НОВИНИ

01.04.2010 | Бельгія рухається у напрямку заборони паранджі
Джерело - Радіо "Ніімецька хвиля"

Не встигли вщухнути пристрасті щодо можливої заборони жіночого мусульманського одягу – паранджі у Франції, аж розгорілися запеклі дебати ще в одній європейській країні. Цього разу – у Бельгії.


Спочатку йшлося про спроби через суд заборонити шкільним учителькам носити на роботі хіджаб, а тепер у парламенті з'явився законопроект про повну заборону носіння паранджі у громадських місцях. Відповідний проект у середу схвалив комітет із внутрішніх справ бельгійського парламенту. Згідно з пропонованими змінами, кожна закутана з ніг до голови жінка муситиме сплачувати до 25 євро штрафу або може бути арештована на термін до семи діб.


Паранджа і міркування безпеки


Як очікується, парламент розгляне ці зміни у квітні. Якщо ухвалять позитивне рішення, то Бельгія стане першою європейською країною, де мусульманкам буде заборонено з'являтися в громадських місцях закутаними від голови до п'ят. Одяг, який не дозволяє ідентифікувати особу, пропонується заборонити  всюди: на вулицях, у парках, спортивних залах і державних установах.


Прибічники таких законодавчих змін пояснюють свою позицію міркуваннями безпеки, адже невідомо хто і що може бути сховано під тканиною, що в часи боротьби з тероризмом є неприйнятним.


Крім того, вони аргументують свою позицію тим, що «паранджа суперечить гідності жінки», а також «це мобільна в'язниця». Водночас представники  мусульманських громад у Бельгії піддають такі наміри суворій критиці, кажучи, що вони заперечують особисті свободи людини.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект