Протягом 7-9 квітня п.р. в Україні перебувала делегація Північноатлантичного альянсу на чолі з директором Міжнародного військового штабу НАТО генерал-лейтенантом Джо Годдеріжом.
В рамках цього візиту відбулася його зустріч з начальником Генерального штабу – Головнокомандувачем Збройних Сил України генералом армії Іваном Свидою, під час якої високопосадовця Альянсу було ознайомлено з останніми політичними подіями в Україні в контексті нещодавніх виборів Президента України. "Стратегічний курс європейської інтеграції нашої держави залишається незмінним. Україна продовжуватиме виконувати взяті на себе на 2010 рік міжнародні зобов’язання і домовленості", - підкреслив український воєначальник.
Головнокомандувач Збройних Сил України також поділився з директором Міжнародного військового штабу НАТО ходом виконання заходів Робочого плану Військового комітету Україна-НАТО на 2010 рік. Зокрема, генерал армії Іван Свида повідомив, що вже на завершальному етапі знаходиться процес підготовки підрозділу радіаційного, хімічного і біологічного захисту українських військових формувань до міжнародних навчань "Голден Маск – 2010", під час якого цей підрозділ пройде самооцінку 2-го рівня для подальшої можливої участі у 15-й ротації Сил реагування НАТО.
На виконання Указу Президента України щодо направлення додаткового миротворчого персоналу до Афганістану Україна готова у травні послати туди чотирьох спеціалістів з утилізації вибухонебезпечних речовин і трьох із знешкодження вибухових пристроїв у листопаді. Як додав український воєначальник, вже опрацьовується проект Технічної угоди з польськими колегами щодо участі трьох українських військових медиків у складі Польської групи реконструкції провінції Газні Міжнародних сил сприяння безпеці в Афганістані. Іван Свида також торкнувся питання проведення Оборонного огляду в Україні. Він, зокрема, зазначив, що за підсумками такого огляду буде здійснено довгострокове до 2025 року оборонне планування та відпрацьовано Державну програму розвитку Збройних Сил України на 2011–2015 роки.
У свою чергу директор Міжнародного військового штабу НАТО генерал-лейтенант Джо Годдеріж наголосив, що Альянс високо цінує незмінність обраного Україною стратегічного курсу, та висловив вдячність за активну участь України у всіх операціях, які проводяться під проводом НАТО. "В Альянсі сподіваються, що Україна позитивно розгляне можливість щодо участі у антипіратській операції НАТО "Ocean Shield". НАТО зацікавлене у залученні до цієї операції якомога більше країн-членів і партнерів Альянсу для того, щоби мати відповідні спроможності досягти головної мети цієї операції", - заявив високопосадовець Альянсу.
Крім того, відбулися штабні переговори представників Північноатлантичного альянсу та української військової делегації, яку очолював заступник начальника Генерального штабу Збройних Сил України віце-адмірал Ігор Кабаненко. В ході цих переговорів детально обговорювався великий спектр питань військової співпраці між збройними формуваннями України і НАТО. Українська сторона, зокрема, зазначила, що Україна зацікавлена в поглибленні співробітництва з Альянсом на практичному рівні і робитиме в даному напрямку все, щоби наша практична кооперація розвивалась. Зі свого боку генерал-лейтенант Джо Годдеріж висловив глибоке задоволення ходом тих трансформаційних процесів, які проходять останнім часом у Збройних Силах України. Під час подальших перемовин відпрацьовувалась низка пріоритетних поступів співробітництва між Україною і НАТО. Йшлося про оптимізацію системи управління Збройними Силами, удосконалення системи логістики і оперативного забезпечення ЗС України з урахуванням розбудови експедиційних можливостей, підвищення оперативної взаємосумісності визначених сил і засобів ЗС України для участі у багатонаціональних силах високої готовності.
За словами віце-адмірала Ігоря Кабаненка, Збройні Сили України зацікавлені у продовженні співпраці в напрямах підготовки визначених українських підрозділів до ротацій в Силах реагування НАТО, практичної діяльності в рамках Програми НАТО з обміну даними про повітряну обстановку, протистояння кіберзагрозам. Водночас відзначалась та допомога, яка надавалась Збройним Силам України з боку НАТО в межах Концепції оперативних можливостей та Програми планування і оцінки сил.
Особлива увага приділялась сучасним кіберзагрозам та досягненням і проблемам впровадження у Збройних Силах України нової системи кадрового менеджменту централізованого типу та створення професійного сержантського корпусу.
Окрім того віце-адмірал Ігор Кабаненко ознайомив делегацію Міжнародного військового штабу НАТО з участю Збройних Сил України в операціях з підтримання миру під проводом Альянсу. Зокрема, було поінформовано про новий формат залучення національної складової спільного українсько-польського миротворчого батальйону "УкрПолбат" до виконання нових завдань в складі сил КФОР у Косово. Так, враховуючи зміни в цьому форматі, з серпня поточного року український миротворчий контингент підлягає переформуванню у маневрену роту чисельністю 125 військовослужбовців з базуванням на американській військовій базі "Bondsteel". Представників Міжнародного військового штабу НАТО було також ознайомлено з початком проведення спільної українсько-датської операції "Північний сокіл – 2010" з перевезення пального на острів Гренландія, в ході якої буде підготовлено офіцерів для роботи у складі багатонаціональних штабів та проведено самооцінку НАТО 2-го рівня літака Іл-76МД.
По завершенні переговорів члени делегації Міжнародного військового штабу НАТО відвідали Ситуаційний центр Головного командного центру Збройних Сил України, а керівник цієї делегації зустрівся з Міністром оборони України Михайлом Єжелем.
|