США необхідні більш гнучкі засоби, щоб убезпечити себе від країн, що перебувають на межі розпаду.
АР
Про це заявив глава Пентагону Роберт Гейтс, слова якого цитує в четвер, 22 квітня, видання "Foreign Affairs". За його словами, уряд буде продовжувати боротьбу із загрозами безпеці з боку неспроможних держав, проте сценарій, який був в Афганістані та Іраку, навряд чи повториться найближчим часом.
Тепер, щоб впоратися з можливими загрозами в майбутньому, Вашингтону доведеться вибудовувати з подібними державами "партнерські відносини", допомагаючи їм самостійно себе захищати. У разі потреби США також зможуть вводити в такі країни свій військовий контингент, але тільки, щоб забезпечити місцевих військовослужбовців необхідною амуніцією, провести їх підготовку або надати інші форми військової допомоги, пише видання.
Наразі ресурси, необхідні для вибудовування "партнерських відносин", розподілено між багатьма департаментами уряду і військового відомства. Тому, вважає Гейтс, США в першу чергу необхідно об'єднати зусилля Пентагону і Держдепартаменту, створивши для них спеціальний об'єднаний фонд.
Такий фонд допоможе США більш ефективно "працювати" з державами-банкрутами і створить стимули для співробітництва між різними агенціями уряду.
Глава військового відомства також вказав на негативний досвід 2001 року, коли "після терактів ... уряд США змушений був поспіхом на порожньому місці застосовувати необхідні програми і ресурси". "Навіть після того, як всі повноваження і матеріальні потоки було розподілено, військове відомство не зробило пріоритетом спроби навчити афганських і іракських військовослужбовців ... Замість цього військові в основному спиралися на службовців за контрактом та резервістів", - наголосив Роберт Гейтс.
Допомога у створенні збройних сил була основним компонентом американської стратегії в часи холодної війни. Але тоді йшлося про підтримку країн-союзників і регіональних партнерів - у першу чергу, в Західній Європі, потім в Греції, Південній Кореї та інших країнах.
|