Україна в обмін на зниження ціни на російський газ може, серед іншого, відмовитися від співпраці в атомній енергетиці з американською фірмою "Вестингауз".
За його словами, українські пропозиції полягатимуть, зокрема, у спільному з Росією будівництві в Україні двох нових ядерних реакторів типу ВВЕР російського виробництва і у відмові України від співпраці в атомній енергетиці з "Вестингауз", яку розвивав екс-президент Віктор Ющенко.
Росія готова виділити Україні кредит у $3 млрд на будівлю двох енергоблоків - по одному на Рівненській та Хмельницькій АЕС.
Також будуть збільшені постачання російської нафти в Європу, у тому числі і нафтопроводом Одеса-Броди (у реверсному режимі, як зараз), і російської електроенергії через Україну до Європи.
На цих умовах газ може постачатися нам дешевше, але точна ціна поки невідома.
Від консорціуму з експлуатації української ГТС не відмовилися, але це питання вже не головне - його відклали на потім, розповіло джерело в уряді.
БЮТівець Олександр Гудима, міністр палива й енергетики тіньового уряду в Верховній Раді, підтвердив цю інформацію, додавши, що вважає неправильним прив'язку до російського атома в обмін на дешевий газ.
"Необхідна диверсифікованість - на три ВВЕР має бути хоча б один реактор західної конструкції", - каже Гудима.
При цьому він не очікує швидкого прориву в питаннях про зниження ціни на газ: "Знижувати ціни вигідно лише Україні. А Росії навіщо?".
З 1 квітня російський газ для України подорожчав з 305 до 330 доларів (при цьому вартість для промисловості, ЖКГ і населення не підвищується, і всі збитки лягають на НАК "Нафтогаз Україна")
|