На цьому наголосив перший заступник Міністра оборони України Григорій Педченко під час зустрічі 27 квітня з делегацією експертів Північноатлантичного Альянсу на чолі з начальником Управління планування Сил Департаменту оборонної політики та планування Міжнародного Секретаріату НАТО паном Френком Боландом.
У переговорах також взяли участь директор Департаменту воєнної політики і стратегічного планування Міністерства оборони України Віктор Корендович, директор Департаменту фінансів Міністерства оборони України генерал-лейтенант Іван Марко, заступник начальника Генерального штабу Збройних Сил України віце-адмірал Ігор Кабаненко, начальник Управління євроатлантичної інтеграції Генерального штабу ЗС України полковник Анатолій Петренко, керівник Офісу зв’язку НАТО в Україні Марчін Кожіел, інші посадові особи.
Як відзначив на початку заходу перший заступник Міністра оборони України Григорій Педченко, ця зустріч є доброю нагодою здійснити обмін думками щодо важливих аспектів двостороннього співробітництва між Україною і НАТО у сфері оборони.
Він також поінформував представників НАТО про фактичне закінчення формування вертикалі виконавчої влади в Україні загалом та у Міністерстві оборони України зокрема.
– Це дає керівництву Міністерства оборони України можливість зосередитися на виконанні тих завдань, які стоять сьогодні перед Збройними Силами нашої держави, – підкреслив перший заступник глави вітчизняного оборонного відомства.
Григорій Педченко також відзначив, що Міністерство оборони України дотримується принципу наступництва та послідовності і має добрі наміри продовжувати взаємовідносини з НАТО.
У свою чергу начальник Управління планування Сил Департаменту оборонної політики та планування Міжнародного секретаріату НАТО пан Френк Боланд підкреслив, що Альянс зацікавлений у збереженні міцних стосунків з Україною, які було налагоджено починаючи з середини 1990-х років, і які формалізувалися в межах створеної Комісії Україна-НАТО.
– Альянс зацікавлений у продовженні співпраці в контексті активної участі України в міжнародних операціях під проводом НАТО, – підкреслив пан Френк Боланд і додав, що внесок України в операції, що проводить Альянс, є надзвичайно вагомим і в Організації північноатлантичного договору це дуже цінують.
Він також відзначив, що Альянс готовий і надалі надавати Україні допомогу в питаннях реформування і розвитку національних Збройних Сил.
– Ми жодним чином не намагаємося нав’язати Україні єдину натівську модель реформування. Україна сама визначає свої завдання і цілі, а НАТО лише пропонує більш ефективні шляхи у їх досягненні, – наголосив пан Френк Боланд.
Як він додав, уточнені цілі партнерства можуть стати для України “дорожньою картою”, яка допоможе звіряти ефективність свого просування на шляху до досягнення тих цілей, які були поставлені.
– Ця робота також дасть можливість країнам-членам Альянсу зрозуміти, на яких напрямах зосереджує головну увагу Україна. Це допоможе налаштовувати свої програми двосторонньої співпраці з Україною до тих цілей і завдань, які ваша держава ставить перед собою, – зазначив керівник делегації НАТО.
Водночас пан Френк Боланд відзначив, що важливим було і залишається питання наявності в України ресурсного забезпечення, необхідного для досягнення завдань і цілей, які наша держава поставила перед собою.
У відповідь перший заступник Міністра оборони України Григорій Педченко зазначив, що останні інтенсивні зустрічі з представниками НАТО свідчать, що військове відомство України було і залишається надійним партнером у виконанні тих зобов’язань, які були взяті нашою державою в рамках співробітництва України з Альянсом у оборонній сфері.
– Ми будемо і надалі розвивати наші відносини з НАТО в рамках Річної національної програми, Комісії Україна-НАТО, Військового комітету Україна-НАТО та Спільної робочої групи Україна-НАТО з питань воєнної реформи, – наголосив Григорій Педченко.
Він також нагадав, що Збройні Сили України беруть активну участь у 4 з 5 міжнародних операцій під проводом НАТО, і планують у подальшому брати участь у миротворчих операціях під егідою Альянсу.
Говорячи про практичні аспекти співпраці з Альянсом, Григорій Педченко відзначив участь підрозділу радіаційного, хімічного і біологічного захисту Збройних Сил України у міжнародному навчанні “Голден Маск – 2010”, яке проходило в рамках підготовки до можливої участі українського підрозділу у черговій ротації Сил реагування НАТО.
– Між Україною і НАТО є багато невикористаних можливостей для співробітництва, – висловив переконання перший заступник глави вітчизняного оборонного відомства.
Під час обговорення питання щодо ресурсного забезпечення Збройних Сил України, Григорій Педченко відзначив, що керівництво Міністерства оборони України активно працює над визначенням пріоритетів у підготовці української армії.
– Той бюджет, який нам держава визначила сьогодні для Збройних Сил України, буде в першу чергу спрямований на подальше реформування армії та підготовку сил і засобів, що залученні до несення бойового чергування, а також Об’єднаних сил швидкого реагування, – зазначив він і додав, що Уряд держави відшукує можливості додаткового фінансування Збройних Сил.
Присутній на зустрічі директор Департаменту фінансів Міністерства оборони України генерал-лейтенант Іван Марко ознайомив представників НАТО з показниками оборонної складової щойно прийнятого Державного бюджету України на 2010 рік.
– Наша спільна робота у бюджетному комітеті та Міністерстві фінансів України ще продовжується. Попередній ресурс нам визначений на рівні 1,7 мільярда доларів США, що становить 1,2% від ВВП. З цього ресурсу спеціальний фонд складає 600 мільйонів доларів, – повідомив генерал-лейтенант Іван Марко.
При цьому він відзначив, що Президент України Віктор Янукович дав доручення Уряду і Верховній Раді України внести зміни у нормативно-правові акти, які дозволять наповнити спеціальний фонд в повному обсязі і спрямувати його на ті потреби, які “закриваються” з бюджету за загальним фондом.
– Цей обсяг ресурсів дозволить стабілізувати ситуацію у Збройних Силах. І наше головне завдання – цей визначений ресурс використати ефективно і за цільовими напрямами, – наголосив генерал-лейтенант Іван Марко.
За словами першого заступника Міністра оборони України Григорія Педченка, виходячи з фінансового ресурсу, визначеного військовому відомству на поточний рік, відповідно будуть відкориговані усі плани.
– У нас не буде великих програм, які не виконуватимуться. На сьогодні ми фактично відпрацювали програму стабілізації, яка дасть змогу приділити більше уваги Об’єднаним силам швидкого реагування та силам, що постійно несуть бойове чергування. З поступовим надходженням коштів будемо підтягувати й решту сил і засобів, – наголосив Григорій Педченко.
Він також запевнив, що Збройні Сили України зацікавлені у розвитку співробітництва з НАТО.
– Ми бачимо перед собою ті стандарти, які нам необхідно досягти. І ми сподіваємося, що відносини України з НАТО перейдуть у більш практичну площину, – підкреслив Григорій Педченко.
Наприкінці зустрічі перший заступник Міністра оборони України Григорій Педченко відзначив повне порозуміння в ключових питаннях і висловив переконання, що і в подальшому рівень співпраці між Україною і НАТО буде продуктивним і результативним.
– Я переконаний, що ми спрямуємо наші зусилля на подальше зміцнення співпраці між Україною і НАТО, – наголосив Григорій Педченко.
|