інформацію про те як подаватись на нагороду і процес відбору кандидатів можна отримати на веб-сторінці Державного департаменту США.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект