НОВИНИ

29.04.2010 | Конгрес США вкотре береться за імміграційну реформу
Джерело - Голос Америки

Після схвалення медичної реформи американські законодавці приступають до розгляду чергової - імміграційної. В центрі дебатів - пропозиція легалізувати тих, хто незаконно живе у США. Враховуючи, що кількість нелегалів становить від 11 до 12 мільйонів людей, не дивно, що це питання викликає великі пристрасті. Це проявилось зокрема під час нещодавньої демонстрації у Вашингтоні на підтримку реформи імміграційної системи.


immigration reform debate


Фото: VOA

Демонстрація у Вашингтоні на підтримку імміграційної реформи


Одним з учасників демонстрації був Волтер Кастро, який потрапив до США з Сальвадору в семирічному віці. Він належить й до тих, хто підтримував Барака Обаму в його передвиборчій боротьбі - а  саме за те, що Обама виступає за імміграційну реформу. Кастро вважає, що близько 12 мільйонів нелегальних мігрантів, які зараз живуть у США, мають отримати можливість стати легальними громадянами.


«Я хотів би, щоби люди могли легалізуватись, навіть якщо їм доведеться платити податки за минулі роки і усі штрафи», - каже Кастро.


Проти схвалення відповідних законів виступає багато республіканців. Одним із них є Ден Стейн, який каже:


«Нам не слід імпортувати величезний клас людей, ознаками якого є бідність, брак освіти і соціальна незахищеність. Програму амністії не слід схвалювати з двох причин: по-перше, вона заохотить інших прибути сюди нелегально. По-друге, через неї тут залишаться ті, які могли би повернутись на батьківщину».


Матір громадянки США Єсенії Сусідо не має легального статусу і їй загрожує депортація в Мексику. Активістка руху за реформи Єсенія сподівається, що законодавці виконають довголітню обіцянку реформувати закони.


«Зараз з’явилася унікальна нагода. Не можна чекати довше, бо родини роз’єднаються, людей депортують, і це несправедливо», - вважає Єсенія.


Потік нелегальних іммігрантів з Мексики до США останнім часом зменшився. Частково це пояснюється рецесією, кращою роботою прикордонників і частішими рейдами поліції на місця праці нелегалів. Втім захисники реформи наголошують, що легалізація незаконних робітників дасть величезний прибуток казні. Елісео Медіна, заступник голови найбільшої у США профспілки робітників-іммігрантів, каже:


«Підраховано, що коли легалізувати 11 чи 12 мільйонів нелегалів, то це призведе до росту економіки США на півтора трильйона доларів!»


Дженет Кепгарт з вашингтонського Центру вивчення імміграції не погоджується. На її думку, легалізація мільйонної армії незаконних працівників утруднить американцям пошуки роботи:


«Легалізація 11 мільйонів незаконних робітників запрудить ринок праці. За місця роботи з американцями змагатимуться люди, що порушили закон, працювали тут нелегально, а після цього отримали право на рівних змагатись за роботу з американцями».


Три роки тому спроба провести імміграційну реформу провалилась попри велелюдні демонстрації по всій країні, влаштовані угрупованнями захисту прав нелегалів. Минулого місяця двоє сенаторів виступили з проектом легалізувати незаконних жителів шляхом сплачення ними податків за минулі роки і відпрацювання якогось часу на громадських роботах.


Але оскільки в листопаді відбудуться вибори в Конгрес, аналітики передбачають, що цього року реформа не буде схвалена. Проте активісти кажуть, що це не зупинить їх від подальшого чинення тиску на Білий дім і Конгрес.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект