НОВИНИ

15.04.2010 | У Тимошенко побачили, як Янукович поставив хрест на дослідженнях
Джерело - Українська правда

Після відмови від високозбагаченого урану українська наука буде позбавлена можливості його досліджувати.
Про це заявив колишній перший віце-прем'єр Олександр Турчинов в ефірі 5 каналу.


"Як тільки Україна відмовиться від високозбагаченого урану, ми уже за жодних умов не зможемо завезти його на територію України...Наша наука буде позбавлена взагалі можливості вивчати, досліджувати це питання", - сказав він.


"Відібрати у України високозбагачений уран - це, фактично, поставити хрест на наукових розробках у цьому напрямку", - підкреслив Турчинов.


"Це надто висока ціна за 5 хвилин розмови з Обамою, і за те, що США, які завжди виступали захисником демократії в усьому світі, заплющують очі на те, що у нас неконституційним шляхом створена більшість", - зазначив він.


"Високозбагачений уран у нас зберігався не на військових базах, тобто не використовувався для розробки або технічного забезпечення якихось військових програм", - підкреслив колишній урядовець.


За словами Турчинова, цей уран "знаходився у науково-дослідних інститутах".


"В мене дуже неприємне відчуття, що Україну принижують...Дуже неприємно, що Україну розглядають як державу, яка може потенційно сприяти терористам", - зазначив він.


"У нас не було випадків, коли з охороняємих об'єктів або з атомних електростанцій, або з НДІ хоч грами пропадали урану або радіоактивних елементів", - підкреслив Турчинов.


Як відомо, у понеділок під час переговорів з президентом США Бараком Обамою президент України Віктор Янукович заявив про намір Києва повністю ліквідувати свої запаси високозбагаченого урану до 2012 року.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект