Президент США Барак Обама має намір провести глибоку реформу фінансового сектору країни. Основні її положення глава держави представить у четвер під час виступу у коледжі Cooper Union College в Нью-Йорку. Про це повідомив речник Білого дому Роберт Гіббс.
Барак Обама сподівається підтримати законопроект щодо фінансової реформи, який буде внесений на розгляд Сенату США уже до кінця тижня. Документ містить цілий ряд положень, які повинні дати змогу уряду посилити контроль над діяльністю фінансових корпорацій та банків, а також - захистити пересічних вкладників і споживачів фінансових послуг. "Економічна криза зменшила на багато мільярдів доларів добробут родин та коштувала країні більше 8 млн робочих місць. Президент збирається нагадати американцям про те, якими можуть бути наслідки, якщо ми не будемо рухатися далі і не змінимо правила діяльності "Wall Street" в рамках реформи", підкреслюється у заяві речника.
Повідомлення про початок слухань законопроекту щодо чергової реформи, ініційованої діючою адміністрацією, надійшло після того, як Комісія з цінних паперів та ринків США (Securities and Exchange Commission - SEC) подала позов проти банку "Goldman Sachs". Одного з гігантів "Wall Street" звинувачують у навмисному продажі цінних паперів, які мали впасти в ціні. Таким чином, банк дозволив своїм основним клієнтам заробити на обвалі ринку нерухомості.
У своєму зверненні глава Білого дому закликатиме верхню конгресову палату прийняти закон, який би зміг убезпечити вкладників від подібних ризиків у майбутньому. Представники Демократичної партії сподіваються, що розслідування проти "Goldman Sachs" стане ще одним аргументом на користь необхідності прийняття реформи.
Нововведення будуть спрямовані на те, щоб сформувати систему загального контролю на фінансових ринках та запустити механізми виявлення організацій, чия діяльність несе загрозу для економіки країни. Реформа передбачає також нові підходи до регулювання небанківських інститутів та вимагає створення агентства з питань фінансового захисту споживачів.
|