НОВИНИ

30.04.2010 | The Washington Post: Угода про терміни базування ЧФ РФ створить проблеми США
Джерело - "The Washington Post"

Рішення України про продовження термінів розміщення російської військово-морської бази на Чорному морі на 25 років в обмін на зниження цін на газ мало що змінить в поточному балансі військових сил в регіоні, але становить деякі інші виклики цілям Сполучених Штатів, пише "The Washington Post".


Аналітики говорять, що подія може нашкодити зусиллям Заходу, спрямованим на підтримку демократичних перетворень на Україні, шляхом зупинки реформ в її корумпованому енергетичному секторі і провокації чергового раунду політичного протистояння.


Деякі з них також попереджають, що операція може підвищити рішучість Росії в справі відновлення впливу на своїх сусідів і може ускладнити плани НАТО використовувати Чорне море як базу проти потенційних ворогів на Близькому Сході і в Центральній Азії. Пентагон, наприклад, міг би в цьому випадку розмістити частину свого антиіранського протиракетного щита на кораблях в Чорному морі.


Девід Крамер, чиновник в адміністрації Джорджа Буша-молодшого, який в даний час працює в німецькому Фонді Маршалла, заявив, що операція може розбудити гірші з інстинктів у російській психології, такі, що є з часів Радянського Союзу, особливо після повстання в Киргизстані, яке повалило уряд, що виступав проти впливу Кремля.


Раду Тудор, румунський військовий аналітик, заявив, що розширена військова присутність Росії в Севастополі, створює менше проблем, ніж присутність політична. "Вони як і раніше поводяться з НАТО, як під час холодної війни, - сказав він. - Тож буде тепер набагато важче перетворити Чорне море на зону Північноатлантичного Альянсу".



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект