НОВИНИ

09.04.2010 | США і Росія дали СТАРТ скороченню ядерних озброєнь
За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Президенти Сполучених Штатів Барак Обама і Росії Дмитро Медведєв підписали в четвер у Празі угоду про скорочення ядерних озброєнь. Ідеться про спадщину «холодної війни» – міжконтинентальні ракети. 


Міжнародна політика знає мало ситуацій, що їх американці називають win-win (взаємний виграш). Празький саміт Обама-Медведєв є саме тим випадком, коли кожна сторона може вважати підпис під важливим документом своєю перемогою.


Як для Барака Обами, так і для Дмитра Медведєва щойно підписана угода є політичним, а водночас і матеріальним успіхом. Американський президент почав втілювати в життя свою мрію про без’ядерний світ, а разом з тим додержав і одної зі своїх передвиборних обіцянок.


Крім того, празька домовленість є вигідна його країні з погляду військово-економічного. США мають 2400 боєголовок, а залишиться їх – 1550, з 1600 носіїв – залишиться половина. Де-факто, Пентагон спише зайвий атомний арсенал і заощадить на його утриманні.


Угоду мають схвалити парламенти                                                          


Дмитро Медведєв, повернувшись до Москви, матиме докази на те, що Вашингтон сприймає Росію як наддержаву, яку годі ігнорувати. Матиме змогу похвалитися й тим, що російська армія – з її стратегічно застарілою атомною зброєю – вже не відставатиме від американської, як відставала досі. Попри згадане win-win, нова американсько-російська угода, яка є продовженням підписаної десять років тому і вже нечинної угоди START, засвідчила, що недовіра між Москвою й Вашингтоном триває. Саміт Обама-Медведєв кілька разів відсувався, головне - через незгоди щодо американської протиракетної оборони. Празьку угоду мусить іще схвалити Сенат США і російська Державна Дума.




| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект