НОВИНИ

07.04.2010 | Україна в обмін на дешевий газ піде на поступки Росії в атомній сфері?
Джерело - "Сегодня", Українська правда

Україна в обмін на зниження ціни на російський газ може, серед іншого, відмовитися від співпраці в атомній енергетиці з американською фірмою "Вестингауз".


За його словами, українські пропозиції полягатимуть, зокрема, у спільному з Росією будівництві в Україні двох нових ядерних реакторів типу ВВЕР російського виробництва і у відмові України від співпраці в атомній енергетиці з "Вестингауз", яку розвивав екс-президент Віктор Ющенко.


Росія готова виділити Україні кредит у $3 млрд на будівлю двох енергоблоків - по одному на Рівненській та Хмельницькій АЕС.


Також будуть збільшені постачання російської нафти в Європу, у тому числі і нафтопроводом Одеса-Броди (у реверсному режимі, як зараз), і російської електроенергії через Україну до Європи.


На цих умовах газ може постачатися нам дешевше, але точна ціна поки невідома.


Від консорціуму з експлуатації української ГТС не відмовилися, але це питання вже не головне - його відклали на потім, розповіло джерело в уряді.


БЮТівець Олександр Гудима, міністр палива й енергетики тіньового уряду в Верховній Раді, підтвердив цю інформацію, додавши, що вважає неправильним прив'язку до російського атома в обмін на дешевий газ.


"Необхідна диверсифікованість - на три ВВЕР має бути хоча б один реактор західної конструкції", - каже Гудима.


При цьому він не очікує швидкого прориву в питаннях про зниження ціни на газ: "Знижувати ціни вигідно лише Україні. А Росії навіщо?".


З 1 квітня російський газ для України подорожчав з 305 до 330 доларів (при цьому вартість для промисловості, ЖКГ і населення не підвищується, і всі збитки лягають на НАК "Нафтогаз Україна")



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 1911. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект