Сполучені Штати Америки мають скорочувати роль ядерної зброї у стратегії національної безпеки країни. І перший крок у досягненні цієї амбітної мети президент США Барак Обама вбачає у прийнятті нової ядерної концепції Nuclear Posture Review.
У спеціальній заяві з нагоди оприлюднення документа глава Білого дому наголосив, що відтепер найбільшою загрозою для США та міжнародної безпеки вважається не потенційна ядерна війна між державами, а ядерний тероризм з боку екстремістів та безвідповідальне розповсюдження ядерної зброї. "Крім того, доктрина визнає, що наша національна безпека та безпека наших партнерів і союзників може відстоюватися значним потенціалом американських звичайних озброєнь та надійною системою протиракетної оборони", - зазначив президент США.
Барак Обама наголосив на необхідності приділяти більшу увагу програмам, які б запобігали розповсюдженню ядерної зброї. У цьому контексті міжнародний саміт, який пройде незабаром у Вашингтоні, він назвав "чудовою нагодою для 47-ми країн вжити конкретних кроків для убезпечення ядерних матеріалів у світі".
Глава Білого дому повідомив, що США ніколи не використають ядерну зброю проти країн, які таких арсеналів не мають, є членами Договору про нерозповсюдження і дотримуються взятих зобов'язань. "Ті країни, які таких зобов'язань не дотримуються, опиняться у ще тіснішій ізоляції і зрозуміють, що гонитва за ядерною зброєю не зміцнює їхньої безпеки", - підкреслив президент.
Він заявив, що США не проводитимуть ядерні тести й домагатимуться ратифікації договору про повну заборону таких випробувань. "Сполучені Штати Америки не будуть також створювати нові ядерні боєголовки та здійснювати військові місії, спрямовані на збільшення ядерного потенціалу", - наголошується у заяві Барака Обами.
На його глибоке переконання, лише шляхом скорочення арсеналів, убезпечення ядерних матеріалів та зміцнення положень Договору про нерозповсюдження можна запобігти ядерному тероризмові та наблизити день, коли така зброя перестане існувати.
|