НОВИНИ

21.04.2010 | НАТО все ж таки – ТАК!
Джерело - Сайт "Молодіжний Союз Нашої України"

16-18 квітня в Києві Представництвом Фонду Фрідріха Наумана в Україні та Інститутом сприяння становленню демократії було проведено семінар «Євроатлантична перспектива України» для представників Молодіжного Союзу. Тема семінару є особливо актуальною в той час, коли нове керівництво держави різко змінило вектор зовнішньої політики України й було оголошено про нейтральний статус нашої держави.



Семінар поєднав у собі декілька форматів роботи: перегляд фільму «НАТО –свій чи чужий?», панельну дискусію з провідними експертами з питань відносин Україна-НАТО, лекції, парламентські дебати, а також розробку інформаційної кампанії для кожного окремого регіону України.


Гостями панельної дискусії, присвяченої темі «Навіщо Україні НАТО та для чого Україна НАТО?» стали: Валентин Наливайченко – екс-голова Служби безпеки України, Андрій Парубій – народний депутат України, Володимир Олійник – координатор проекту Представництва Фонду Фрідріха Наумана в Україні, Олександр Палій – політолог, експерт Інституту зовнішньої політики при Дипломатичній академії МЗС України, Володимир Горбач – політичний аналітик Інституту Євроатлантичного співробітництва, модерував дискусію Юрій Міндюк – директор Інституту сприяння становленню демократії. В ході дискусії експерти обґрунтували необхідність розвитку відносин України з Північно-Атлантичним Альянсом, позитивні та негативні аспекти членства України в НАТО.


Отже, які ж існують переваги для України в разі її приєднання до НАТО?


1. Стимулювання проведення внутрішніх політичних та соціально-економічних реформ усіх сфер суспільного життя.


2. Гармонізація законодавства з правовими нормами та демократичними принципами країн-членів НАТО.


3. Прискорення професійної трансформації Збройних Сил України, а також встановлення цивільного демократичного контролю над оборонним та безпековим секторами держави.


4. Участь у процесах вироблення і прийняття рішень щодо подальшого розвитку європейської і євроатлантичної безпеки.


5. Безпрецедентні додаткові гарантії забезпечення державного суверенітету, територіальної цілісності та непорушності державних кордонів відповідно до Вашингтонського договору.


6. Покращення інвестиційної привабливості країни в очах міжнародних інвесторів.


7. Надання ефективної практичної допомоги державам у випадку надзвичайних ситуацій та техногенних катастроф.


8. Відродження оборонно-промислового комплексу України.


А також багато інших економічних і технічних переваг.


Під час теоретичних лекцій семінару учасники ознайомились з загальними принципами існування та функціонування НАТО, законодавчою базою відносин Україна-НАТО, фінансовими аспектами членства України в Альянсі, цивільним виміром діяльності НАТО, особливостями відносин Російської Федерації та НАТО, позитивним досвідом держав, які нещодавно стали членами Альянсу. Стало чітко зрозумілим, що упереджене ставлення українців про Північно-Атлантичний Альянс викликано браком достовірної інформації


У практичній частині семінару учасники намагалися виробити концепції інформаційної кампанії для населення кожного окремого регіону, розробники найкращих та найреалістичніших кампаній були нагороджені футболками з символікою НАТО та інформаційними фільмами про організацією, наданих Центром інформації НАТО в Україні.


За словами Еліни Фоїнської, члена Міжнародного Секретаріату Молодіжного Союзу Наша Україна: «Проведення вже не першого заходу з Євроатлантичних перспектив України свідчить про важливість та актуальність цього напрямку для зовнішньої політики України. Адже слід пам’ятати, що нейтральний статус не є гарантією безпеки від зовнішньої агресії. Попри розповсюджене стереотипне уявлення про Північно-Атлантичний Альянс як військово-політичний блок, НАТО є, передусім, політичною організацією, яка має у своєму розпорядженні необхідні військові можливості. І як будь-яка політична організація, вона приділяє значну увагу цивільним аспектам співробітництва як між державами-членами, так і з державами-партнерами».



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект