НОВИНИ

24.04.2010 | Греція просить порятунку
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Йоргос Папандреу вчора закликав Європейський Союз та Міжнародний валютний фонд активізувати фінансовий пакет порятунку, який був розроблений два тижні тому.

Прем’єр-міністр Греції Йоргос Папандреу

Прем’єр-міністр Греції Йоргос Папандреу

Це уперше, що в єврозоні, до якої входять 16 країн-членів Європейського Союзу, таке відбувається. Тим часом німецький канцлер Ангела Меркель попереджає: рятувальну програму запустять лише у випадку, якщо стабільність євро буде під загрозою.

Назвавши економіку своєї країни «кораблем, що тоне», прем’єр-міністр Греції Йоргос Папандреу формально попросив фінансової допомоги. У національному телевізійному зверненні він пояснив, що дві хвилі фінансових скорочень та заощаджень, які Греція запровадила за останні місяці, не переконали фінансові ринки в тому, що Греція дає собі раду зі своїми фінансовими проблемами і уникне дефолту.

До сьогодні програма порятунку вважалася своєрідною страховкою. Вона була готова про всяк випадок і мала бути використана, лише в абсолютно безвихідній ситуації. Ця ситуація врешті-решт настала. План передбачає позику в сумі 30-40 мільярдів євро від партнерів у єврозоні та 15 мільярдів євро від Міжнародного валютного фонду.

Греція потребує 54 мільярди євро вже цього року, інакше її чекає дефолт. За останні 24 години стало зрозумілим, що продаж державних облігацій Грецію вже не врятує. Останніми ударами було оголошення європейської статистичної організації Євростат, що дефіцит грецького бюджету за 2009 рік становить майже 13,6 відсотка грецького ВВП. Такий дефіцит є в чотири рази більший, ніж дозволяється членам єврозони.

Кого потягне за собою Греція?

Невдовзі після цього, рейтингове агентство «Мудіс» знизило рейтинг грецького боргу на один бал. Це значить, що агентство вважає, що Греція не спроможна заплатити інвесторам, які зараз позичають їй гроші, закупивши грецькі державні облігації.

Директор Міжнародного валютного фонду Домінік Стросс Кан неоднозначно заявив, що грецька проблема може потягнути інших за собою, й тому МВФ рішуче відповість на прохання Греції.

Прем’єр Папандреу сподівається, що активізація програми порятунку стане сильним сигналом для ринків про те, що ЄС не готовий ризикувати власною валютою.

Грецький державний борг становить 300 мільярдів євро (це майже 400 мільярдів доларів), удвічі більше, ніж борг Великобританії, економіка якої є значно більшою, ніж Греції.

Останнім часом грецькі проблеми б’ють по європейській валюті, яка суттєво впала. Ситуація ставить під сумнів фінансову й економічну стабільність інших країн єврозони, зокрема Португалії та Іспанії.

Деякі аналітики порівнюють грецьку ситуацію з ситуацією в Аргентині 2001 року. Тоді фінансовий крах змусив Аргентину реструктуризувати її борг. Те саме може чекати і Грецію.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект