НОВИНИ

19.04.2010 | Ключові аспекти і майбутні перспективи військової співпраці між Україною і Північноатлантичним Альянсом
За матеріалами - Бюлетень "Україна-НАТО"

Протягом 7-9 квітня п.р. в Україні перебувала делегація Північноатлантичного альянсу на чолі з директором Міжнародного військового штабу НАТО генерал-лейтенантом Джо Годдеріжом.



В рамках цього візиту відбулася його зустріч з начальником Генерального штабу – Головнокомандувачем Збройних Сил України генералом армії Іваном Свидою, під час якої високопосадовця Альянсу було ознайомлено з останніми політичними подіями в Україні в контексті нещодавніх виборів Президента України. "Стратегічний курс європейської інтеграції нашої держави залишається незмінним. Україна продовжуватиме виконувати взяті на себе на 2010 рік міжнародні зобов’язання і домовленості", - підкреслив український воєначальник.



Головнокомандувач Збройних Сил України також поділився з директором Міжнародного військового штабу НАТО ходом виконання заходів Робочого плану  Військового  комітету  Україна-НАТО на 2010 рік. Зокрема, генерал армії Іван Свида повідомив, що вже на завершальному етапі знаходиться процес підготовки підрозділу радіаційного, хімічного і біологічного захисту українських військових формувань до міжнародних навчань "Голден Маск – 2010", під час якого цей підрозділ пройде самооцінку 2-го рівня для подальшої можливої участі у 15-й ротації Сил реагування НАТО.



На виконання Указу Президента України щодо направлення додаткового миротворчого персоналу до Афганістану Україна готова у травні послати туди чотирьох спеціалістів з утилізації вибухонебезпечних речовин і трьох із знешкодження вибухових пристроїв у листопаді. Як додав український воєначальник, вже опрацьовується проект Технічної угоди з польськими колегами щодо участі трьох українських військових медиків у складі Польської групи реконструкції провінції Газні Міжнародних сил сприяння безпеці в Афганістані.
Іван Свида також торкнувся питання проведення Оборонного огляду в Україні. Він, зокрема, зазначив, що за підсумками такого огляду буде здійснено довгострокове до 2025 року оборонне планування та відпрацьовано Державну програму розвитку Збройних Сил України на 2011–2015 роки.



У свою чергу директор Міжнародного військового штабу НАТО генерал-лейтенант Джо Годдеріж наголосив, що Альянс високо цінує незмінність обраного Україною стратегічного курсу, та висловив вдячність за активну участь України у всіх операціях, які проводяться під проводом НАТО. "В Альянсі сподіваються, що Україна позитивно розгляне можливість щодо участі у антипіратській операції НАТО "Ocean Shield". НАТО зацікавлене у залученні до цієї операції якомога більше країн-членів і партнерів Альянсу для того, щоби мати відповідні спроможності досягти головної мети цієї операції", - заявив високопосадовець Альянсу.



Крім того, відбулися штабні переговори представників Північноатлантичного альянсу та української військової делегації, яку очолював заступник начальника Генерального штабу Збройних Сил України віце-адмірал Ігор Кабаненко. В ході цих переговорів детально обговорювався великий спектр питань військової співпраці між збройними формуваннями України і НАТО. Українська сторона, зокрема, зазначила, що Україна зацікавлена в поглибленні співробітництва з Альянсом на практичному рівні і робитиме в даному напрямку все, щоби наша практична кооперація розвивалась. Зі свого боку генерал-лейтенант Джо Годдеріж висловив глибоке задоволення ходом тих трансформаційних процесів, які проходять останнім часом у Збройних Силах України.
Під час подальших перемовин відпрацьовувалась низка пріоритетних поступів співробітництва між Україною і НАТО. Йшлося про оптимізацію системи управління Збройними Силами, удосконалення системи логістики і оперативного забезпечення ЗС України з урахуванням розбудови експедиційних можливостей, підвищення оперативної взаємосумісності визначених сил і засобів ЗС України для участі у багатонаціональних силах високої готовності.



За словами віце-адмірала Ігоря Кабаненка, Збройні Сили України зацікавлені у продовженні співпраці в напрямах підготовки визначених українських підрозділів до ротацій в Силах реагування НАТО, практичної діяльності в рамках Програми НАТО з обміну даними про повітряну обстановку, протистояння кіберзагрозам. Водночас відзначалась та допомога, яка надавалась Збройним Силам України з боку НАТО в межах Концепції оперативних можливостей та Програми планування і оцінки сил.



Особлива увага приділялась сучасним кіберзагрозам та досягненням і проблемам впровадження у Збройних Силах України нової системи кадрового менеджменту централізованого типу та створення професійного сержантського корпусу.



Окрім того віце-адмірал Ігор Кабаненко ознайомив делегацію Міжнародного військового штабу НАТО з участю Збройних Сил України в операціях з підтримання миру під проводом Альянсу. Зокрема, було поінформовано про новий формат залучення національної складової спільного українсько-польського миротворчого батальйону "УкрПолбат" до виконання нових завдань в складі сил КФОР у Косово. Так, враховуючи зміни в цьому форматі, з серпня поточного року український миротворчий контингент підлягає переформуванню у маневрену роту чисельністю 125 військовослужбовців з базуванням на американській військовій базі "Bondsteel". Представників Міжнародного військового штабу НАТО було також ознайомлено з початком проведення спільної українсько-датської операції "Північний сокіл – 2010" з перевезення пального на острів Гренландія, в ході якої буде підготовлено офіцерів для роботи у складі багатонаціональних штабів та проведено самооцінку НАТО 2-го рівня літака Іл-76МД.



По завершенні переговорів члени делегації Міжнародного військового штабу НАТО відвідали Ситуаційний центр Головного командного центру Збройних Сил України, а керівник цієї делегації зустрівся з Міністром оборони України Михайлом Єжелем.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 9559. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект