Барак Обама не сумнівається в необхідності введення нових суворих санкцій проти Ірану.
Обама: Іран досі не демонструє готовність до співпраці
АР
Про це Обама заявив, виступаючи на прес-конференції після саміту з ядерної безпеки у Вашингтоні.
"Не в наших інтересах затягувати процес (введення нових санкцій проти Ірану) на місяці", - сказав він.
Американський президент зазначив, що, розробляючи ядерну програму, Іран досі не демонструє готовність до співпраці і зазнає нових жорстких санкцій. Водночас, за словами Обами, Тегеран має право на мирну ядерну програму, проте світова спільнота має бути впевненою в мирному характері розробок.
"Іран є експортером нафти і має економічні зв'язки з багатьма країнами світу, проте міжнародна спільнота дедалі більше переконується в тому, що іранська ядерна програма виходить за звичайні рамки", - зазначив Обама.
Китай підтримає нові санкції проти Ірану
Крім того, Обама повідомив, що Китай приєднається до інших держав, які наполягають на введенні жорстких санкцій щодо Ірану.
Як стверджує американський лідер, голова КНР Ху Цзіньтао запевнив його в тому, що Китай буде брати участь у зустрічах за погодженням санкцій ООН щодо Тегерана.
Напередодні Ху Цзіньтао зауважив, що ефективні заходи, спрямовані на збереження ядерної зброї і матеріалів в безпеці, необхідні, однак при цьому безпосередньо він не згадав ядерну програму Ірану.
Нові санкції проти Ірану слід запровадити не пізніше, ніж у травні
У свою чергу, Президент Франції Ніколя Саркозі вважає, що нові санкції стосовно Ірану необхідно запровадити вже в квітні-травні цього року.
"У квітні або травні, не пізніше. Момент істини настав", - сказав Саркозі на прес-конференції після саміту з ядерної безпеки у Вашингтоні.
За словами Саркозі, тема ядерної програми Ірану була серед найбільш обговорюваних на саміті.
Також, за словами французького президента, необхідно в судовому порядку переслідувати ті країни, які передають ядерні компоненти терористам. На думку Саркозі, для цього необхідно або створити спеціальний міжнародний суд з ядерних злочинів, або розширити статут чинного Міжнародного кримінального суду.
За словами французького лідера, президент США Барак Обама визнав таку пропозицію корисною і погодився брати участь у розробці відповідного проекту разом з генсеком ООН.
Нагадаємо, Франція і США виступають за введення нових санкцій щодо Ірану за те, що Тегеран продовжує розробляти ядерну програму, в мирному характері якої сумніваються країни Заходу. Тегеран відкидає всі звинувачення.
Раніше Китай, який підтримує активні економічні відносини з Іраном, не підтримував плани щодо введення нових санкцій ООН проти Ісламської Республіки.
|