НОВИНИ

15.04.2010 | США і Росія поспішають допомогти Киргизстану
За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Потужні конкуренти в центрально-азійському регіоні, Америка і Росія, намагаються встановити контакт із новою владою в Бішкеку. Тим часом ситуація в Киргизстані залишається нестабільною. Після заворушень, в результаті яких загинуло понад 80 осіб, на півдні Киргизстану, на батьківщині президента, якого відсторонили від влади, збираються його прихильники. Численні мітинги його прихильників відбуваються ледь не щодня.


Новий уряд в Киргизстані не визнала поки що жодна країна світу, але і Вашингтон і Москва виявили бажання прийти йому на допомогу. Політична нестабільність в Киргизстані йде на шкоду інтересам обох цих країн, адже і Америка і Росія мають в Киргизстані свої військово-повітряні бази.


Сполучені Штати в особі заступника державного секретаря Роберта Блейка, заявили про підтримку дій тимчасового уряду. Виступаючи в Бішкеку після переговорів із головою тимчасового уряду Розою Отунбаєвою, Блейк наголосив на тому, що вирішення ситуації має відбутися в рамках конституції.


«Державний секретар Гілларі Клинтон відрядила мене до Киргизстану для того, щоб підтримати дії тимчасового уряду, які були спрямовані на відновлення демократії та встановлення графіку для нової конституції та нових виборів у Киргизстані», – зазначив Роберт Блейк.


Як заявила Отунбаєва, під час переговорів із представником Державного департаменту США питання авіаційної бази не обговорювалося. Нинішній контракт на використання бази в аеропорту «Манас» спливає наприкінці цього року.


Москва обіцяє «наповнити скарбницю»


Поки Отунбаєва вела переговори з представником Вашингтона в Бішкеку, її заступник Алмазбек Атамбаєв проводив переговори в Москві. Вони стосувалися надання Киргизстану гуманітарної допомоги. У Москві він назвав Росію «стратегічним партнером», а у відповідь почув від прем’єр-міністра Володимира Путіна обіцянку наповнити «порожню державну скарбницю» Киргизстану.


Подробиці пакету допомоги оголосив міністр фінансів Росії Олексій Кудрін. «Я думаю, ми можемо запропонувати Киргизстану гуманітарну допомогу в формі гранту в розмірі 20 мільйонів доларів для здійснення негайних соціальних платежів. Крім того, «РосСільГоспБанк» готовий надати пільговий кредит на суму 30 мільйонів доларів відповідній фінансовій установі Киргизстану», – заявив російський міністр.


Тим часом ситуація в країні залишається нестабільною. Прихильники президента Курманбека Бакієва, якого скинули в результаті заворушень, намагаються організувати підтримку для президента. Уряд Отунбаєвої запевняє, що на півдні, де перебуває Бакієв, нова влада має достатню підтримку. Уряд Отунбаєвої обіцяє безпеку для президента Бакієва і його родини в разі його відставки, але наполягає на тому, що він має постати перед судом.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект