НОВИНИ

23.04.2010 | США привітали балансування Януковича між Москвою і Заходом
Джерело - Gazeta.ua

Держсекретар США Гілларі Клінтон заявила, що рішення України про продовження перебування російського Чорноморського флоту відображає збалансований підхід у її зовнішній політиці.



Свою думку держсекретар висловила у четвер, виступаючи у Талліні на спільній прес-конференції з міністром закордонних справ Естонії.



"Думаю, цілком зрозуміло, що Україна намагається проводити збалансований підхід до своєї зовнішньої політики", - заявила вона.



Клінтон нагадала, що новий президент України здійснив свій перший візит до Брюсселя, доводячи цим реальний інтерес у русі України до Європи та можливого членства в ЄС, а другий візит він здійснив до Москви.



 
"Президент України сказа Президенту Бараку Обамі, що дуже хоче поглиблювати відносини з США", - сказала Клінтон. Але водночас додала, що на зустрічі з президентом США Янукович дав чітко зрозуміти, що буде працювати і з Росією.



"Думаю, з урахуванням історії України і географічного положення важко проводити збалансовану політику, але для нас має сенс те, що намагається робити новий президент. І намагається встояти по обидва боки своєї країни", - заявила Клінтон.



Водночас вона нагадала, що США не визнають сфери впливу Росії. Клінтон підкреслила, що у Росії немає права вето так само, як і в будь-якої іншої країни в Європі, щодо членства в таких організаціях, як НАТО і ЄС.


"Я з великим задоволенням спостерігаю, як Європа робить все більше кроків для поліпшення своїх відносин з Росією, включаючи рух у бік енергетичної безпеки", - сказала держсекретар.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект