НОВИНИ

06.04.2010 | Більшість європейців хоче бачити Україну в НАТО
За матеріалами - Європейського простору

Експерти вважають, що намагання нової української влади узаконити позаблоковий, нейтральний статус України мають реальну суспільну підтримку, бо понад 50% українських громадян проти членства їхньої держави в НАТО.


Хоча, наприклад, більшість населення таких європейських країн, як Франція, Польща, Литва, Іспанія, Болгарія, Чехія, схвалюють прийняття України до Північноатлантичного Альянсу.


Поляки і литовці найбільші прихильники вступу України до НАТО


Американська дослідницька організація PewResearchCenter аналізує ймовірний вплив громадської думки в Україні на законодавче закріплення позаблокового статусу держави. Дані соціологічного дослідження PewResearchCenter, проведеного ще наприкінці 2009 року, свідчать, що половина українців (51%) виступають проти членства їхньої держави в НАТО, і лише до 30% схвалюють такий крок. Американські аналітики не виключають, що на громадську думку щодо НАТО значний вплив чинить саме політична опозиція членству України в альянсі. Дані згаданого дослідження також свідчать, що понад 70% етнічних росіян в Україні проти членства в НАТО, тоді як лише 46% етнічних українців виступають проти такого вирішення оборонних проблем їхньої держави. На Сході України проти НАТО виступають 72% громадян, а на Заході – майже 60% підтримують членство в НАТО.


Поза межами України фактично більшість європейської публіки підтримує членство Києва в Альянсі. Таких у Франції понад 50%, у Польщі – понад 60%, у Литві – майже 60%, біля половини Чехії, Болгарії, Іспанії за членство України в НАТО, і лише понад 50% німців та близько 40% італійців проти того, щоб українці були в НАТО. В аналізі PewResearchCenter також наголошується, що майже 70% українців за те, щоб Україна і Росія були незалежними, але дружніми державами, а 22% українських громадян за злиття України з Росією в одну державу. PewResearchCenter також зауважує, що понад 70% українців бояться енергетичного шантажу з боку Росії.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект